Přejít na obsah

TDI vs. PD


Juraj Straka

Doporučené příspěvky

Jenže motory PD jsou prostě modernější živější atd. takže kdybych si já mohl vybrad bral bych PD96kw :D i když si na rotačku nemohu stěžovat ;)

 

 

Motory PD jsou velice citlivé na kvalitu nafty TDI :lol:

Odkaz ke komentáři

Mno dobre, ale kvuli tomu si prece nekoupis auto z 93 roku, ktery sezralo i fritovaci olej :D ono to zase s tou spatnou naftou nebude tak horky, to bys tam musel natankovat opravdu nejaky sajrajt

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Mno dobre, ale kvuli tomu si prece nekoupis auto z 93 roku, ktery sezralo i fritovaci olej ;) ono to zase s tou spatnou naftou nebude tak horky, to bys tam musel natankovat opravdu nejaky sajrajt

Tak tak :D :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Dobry den :-) chtěl jsem se tedy zeptat jestli TDi 81 kw nebo tech 96 kw .. Bude to moje první auto ,,, Tak bych potřeboval nějakou radu do začátku ať nejsem hnedka co měsíc v servisu. Diky

Odkaz ke komentáři

uz je tady toho dost napsanyho :)

 

rotacky jsou pomalu vecny, PD je o neco malo nachylnejsi, ale zalezi to kus od kusu. Pokud chces zvysovat vykon atd, tak sahni po 96 kW, je to lepsi odrazovy mustek. Spatny kup neudelas ani s jednim motorem.

Odkaz ke komentáři

Přikláním se k 81 kW. Co se týče kvality nafty, je to taky o skrblíkovství, kdo chce jezdit za málo peněz a tankuje levnou naftu, musí počítat s horší kvalitou PHM. Proto Verva Diesel, VIF a častěji měnit naftový filtr. Ještě se mi nestalo, že bych v zimě zůstal stát (-28st.C) nebo že bych měl za sebou černý dým.

Odkaz ke komentáři

No jsem začátečník moje první auto takže ty zkratky co tu píšete trošku nevím :-) Chci hlavně TDi kvůli menší spotřebě. Chtěl jsem tu 96 kw a chip myslím na nějakych 124 kw nebo kolik to je přesně. No naftu budu brat normal ze shell. A filtry apod ... měnit určitě budu prý to není tisícová položka. Tak právě jestli je nějak citlivé a časté problemy.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

brat kúpil G 5 2005 PD 77kw 6q, že vraj čip a musím povedať že citelne silnejšia dvojka a trojka sa už nedá ani porovnávať s mojou O1 81kw :)

do 200km/h ťahajú obe autá veselo ale potom je to bieda.

spotreba je tiež niekde inde. ked idem ako dôchodca tak sa zmestím veselo do 4,3L :lol: na golfe sa pod 5,2-3L nedostane

 

....ked dám dokopy turbo a ak bude možné dať na TDI motor s 200 000KM chip tak aj ten a potom budem zvedavý :P

Odkaz ke komentáři

ja chip delal na 203tkm a to vse na motoru je tovarni, turbo, vstriky. Zatim slape (cca 220tkm) takze si take myslim ze pokud je motor v OK stavu tak mu tim chipem ne ublizis.

 

chlavne gdyz tam budes mit nove turbo tak uplne bez problemu. Ja mnel stejne obavy (chip po tolka km) ale uplne bezduvoduvodne :huh:

Odkaz ke komentáři

pockej pockej :) snad si nemyslis, ze ti tam nandaji chip, aniz by se nenalogovalo turbo, vaha atd :rolleyes: Myslel jsem, ze tohle sem psat je zbytecny, protoze diagnostika motoru je pred chipem samozrejmost.

 

ale davat 110 kW jen chipem je docela dost :D hlavne spojka uz pujde do kopru

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

presne jak rika houmi, poradne to projit na pocitaci a teprve chip :palec:

 

mne treba TDI Fun skoro pul hodiny auto kontroloval a pak rekl ze to chip snese a jestly chci jit do toho - podle mne spravnej pristup.

 

Takze poradna dijagnostika, pokud mozno mereni serioveho vykonu a pak uprava.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

tak pridám pár postrehov aj ja. mal som 81kW octu a mne sedela či už koli spotrebe,bezporuchovosti a hlavne cenou náhr. dielov.

momentálne mám 85kW PD čko chipnuté na 105kW ale ten motor mi nevonia. síce to ide parádne ale je to na druhú stranu dosť poruchové s cenou náhr. dielov úpne inde ako rotačka. veľa vecí tu už ohľadom PD čiek bolo popísaných a plne s nimi súhlasím.

moje ide z domu a kupujem overenú a spoľahlivú rotačku :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 7 let později...

ahoj ozivim to tu mel jsem 81kw a byl jsem nadsenej jak to jede po 7 letech jsem si řekl ze pujdu do 96kw 6ti kvalt .hosi to se neda srovnat pd jde okamzite za plynem a dalky na 6tku tocite něco kolem 2,8 otáček a valite 180 spotřeba 5,6 na 100 maximalka 220 km/h proste krasa .minule leto jsem daval celej spodek plus vedeni vzduchu +nove turbo hybrit ted me ceka spojka kompleta az to bude budu davat do na chip 126kw 410tocak

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...