Přejít na obsah

koupě O III 1.4 TSI


Doporučené příspěvky

zdravim majitele OIII měl bych dotaz mam možnost koupě OIII 1.4TSI elegance plus vyrobene 3/2013 ale ma najeto 35000km majitel ji koupil novou je po servisu koupena v jeho mistě bydlište ale nevim ma už někdo najeto s timto motorem tolik km mam mit z něčeho strach nebo obavy ve vybavě jsou bixenony,bolero radio a dalši vybava

děkuji za info

Odkaz ke komentáři

Neboj se ho, tenhle motor je nový a tak zkušenosti zatím žádné, proti starému 1,4 TSI je tam hodně vylepšení, především rozvody řemenem a chlazené svody vodou, což změny k lepšímu,

pokud je po servise, tak po 30.000 km? tedy po prvním?

rozhodně bych servis - výměnu oleje zkrátil na 15.000 km a dával olej 502 00 a motor bude v pohodě.

Odkaz ke komentáři

Mám s tímto motorem najeto 36000 km a zatím žádný problém. Motor je pro OIII dostačující a má velice slušnou spotřebu. Já mám dlouhodobou spotřebu okolo 6 litrů a to jezdím celkem svižně.

 

 

ja jsem zvažoval 1,2 TSI mezi 1.4 TSI jezdim tak 7-8 tisic ročně kratke trasy ty předvaděčky si myslim maji tu nevyhodu že s tim jezdilo vice řidiču ruznym stylem tak se mi zdalo že od prvniho majitele to bude lepši i zajete prodava to proto že si chce koupit RS

Odkaz ke komentáři

1,4 tsi je dááááleko vhodnější variantou než 1,2 tsi,

pokud je auto v top stavu, nebourané, tak bych ho bral, jen napiš co má za výbavu, za 420 je tuším nová s 1,4 tsi ve střední výbavě?, takže si to porovnej s tvojí elegancí plus lehce jetou, jakou má záruku? klasiku dva roky? i tak to budeš mít ještě půl roku v záruce

Odkaz ke komentáři

 

ja jsem zvažoval 1,2 TSI mezi 1.4 TSI jezdim tak 7-8 tisic ročně kratke trasy ty předvaděčky si myslim maji tu nevyhodu že s tim jezdilo vice řidiču ruznym stylem tak se mi zdalo že od prvniho majitele to bude lepši i zajete prodava to proto že si chce koupit RS

 

přikladam fotky auta tato metaliza je celkem malo vid+t

1,4 tsi je dááááleko vhodnější variantou než 1,2 tsi,

pokud je auto v top stavu, nebourané, tak bych ho bral, jen napiš co má za výbavu, za 420 je tuším nová s 1,4 tsi ve střední výbavě?, takže si to porovnej s tvojí elegancí plus lehce jetou, jakou má záruku? klasiku dva roky? i tak to budeš mít ještě půl roku v záruce

 

no pravě že prodlouženou zaruku nema takže konči přišti rok v březnu s vybavy ma navic bi-xenony,radio bolero ,asistent rozjezdu do kopce,vyhřev předniho skla,KESSY,přepinani dalkovych a tlumenych automaticky senzor světel,deště a zbytek co je v eleganci plus bourane nebylo akorat mě štve že nema tu prodlouženou zaruku

post-25204-0-83508200-1414519479_thumb.jpg

post-25204-0-03830600-1414519504_thumb.jpg

post-25204-0-26116900-1414519527_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Cvrlikanie u 1.4TSI je normálne, robí to aj moja. Inak podľa fotiek by som povedal, že je na fotke moje auto. Moje vyzerá takmer identicky, jedine výbava čo nie je vidieť je trocha bohatšia :pivo:

Ak mi pošleš do správy VIN kód toho auta, môžem ti preveriť, či tam nie je dačo podozrivé...

Odkaz ke komentáři

Cvrlikanie u 1.4TSI je normálne, robí to aj moja. Inak podľa fotiek by som povedal, že je na fotke moje auto. Moje vyzerá takmer identicky, jedine výbava čo nie je vidieť je trocha bohatšia :pivo:

Ak mi pošleš do správy VIN kód toho auta, môžem ti preveriť, či tam nie je dačo podozrivé...

 

diky posilam

 

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zdravim vás chcem sa opýtať na Škodu Octaviu 2015 3tej generácie s motorom 1.4 tsi 110kW Manuál 6stp. prevodovkou. Doposiaľ som sa nikde ňedočital na webe o motore a správne informácie mi ňik ňevie predložiť aký v skutočnosti je to motor či je v niečom lepšom ako predchodca respektíve tiež v tretej generácie škodovky ale s motorom 1.4 tsi 103kW ako vidím aj sám nová octavia ma viac koni 150k tak že motor je samozrejme o čosi výkonnejší dočital som sa na rôznych forach ktore mali 103kW motor a veľmi neboli spokojni tak chcem veďieť očo je lepši ten novší .

 

Ďakujem za info :palec:

Odkaz ke komentáři

myslím, že 103 kW Octa neměla, každopádně já mám variantu 90 kW, která v Octě byla, tenhle motor je v podstatě nejméně problémovej proti 1,8 tsi a 1,2 tsi, v podstatě rozvodový řetěz drží a převodovka nemá dvouhmotu

nové 110 kW motory jsou zcela jiné, hlavně mají již rozvody řemenem, čímž odpadá většina problémů, dále má svody i kat chlazený vodou, což šetří palivo jak za studena (rychle se ohřívá) tak i za tepla (kat se nechladí vstřikem benzinu)

Odkaz ke komentáři

myslím, že 103 kW Octa neměla, každopádně já mám variantu 90 kW, která v Octě byla, tenhle motor je v podstatě nejméně problémovej proti 1,8 tsi a 1,2 tsi, v podstatě rozvodový řetěz drží a převodovka nemá dvouhmotu

nové 110 kW motory jsou zcela jiné, hlavně mají již rozvody řemenem, čímž odpadá většina problémů, dále má svody i kat chlazený vodou, což šetří palivo jak za studena (rychle se ohřívá) tak i za tepla (kat se nechladí vstřikem benzinu)

 

Tak že je to dobrá voľba ju kúpiť si tu novu 1.4 tsi 110kW ,lebo zvažujem nad combikom, jedna sa oto že ja to auto potrebujem po meste aj mimo mesta maximálne vzdialenosti 300 - 500 km

Odkaz ke komentáři

je to dobrá volba, ale raději bych kouknul na G7 variant s tímto motorem, protože G7 bude mít víceprvek vzadu a možná i lepší brzdy, cenově to je nastejno, interier Golfa lepší

 

no keď mne sa pači ta octavia :D mam momentalne japonca Hondu Civic benzin a od kedy ju mam zatial žiadna chyba len to že japonec skor korozuje tak že preto som už aj chcel niečo naše EU preto som pozeral škoda octavia

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

A proč neměla dobrou pověst? Nepleteš si to s předchozí generací 1.4 TSI s výkonem 90 kW, která byla (mimo jiné) v OII? To je ovšem motor z jiné konstrukční řady. U nové generace montované do OIII (103 kW a teď 110 kW) nevím o žádných problémech. Největších potíží s rozvody se zbavila.

Odkaz ke komentáři

vyhoda rocniho vozu je automaticky 4 leta zaruka ... takze jeste ted bys mel mit 3 roky zaruku, bohuzel nikdy nevis, jak se predesly majitel k tomu choval ... nove auto je nove auto, sam si ho zajedes a vis o nem prvni posledni, ale rychle ztraci na hodnote, bohuzel ... ja ted koupil rocni vuz a osobne bych priste do nej sel taky ...

Odkaz ke komentáři

definice, viz: http://www.skodaplus.cz/Page/show/rocniVozy

 

Citace:

 

 

 

Co znamená označení vozu ŠKODA Plus Roční vozy?

Velmi mladé ojeté vozy ŠKODA se stářím do 18 měsíců a maximálně 30 000 km v perfektním stavu – to jsou ŠKODA Plus Roční vozy. Zakoupením Ročního vozu získáte jistotu, že bude odpovídat nejvyšším požadavkům, a že se z tohoto rozhodnutí budete těšit ještě dlouhou dobu. Všechny ŠKODA Plus Roční vozy mají 4 nebo 5 letou tovární záruku od ŠKODA AUTO od data uvedení do provozu - Vaše jistota je tedy dokonalá.

 

1. Vozy mladší 18 měsíců

2. Najeto do 30 000 km

3. Čtyřletá záruka ŠKODA AUTO Tovární záruka ŠKODA AUTO

Zásadní rozdíl mezi novým a ojetým vozem je v záruce – většinou již záruka výrobce na ojetý vůz není nebo z ní zbývá jen několik měsíců. Ne však u vozů z programu ŠKODA Plus! Všechny ŠKODA Plus Roční vozy mají 4 nebo 5 letou tovární záruku od ŠKODA AUTO platnou od data uvedení do provozu – Vaše jistota je tedy dokonalá. Rozsah a platnost zjistíte u partnera ŠKODA Plus.

4. Záruka výměny vozu
Odkaz ke komentáři

no jo marketing, občas mají i nad 30000km i sou starší než 18 měsícu...

jak sem psal, nějaká má záruku jenom do 60000km/4 roky, nějaká 4 roky/120 000km jak si do kdo zvolí ze zaměstnanců.

jediná výhoda, že to auto můžeš mít zítra-----.

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

co ja sledoval z aut, nez jsem si vybral o3, tak kazdy ROCNI vuz mel minimalne 4 roky zaruku, jak to je marketingove je mi jedno, na smlouve u koupi bylo, ze mam zaruky 4 roky (ted uz 3) a v sechny ty body co byly zde vypsane splnovaly vsechna auta, na ktere jsem se dival ... zatim musim zatukat, zkusenost dobra

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...