Přejít na obsah

špatne starty, Kouření - rady


Doporučené příspěvky

to ti rikali v autorizaku? V kterem?

 

naftu beres jakou? Aditivum si zkousel?

jj ve skodovce, tam udelali jen diagnostiku, ale dal se asi nehrabali. ze kdyby se to zhorsilo at dojedu.. pak jeste u znameho v servise, rikal ze zhavice,ale byly ok.a dal taky nic.. naftu beru na shell. aditivum jsem nezkousel..

 

slysel jsem ze by bud egr ventil nebo pal.filtr. Ale nevim no..

Odkaz ke komentáři

Pokial len pal. filter, tak by to bola malina, horsie by to bolo s EGR. Samotny nieco stoji a robota tak isto, nakolko sa rozobera polovica motora :(

Filter sa meni tusim kazdych 60t km, vyskusaj ho vymenit a pridaj do nafty VIF, cerpadlo sa urcite potesi, no zas DPF moze protestovat, preto to treba poriadne vypalit na dialnici....to len laicka rada ^_^

 

BTW regeneracia DPF sa ti ako casto spusta?

Odkaz ke komentáři

jj ve skodovce, tam udelali jen diagnostiku, ale dal se asi nehrabali. ze kdyby se to zhorsilo at dojedu.. pak jeste u znameho v servise, rikal ze zhavice,ale byly ok.a dal taky nic.. naftu beru na shell. aditivum jsem nezkousel..

 

slysel jsem ze by bud egr ventil nebo pal.filtr. Ale nevim no..

 

Typickej autorizak... Nejaky info nebo hodnoty z ty diagnostiky mas?

 

Na tu naftu jsem se ptal, jestli ji nebres nekde v arealu JZD urcenou pro traktory, shell nafta je ok. Zkus to aditivum jak psal kyselinka a poradne to za teplyho motoru prozen. Trojka, kopec a plnej. Palivovej filtr muzes zkusit, stoji asi 400 nebo kolik, stejne ho mas pred vymenou.

 

kyselinka: u 1.6 cr musis kvuli egru delat takovyhle harakiri? :-o

Odkaz ke komentáři

Typickej autorizak... Nejaky info nebo hodnoty z ty diagnostiky mas?

 

Na tu naftu jsem se ptal, jestli ji nebres nekde v arealu JZD urcenou pro traktory, shell nafta je ok. Zkus to aditivum jak psal kyselinka a poradne to za teplyho motoru prozen. Trojka, kopec a plnej. Palivovej filtr muzes zkusit, stoji asi 400 nebo kolik, stejne ho mas pred vymenou.

 

kyselinka: u 1.6 cr musis kvuli egru delat takovyhle harakiri? :-o

a ten egr stoji kolik tak plus prace cca? kurna to misto dovolene pojedu do servisu asi...

a ten egr stoji kolik tak plus prace cca? kurna to misto dovolene pojedu do servisu asi...

jj papiry mam nejaka.. 1500,kc a naschle :)

Odkaz ke komentáři

novej palivak (400,-), VIF (250,-) a jak jsem psal, za teplyho oleje motoru tomu dat ceres (ala benzin style). Jinak ten EGR asi neni vadnej, to by hazel chybu a potom by ti to asi urcite litalo do nouzaku. Navic jde pomerne lehce vycistit.

 

jak casto jezdis mesto?

 

 

kyselinka: a to jsem si rikal, jak je u BKDcka hure pristupny 2. a tezce pristupny 3. sroub u EGRu, ze mi to trva zbytecne o 15 minut navic..

Odkaz ke komentáři

novej palivak (400,-), VIF (250,-) a jak jsem psal, za teplyho oleje motoru tomu dat ceres (ala benzin style). Jinak ten EGR asi neni vadnej, to by hazel chybu a potom by ti to asi urcite litalo do nouzaku. Navic jde pomerne lehce vycistit.

 

jak casto jezdis mesto?

 

 

kyselinka: a to jsem si rikal, jak je u BKDcka hure pristupny 2. a tezce pristupny 3. sroub u EGRu, ze mi to trva zbytecne o 15 minut navic..

jj zadnou chybu to nehlasi.. no nemyslim si ze je to palivak, to by kouřilo i pri jizdě ne? dneska taky venku 3O stupnu a startuje to jak v zimne, naskoci hned ale neni to ono. a navic jeste takove siceni cvakani ja remen nebo neco u praveho kola. jeste moznost cerpadlo.. ve meste ted jezdim hodne.. z 70%.

Odkaz ke komentáři

no nemuselo. To cvakani zkus identifikovat blize.

jinak by bylo jeste dobry vedet, jestli ti to dela jen pri studenym nebo i pri teplym startu. Voda a olej se neztraci?

 

s tim VIFem bych neotalel a jel to projet...

porad, zima ,teplo. kdyz auto chvilu stoji myslim tim cca den.. kdyz se projedu a dobre zahreju tak se mi zda ze uz to pak nedela.. to cvakáni je u praveho kola. takove tsu tsu- tsu tsu. jako pravdelne jak remen nebo tak neco.. tezko.. rict. ja se uplny lajk.. voda ani olej nic.. navic by mi to hlasilo kdyby byla nekde zrada..

normálne záhada..:(

Odkaz ke komentáři

Marlonbrando: ty mas 2 na sobe nezavisly problemy. V tom videu to je volnobezka altiku nebo remen.

 

Kolisaji ti behem toho dymeni otacky? pokud jezdis 70% mesto, tak EGR s DPF na tom nebudou plne nejlip, jed to prohnat, takhle preslapujeme na miste..

 

Jj asi to budou 2 veci.. otacky sou trochu vyzsi jak se to zahreje otacky klesnou a dym taky prestane aj trepani auta.. ja to nahanim porad a je to porad stejne..

Odkaz ke komentáři

marlone, prosím necituj předchozí příspěvky. Ať Tě nemusíme řešit ;) Díky :pivo:

 

K tématu: jak často se Ti stalo, žes přijel domů a po vypnutí se Ti spustily větráky na plný kule? Do kouření při startu může způsobovat DPFko v případě, že byl několikrát přerušený cyklus regenerace filtru pevných částic (DPF).

 

Jezdíš s autem spíš po městě kolem komína, nebo i delší trasy, kdy se prohřeje komplet motor a olej má nad 90°C?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...