Přejít na obsah

1.2 TSI 77KW chip


Guest Okiš

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Na Octavii III , 1,2 TSI , 77 kW , najeto 500 km jsem si všiml kovového klepání motoru , které jde se vzrůstajícími otáčkami motoru ( Zní to jako nějaká rezonance plechového dílu ).Při deceleraci se tento zvuk objeví jen mezi 1700 do 1300 otáček . Při volnoběhu motor také stejně klepe , jako při akceleraci . Zvuk je velmi zřetelný u otevřeného motoru, při jízdě je méně slyšitelný.

 

Navštívil jsem zatím dva servisy . Tam , kde jsem vůz koupil mi řekli , že to dělá každý motor tohoto typu a ukázali mi nákres Turba , kde toto klepání má způsobovat nějaká podložka s dovětkem ze školení ve Škodovce , že je to normální jev . V druhém servisu mi řekli , že to turbo určitě není , že klepání způsobuje vysokotlaké čerpadlo paliva umístěné u hlavy válců . Prý to také Škodovka bude řešit úpravou tohoto čerpadla. Jakmile bude úprava provedena , budou prý čerpadla , která klepou měnit .

 

Máte někdo také s tímto motorem podobný problém ?

 

Mám tento motor asi měsíc chipnutý na 90 kW a je to hodně znát, hlavně při naloženém autě. Je o dost živější, krouťák je větší a nemusí se tak řadit. Koukal jsem, že škodovka tento motor začala dělat ve verzi 80 nebo 81 kw v novém ceníku.Takže nějaká rezerva na výkonu tam bude.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Od koho máš načipovaný motor?

Mám ten stejný 1.2TSI, 77kW taky jsem o tom přemýšlel. Díval jsem se po všech Chiptunerech, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Protože není chip jako chip a nerad bych pak odvařil motor po 100tis.

Díval jsem se i Cimbu ale je to dost drahý.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o měsíc později...

Od koho máš načipovaný motor?

Mám ten stejný 1.2TSI, 77kW taky jsem o tom přemýšlel. Díval jsem se po všech Chiptunerech, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Protože není chip jako chip a nerad bych pak odvařil motor po 100tis.

Díval jsem se i Cimbu ale je to dost drahý.

 

Od Cimbu bych si už nic nenechal dělat akorát problém.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...