Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

41 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Ahoj. Jojo, test je moc pěknej. Co se týče toho DSG, tak chip si s ním rozumí velmi dobře. DSG se nemusí nějak upravovat aby se dosáhlo toho výkonu a krouťáku jako u konkurence a převodovka po úpravě řadí líp. V serii kolikrát zbrkle podřadí víc, než by musela a tady podřadí třeba jen o stupeň nebo i vůbec protože ví, že výkonu je dost na požadované zrychlení. To si zákazníci hodně chválí, že se zlepšilo i tohle chování.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak zábava možná po rovině dobrá i když tam bez diferáku vykon nemáte šanci přenést(neřeším zadokolku nebo pevné 4X4 u jinych značek). nedejbože když začne jenom mrholit. Zatáčet to opět moc nebude, i když věřím že někomu stačí jezdit po rovince.

Upraveno uživatelem marekczek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

1526_Autodrom_1_58_77.jpg

Ano, přesně tak, nuda. A proto jsme nyní zajeli v Mostě na okruhu čas 1:58,77 což je třeba rychleji, co jezdí běžně nadšenci (kam se také řidičsky řadím) s Cuprama, Meganama RS Cup, AUDI RS3 atd...

Pokud srovnám čas Fulína s Cuprou ST, který zajel také cca 1:58s tak:

Jel sám (váží tak o 30kg méně jak já)

Je to závodní jezdec

Měl samosvor

Měl lepší brzdy

Já zajel nyní v listopadu!! 1:58,77s

Jeli jsme ve dvou (oba lehce přes 100kg)

Jsem amatér, čas na zlepšení zde je obrovský

Nemam samosvor

Nemam brzdy

To auto má potenciál na čas kolem 1:56,5, pokud by to řídil někdo, kdo umí. Co se týče přenosu výkonu, tak na rovině s tím problém není. V zatáčkách ano, ale to asi jako u každého auta bez samosvoru a nějak hrozné to nebylo.

Rozhodně nechci říct, že třeba Cupra, kterou asi máš, je lepší nebo horší. Je zbytečné se o tomhle přít, když bychom místo toho mohli spolu na tyto akce jezdit a spíš se přátelsky hecovat k lepším časům a předávat si zkušenosti než tady teoretizovat. :) Obě auta jsou postavená na stejném základu, Cupra dostala pár lepších komponent (samosvor, sportovněji naladěný podvozek, brzdy, větší turbo a hatch i nižší váhu). Z mého pohledu to ale není nic, co by se nedalo udělat i na Octavii a udělat tak z Octavie srovnatelné auto. Pouhou úpravou řídící jednotky se dostanete nad výkon Cupry a pokud se sáhne po RS230, tak samosvor už je také. Pokud ne, tak se dá dodělat. Brzdy se dají také dodělat a zrovna teď jsem dodával jedny na RS230. Podvozek udělá na RSce divy a osobně jsem nadšený z toho, jaký podvozek jsem dal na svojí RSku. Výkon se dá také zvednout na 400hp jako u Cupry. Stačí na to jen turbodmychadlo z Cupry a odladění od APR, které bude tento týden dostupné.

Za mne to jsou obě velmi dobrá a srovnatelná auta. Cupra asi pro ty, kteří nechtějí už tolik upravovat a RS pro ty, co chtějí velké auto, které zvládne převézt slona a při lehké optimalizaci nabídne i to samé, co Cupra. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O nudě sem nepsal, psal sem o mokrém povrchu a dešti.

Čas je určitě pěkný.

Přit se taky nechci :)

Jojo souhlas Cupra už má lepší základ i podvozkem. Do té okty souhlasím musíš narvat alespoň 50000Kč?

Upraveno uživatelem marekczek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Uvidíme. Snad se APR pochlapí a něco zase udělá :)

Jinak zde pár grafů Octávek od Stage 1, přes Stage 2 a i nějaký s IS38 turbem :)

APR Stage 1 na Octavia RS230 Facelift 2017

post-1119-0-07802700-1505416571_thumb.png

APR Stage 2:

post-1119-0-18132000-1505416685_thumb.jpg

post-1119-0-54689600-1505416713_thumb.jpg

post-1119-0-08963300-1505416736_thumb.jpg

APR IS38 úprava:

výkon v kW a z výfuku pouze APR první díl výfuku:

post-1119-0-87517700-1505416779_thumb.jpg

post-1119-0-50491100-1505416806_thumb.jpg

Kompletní výfuk:

post-1119-0-10720800-1505416855_thumb.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mně už to přijde dost a zbytečný na předokolku dávat přes 300 koní....ale kdo chce každej rok přezouvat. :))))

pokud to má diferák vpředu, tak se to dá úplně v klidu.

Přezouvat se dá klidně i každý den.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@HHS_Bořek

Uvazujem o APR1 na Moju Octaviu III RS TSI DSG. Je mozne nejakym sposobom zistit, ci ma moje auto turbo zo spominanej chybnej serie? Auto bolo prihlasene 10/2013 a aktualne ma 40 000km a  zatial vsetko ok.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, sundá se vstup do truba s hadicí do filterboxu. Pak se odkryje přední část turba. Strčí se tam mobil a ten by měl vyfotit štítek s výrobním číslem, který je na spodní části turba.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.