Přejít na obsah

Čelní sklo - mlžení


KaldaTom

Doporučené příspěvky

Čau, mam menší dotaz ke své OIII. Poslední dobou mě obtěžuje při večerních (či nočních) jízdách neustálé zamlžování čelního skla, a to mám rozmrazování čelního skla, který ovšem moc nepomáhá.

Ventilátor musim mit nastavené min. na III. stupeň a směrovat na čelní okno (mám aut. klimu), aby to alespoň částečně odmlžilo. Ale i tak to moc nepomáhá. Cirkulaci vzduchu mám samozřejmě venkovní.

 

Taky sem si všiml že se mi to čelní sklo zevnitř furt zasírá (takové povlak :D ).

 

Víte jak tuto otravnou prkotinu odstranit?

 

 

Děkuji za rady ;)

Odkaz ke komentáři

Auto mám od 2/2014, takže by bylo divný aby byl zanesené, po stavbách ani polňačkách fakt nejezdím :D

Jak sem psal, cirkulaci vzduchu mam vypnutou, tudíž vzduch de z venku.

Dneska jak chcalo tak furt min. 3. stupeň na min. teplotu LO směr čelní sklo a i tak se mlžilo. Pomáhá akorád klima, ae na to seru ju mít zaplou dyž je venku 18°C :D

Odkaz ke komentáři

. Pomáhá akorád klima, ae na to seru ju mít zaplou dyž je venku 18°C :D

 

No ale o tom asi je. Možná auta s klimou mají komplikovanější přívod vzduchu do kabiny, než bez klimy (musí jít přes výparník). To netvrdím, to se domnívám. A proto se počítá s tím, že je klima zapnutá. Klima totiž primárně vzduch vysouší, až sekundární efekt je, že ho ochlazuje. Klimu mám zapnutou celoročně, ona se akorát při mrazech sama vypne. Nemyslím si, že by nárůst spotřeby byl až tak kritický. Když venku není vedro, tak Komfortní spotřebiče ukazují spotřebu kolem 0,2 l na hodinu. To je např. na okresce, při 80 km/hod, beru-li spotřebu motoru 6 l/100km a cenu benzínu 35 Kč, náklad na 100km bez klimy 210 a s klimou 218,40.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, z toho co píšeš vyplývá že máš klimu při 18 stup. vypnutou a mlží se ti čelní sklo. Nevidím v tom teda žádnou závadu, protože když máš klimu vypnutou nic ti do auta vzduch nehrne, nic nefouká a když nefouká sklo se musí mlžit. Aby se nemlžilo musíš klimou foukat.

Odkaz ke komentáři

Asi to borec špatně pochopil on bere klimatizaci a ventilátor za jedno asi....

Moje poznatky, pokud sice zapneš klimatizaci a dáš ofuk na sklo tak se může stát že se rosí a kámen úrazu bude asi v tom že když jí dáš na LO jak si někde psal tak ti fouká fakt zimu na to okno kde vznikne tepelný most a sklo se opravdu může rosit.... Já myslím že nastavovat na climatronicu LO asi nemá úplně smysl . Dále mě napadlo zkoušel si přímo to tlačítko na odmlžení, nemyslím výhřev ale jenom fukar?? v tomhle případě by se mělo odmlžit. Pokud se to rosí enormě a přijde ti to divný tak bych klidně zašel do servisu a čekal na vysvětlení a případné řešení

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Jo ono to tak vypadá když to po sobě nyní čtu. Myslel jsem to tak že na odmlžení předního skla je nejvhodnější použít tlačítko pro odmlžení protože v tom případě dochází zároveň se vším tím foukáním a ohříváním i k odvlhčování vzduchu a to tak že se zapne klima. To všechno uvede v činnost jedno tlačítko. Takhle se odmlží poměrně rychle. Pakliže ne, nezbývá servis. Foukat na zamlžené sklo studeným vlhkým vzduchem z venku je málo účinné - někdy vůbec.

Odkaz ke komentáři

Je to zajímavé, jelikož mi to v žádném jiném autě nedělalo a ani nedělá, ať už bylo nový nebo to byl staré střep :D Jo akorád v Astře, ae tam byla zaseklá klapka na cirkulaci vzduchu, to sem pak opravil a cajk ;)

Nezbyde mi nic jinýho než jezdit večer se zaplou klimou...

Každopádně dik za rady a názory :)

Odkaz ke komentáři

Mám podobný problém, a nechci kvůli tomu zakládat nové téma tak to dám sem... (Snad to nevadí)

Na mojí Octavii II před FL se zas mlží okno při dešti pokuď mám zaplý jen větřák, jakmile zapnu klímu je vše v cajku.. Je to normální jev? Taky mě přijde blbý jezdit s klímou v dešti když je venku 25°C a muset mít klímu zaplou třeba na 23 abych nezmrl.. :D

Odkaz ke komentáři

hele taky se mi po ránu za deště nebo když vlezu do auta mokrej - zmoklej rosí a mlží přední okno, odspodu, stačí bez klimy pustit větrák, ale chce to navíc než jen to co dává režim auto a zapnout ofuk na okno, po chvilce i bez klimy vše o.k., zkuste pustit prostě na víc větrák ....

Odkaz ke komentáři

Jj Jardo, to je prave ta funkce odmlzeni oken. Pochopil jsem to tak z dotazu, ze se pta na toto tlacitko: predni okno s napisem MAX. Vzdy by se mel zapnout vetrak na nejvyssi stupen zaroven s klimatizaci. To druhe je obycejny prenastaveni klapek na ofuk okna; analogicky k manualnimu otoceni ovladace ventilatoru smerem nahoru na okno (beru na vysvetleni klasickou jednoduchou manualni klimu).

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Už zhruba přesně vím, co autor tématu myslel. Za téměř čtyři měsíce používání auta je čelní sklo s lehkým povlakem.

Provoz z 90% s automatickou klimatizací, zbytek na AC OFF, resp. s otevřeným střešním oknem.

 

U mě je vlhkost v koberečcích, které vždy na myčce proženu čistícím strojem. Holt daň za "hermeticky uzavřené" vozidlo. :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...