Přejít na obsah

OII vs OIII - reálne skúsenosti z pohľadu užívateľa


160R

Doporučené příspěvky

Teda to je první fórum, kde si někdo takhle stěžuje na CANTON. Všude jsem zatim četl, že nic lepšího ve Škodovce nikdy nebylo a že je to srovnatelný i s o hodně dražšíma aparaturama, takže jsem si to do auta přiobjednal taky. Tak snad nebudu nemile překvapenej. :wacko: Nebo že by se do toho na Slovensku montovalo něco jinýho? to snad ne

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mám do úterý půjčenou OIII 1,6 TDI Ambition a za mě hoooodně velký zklamání :( Převzal jsem auto stáhnul jsem si okýnko u řidiče a když jsem ho chtěl dát nahoru, tak sklo vyjelo k rámu a zase spadlo do půlky dveří.. Tak jsem s tím jel zpátky do půjčovny a tam mi oznámili, že odešel vypínač :( Taky jsem zkoušel nastavit opěrku hlavy a celej ten černej plast z boku mi vypadnul :o A poslední věc - stropní lampička s mléčným sklem vypadá fakt děsně, lacinej hnusnej plast v autě za půl mega :wallbash: A to má prosím najeto 43tkm :wallbash: Jinak jízdní vlastnosti zatím dobrý, motor je trošku línější proti 1,9 TDI z OI, ale holt kubatura je znát.. Zítra s ní odjíždím na 700km dlouhou cestu, tak v úterý poreferuju jak se mi řídilo..

Odkaz ke komentáři

Tak nakonec jsem s ní ujel krásných 1740km :) Dálniční templo držela statečně kolem 200 km/h, zrychlení ze 120 na 5.rychlostní stupeň nic moc, ale po podřazení to šlo :) Jednou mě vypekla, když jsem v táhlé zatáčce musel brzdit z 200 na 100, měla tendenci uskakovat do strany, ale zvládli jsme to. Je to daň za zadní nápravu. Ale nic, s čím by se nedalo žít. Takže co se týká jízdních vlastností jsem spokojenej, sedačky příjemné, záda mě nebolí, široká možnost nastavení. Kufr obrovskej, až je problém pak z něj něco vyndat, když je to až u zadních sedaček :))) Průměrku jsem měl 6,8 l/100 km/h při průměrné rychlosti 108 km/h - to je slušný bych řekl.. Jako auto pro jednoho člověka vyhovující :palec:

Odkaz ke komentáři

Zatím jsem s OIII najel jen ca 1000 km, je to 4/2013 sedan 1,6 TDI 77kW naj. ca 42tis, nějaká asi střední výbava (nemá černé kliky a zrcátka). První dojem oproti OII je docela pozitivní (až na hluk a výkon motoru - měl jsem 2.0TDI CR103kW). Měl jsem strach z té neustále kritizované zadní nápravy, ale nějak mi to nevadí, je to pocitově asi trochu hlučnější a tužší - myslím, že teď už by mělo být měkčí pérování, ale vyzkoušeno na všech druzích cest, mohu s tím žít, nějaké odskakování jsem nezaznamenal (asi mám práh bojácnosti příliš nízko). Manévrovatelnost je díky přímějšímu řízení lepší, kam to pošlu, tam to bez reptání jede. Co mi vadí je odraz chromovaných částí palubky do bočních oken. Těším se na větší nájezd kilometrů (ne teda s tímto kusem, který má navíc nějakou pokaženou skákající spojku - je z půjčovny, ale na kousek, který mám již přes 3 měsíce objednaný- zas to alespoň bude MR 2015 a můj oblíbený 2,0)

Odkaz ke komentáři

Teda to je první fórum, kde si někdo takhle stěžuje na CANTON. Všude jsem zatim četl, že nic lepšího ve Škodovce nikdy nebylo a že je to srovnatelný i s o hodně dražšíma aparaturama, takže jsem si to do auta přiobjednal taky. Tak snad nebudu nemile překvapenej. :wacko: Nebo že by se do toho na Slovensku montovalo něco jinýho? to snad ne

 

Sú ľudia, čo budú chváliť svoju kobylu už len z princípu :unsure: Ja som Canton objednaný mal, objednával som ho na slepo a keď som mal možnosť požičať si O3 s Columbusom a Cantonom, zostal som zhrozený. Pri priamom porovnaní O2FL s Columbusom bez Sound Systému hrala neporovnateľne lepšie, než O3 S Columbusom a Cantonom. Prehadzoval som rovnakú SD kartu, skúšal som rôzne žánre v oboch autách, rôzne som sa hral s nastavením a zhodli sme sa, že O2 hrala lepšie. Netvrdím, že Canton je zlý, určite je lepší než sériové papierové repro v O3. Ale považovať Canton za to najlepšie, čo Škoda kedy montovala, tak s týmto kategoricky nesúhlasím. Najlepšie ozvučená sériová Škoda k dnešnému dňu bola resp stále je O2 so Sound Systemom a Columbusom / Bolerom . Ani O3 s Cantonom, ani S2 či Yeti so Sound Systemom nedosahuje kvalít O2.

 

Doplnil som do prvého príspevku info k zadnej náprave resp hluku od nej.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak uz v O3RS jezdim a musim rict, ze jsem rad za objeneho Cantona, protoze to hraje suprove ciste s plnymi basy. Alespon teda z SD karty a z DAB. Z FM radia nic moc. Ale nejsem zadnej fajnsmekr, co ma prehled, takze nerikam, ze to je to nejlepsi. Jen to z pohledu beznyho cloveka hraje suprove a za me spokojenost.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

První dojmy z včerejšího přesednutí z OII RS do OIII RS je, že by ŠA nemusela tolik šetřit na drobnostech jako je povinná výbava, kastlíky pod sedačkou, apod. Bavíme se o pár stovkách navíc, které by měly daleko větší vliv na dojem než by byl nárůst ceny.

A sound generátor, 5 vteřin jízdy s ním a vím, že to opravdu ne. Evokuje mi to zvuk Tatry 813, kdy je výfuk za kabinou a pekelně duní :-D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Rád bych oživil toto téma, jako bývalý majitel Octavie RS druhé generace po přechodu na Octavii RS třetí generace.

Obecně mohu řiti, že co do kvality je auto zklamáním, šetřilo se snad všude ....

Ve srovnání s druhou generací:

- naprosto katastrofální odhlučnění vozu, (hluk od podvozku, i od oken)
- laciné plastové výplně dvěří (předchozí generace v kůži), navíc tvrdý plast oprotí měkčenému u předchozí generace
- audio o třidu nižší

- vyplně A, B, C sloupků z plastu (dříve látka)
- přihrádka spolujezdce nemá brzděný dojezd

- po otevření víku kaftu není krytka zámku

- přechod ze zadních sedaček na zadní dveře je plastový (dříve kůže)

- přední plastové podběhy kol (dříve koberec)

- přihrádka v loketní opěrce již není klimatizovaná

- podvozek až přehnaně tvrdý (při srovnání z III RS)
- přihrádka před řadící pákou - velmi špatný přístup

- výdechy ventilace působí docela lacině

- dsg podtáčí motor i v režimu normal což ve spojení se sound generatorem leze obšas na narvy

 

... a určitě jsem ještě na X věcí zapomněl :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...