Přejít na obsah

Disky na zimní pneu + tipy na zimní pneumatiky


Ali17

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Moderní lité disky už se nedlí na disky pro zimní a letní provoz, to snad kdysi dávno před 20 lety.

Na OII RS jsem mám sedm zim METANy ze Superbu a sůl na nich nezanechala žádné stopy.

 

U OIII RS řeším jaké pneu a disky, rozhodně se ale vyplatí mít druhou sadu disků, i když je počáteční investice vyšší, časem se to vrátí jen na poplatcích za přezouvání a to už nemluvím o tom, že sundávat a nandávat pneu pořád dokola není nic super.

Takže zkoušel tu někdo 18" zimáky v praxi? Provoz na mokré dálnici je bez problémů, ale co zasněžená silnice a trakce tam?

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Dik,takze vzhledem k tomu ze skodovka dodava celorocne na letnich,necham to prezout na zimni primo u dealera.Kupovat dalsi disky urcite nebudu,letni gumy co budou na aute pujdou hned do sveta,ty 17 disky z auta budou jen na zimu,a jeste musim v tydnu do objednavky zavolat at tam pridaji rezervu,hever a klic na kola.Snad timto bude zaklad vyresen.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
On 12/09/2014 at 6:59 PM, Monty12 said:

Mohl by mi někdo poradit, jaké koupit zimní pneu a disky na RSu III. V TP mám 6J x 17 ET 45 a 48 pneu 205/50 R17 89W M+S, nebo 7,5J x 17 ET51 pneu 225/45 R17 91W. Díky za radu, nebo zkušenost.

Ahoj, jak jsi to vyřešil,  máme oba dva stejné zaznamy v TP ( jak jsi jiste zjistil tak zimni pne se u 225/45 R17 nedelaji v rychlostním indexu W) 

Já mam v planu tohle, než kupovat hnusne disky od skody,  koupit disk7x17 ET35. nebo 7,5x17 ET38 a hodit na to 205/50 17 continetaly, samozřejme k tem diskum dostanu TYPOVY LIST zajedu si  tam kde se delaji technicke technik typu K  to zkontroluje da mi nejake lejstro a zajdu na Urad a necham si ty disky zapsat do technicaku,,  

Tenhle postup jsem  vycetl asi po 14dennim  broudani po internetu na nocnich..  Taky jsem se byl pro jistotu uz ptat na urede jestli to tak opravdu funguje, a opravdu funguje pani mi rekla to same.. 

Jen by mě ted zajimal nazor jinych a jestli s tim ma nekdo zkusenost... 

 

Odkaz ke komentáři
V 10. 10. 2014 at 21:20, Napalm napsal:

ORS: A kde jsi sehnal Continental T850P v rozměru 225/40 18" ? Oni se v daném rozměru zatím nedělají, nejspíš to byly starší T830P....

 

Jinak já sem vzal nakonec Dunlop Winter Sport 4D (dělá se na 18" kola) a disky nechám jedny, budu jen přezouvat pneu... Originál AL disky od ŠA jsou všechny určeny na celo roční provoz, samozřejmě je dobré je občas umýt přes zimu aspoň Wapkou, aby je zbytečně nerozežírala sůl...

Co musím udělat, abych oficiálně mohl použít 18 kola na zimu? Deluji

 

V 10. 10. 2014 at 21:20, Napalm napsal:

ORS: A kde jsi sehnal Continental T850P v rozměru 225/40 18" ? Oni se v daném rozměru zatím nedělají, nejspíš to byly starší T830P....

 

Jinak já sem vzal nakonec Dunlop Winter Sport 4D (dělá se na 18" kola) a disky nechám jedny, budu jen přezouvat pneu... Originál AL disky od ŠA jsou všechny určeny na celo roční provoz, samozřejmě je dobré je občas umýt přes zimu aspoň Wapkou, aby je zbytečně nerozežírala sůl...

Ahoj. Co musím udělat, abych mohl oficiálně použít 18 kola na zimu. Diky

Odkaz ke komentáři

Duffes:

Ak máš v TP zapísaný rozmer 225/40 R18, tak nemusíš robiť nič - stačí pneu kúpiť a obuť. Jediné obmedzenie môže byť podľa rýchlostného indexu pneu a to, že na 18" nemôžeš použiť snehové reťaze. Tie sa nemôžu použiť ani na 225/45 R17.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...