Přejít na obsah

mot.olej ASV- 230.tis km


Vácav

Doporučené příspěvky

Jakej dát olej do TDI (81.Kw, ASV) najeto 230.tis Km, v této chvíli je tam Castrol Magnatec 5W-40, příště už ho tám nedávám, kvalita nic moc a bere olej, před tím tam byl Liqui Moly 5W-40 (ten u ž nedávám je zbytčně drahej) a téměř žádná spotřeba oleje, pouze 1.tis km před výměnou..

Uvažuji nad TOTAL QUARTZ 9000 5W40 ( 5 lt ) Akce sleva ! 979,-Kč www.olejservis.cz/ nebo Valvoline Durablend diesel 5W-40 (tady když si to trochu pročtete, je to směs syntetického oleje a prvotřídního oleje, he, he je to tedy polosyntetika :palec:http://www.e-xenony.cz/valvoline-oleje-a-m...-5w-40--5litru-

Odkaz ke komentáři

já dávám už pár let Mogul z Parama. Samozžejmě odpovídající typ. Litr stojí něco kolem myslím 120,-Kč, filtr kupuju u dealera Škoda. Spokojenost. Mimochodem třeba Castrol oleje jsou vyráběné v Paramu. Vím to jednak od šéfa QC v Paramu a také z druhé strany od jednoho vysoce postaveného člověka z Castrolu, který má právě oleje na starosti. Dále jejich oleje používá Škodovka jak v motorárně(potvrzeno šéfem motorárny) jako řezné oleje, tak i do prvovýroby. Parametry olejů z Parama jsou naprosto srovnatelné s konkurencí, která má jen lépe a dlouhodobě udělaný marketing. Zrovna minulý týden jsem byl v Paramu a jako pokaždé jsme se krátce bavili, jak jim jdou kšefty a stále se jim nedaří prorazit marketingově.

Odkaz ke komentáři

No nevym, ja s Edge (Castrol) mam velice dobre zkusenosti, olej to zere jak gdy, negdy na 10.000 ani kapku negdy 0,1 negdy 0,3 ale pres 0,5 jsem se nedostal. Mam najeto 195.000 a delam tak 90%mesto a tech 5% jsou okreski. Auto zahrate moc nesetrim, a jak jsem rek maximalni spokojenost.

 

Jinak soused ma taxi Octuli 81kw s najetejma 260.000km a az mu to zacalo zrat olej (ne moc myslim ze 1l na 10.000km) tak zustal u Castrolu Edge ale bere 10-40w a rika ze se ta spotreba o hodne zmensila ze je pry na tom stejne jako driv gdyz mu to nezralo a pouzival 5-40!

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
kolik oleje ti to bere? mam taky 1,9 tdi 81kw asv mam najeto 195 000 davam Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 a dolejvám tak 0,5l na 15 000 km

 

 

ja som po výmene prvých 2 tisíc km dolial cca 0,5l, ale už mám prejdených dalších 2 000 km a olej je rovnako....

 

a octavia má už cez 225 000 km

Odkaz ke komentáři

No ale to by poznali na emisích ne? Byl jsem na nich v létě a v pohodě. Jinak nic necítím a na to že je to nefťák ani nehulí, takže není vidět jestli je kouř namodralej. Jediný kdy si trochu zahulí je při startu a to protože nechytá hned, ale až ne cca třetí někdy čtvrtý otočení.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim mal by som otazku : auto som kupil z Nemecka a olej bol meneny pri 145 000 km a dalsia vymena je predpisana az na 175 000 km co sa mi zda dost neskoro teraz mam najazdene cez 17 000 km a chcel by som ho dat vymenit akurat jedina informacia ohladom oleja v servisnej knizke je ze bol nalievany 5w-30 vobec neviem specifikaciu aj som hladal na stitku v motore, tiez som nic nenasiel. Hned po kupe som kupil liter oleja na dolievanie :

 

http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=9...p;hlzaradenie=1

 

akurat teraz ked citam neviem ci je spravny uz som z neho asi 2 deci nalial do motora mohli by ste mi prosim vas poradit?

Chcel by som ho komplet vymenit len neviem ci ostat pri tejto znacke, specifikacii ci radsej naliat 10w-40,5w-40

 

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři

Tento olej má VW 504 00/ 507 00.

Specifikace pro tdi (vw) je 505,tuhle musí splňovat. Tento olej je dobrý, je to syntetika s prodlouženým intervalem, ale je také drahá. Myslím, že většina lidí používá klasickou syntetiku 5W40 a interval 15 tis. km, ale je lepší měnit dříve 12-13 tis. km, to už je ale na každém, jak autu dopřává. :palec: a značka je skoro jedno, jestli mogul, castrol,valvoline,shell,mobil atd. Kvalita olejů je zhruba v dnešní době srovnatelná.

Odkaz ke komentáři
Tento olej má VW 504 00/ 507 00.

Specifikace pro tdi (vw) je 505,tuhle musí splňovat. Tento olej je dobrý, je to syntetika s prodlouženým intervalem, ale je také drahá. Myslím, že většina lidí používá klasickou syntetiku 5W40 a interval 15 tis. km, ale je lepší měnit dříve 12-13 tis. km, to už je ale na každém, jak autu dopřává. :palec: a značka je skoro jedno, jestli mogul, castrol,valvoline,shell,mobil atd. Kvalita olejů je zhruba v dnešní době srovnatelná.

 

ale niekde som cital ze nie je moc dobre ist z horsieho oleja do lepsieho ci je to len nejaky blud? Staci ked stary vypustim a mozem naliat ajuplne iny?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...