Přejít na obsah

Rady při koupi Octavie, na co si dát pozor, co si ověřit...


Guest astrid

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny členy,

chystám se zbavit své úžasné Audi a koupit Oktávku. Chtěl jsem roky 2000-2002, 1.9TDi. Můžete mi prosím říct nějaky tipy, rady, postřehy na co si mám dát při koupi pozor apod. Určitě jste plni zkušeností, zato já vůbec. Budu rád za každý příspěvek. Díky moc.

 

P.S.: o kolik je větší spotřeba u čtyřkolky oproti normálu?

Upraveno uživatelem astrid
Sloučena podobná témata
Odkaz ke komentáři

neni tady uz nekde podobny tema? :wub: zkus pohledat, ja mam pocit, ze uz se to tu resilo

 

jinak nejvetsi problemy byvaji u rotacek se zadrhnutyma lopatkama, auto pak pada do nouzaku, to je asi nejvetsi investice. No a pak normalni veci, na ktery by ses dival u ostatnich aut :palec: stary Octavky jsou drzaky :P

 

tady mas tema o 4x4 http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=352

 

tady dalsi tema o koupi auta http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=1822

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

vypadaji obe krasne, ale vis jak to dneska funguje :blink: je tu nekde sekce s opravenym autem, kompletne rozrezanym a zase poslepovanym... nikdy bys to nepoznal :huh: a tyhle auto muzou byt klidne to samy :(

 

mne se treba libi tahle

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=63606

 

nebo tady

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=82047

 

kdybych kupoval z bazaru, tak jedine s kompletni dokumentaci a s overenim vsech udaju v databazi skodovky. I kdyz je fakt, ze moje Octavka taky jezdila celou dobu do origo servisu v CB a kdyz jsem se jednoho chlapika ptal, jestli by mi nenasel udaje o opravach, tak rekl, ze nic nenasel ;) a pritom tam to auto jezdilo

Odkaz ke komentáři

Dneska už není zárukou ani ta veškerá dokumentace, kupoval jsem auto co mělo mít zaručený kilometry přímo od dealera škodovky a bylo stočený o cca 50tis.km... Takže si vzít někoho kdo dělá auta a pořádně prohlídnout, na kilometry nekoukat, většinou nejsou skutečný a kolikrát je lepší auto co má 200tis. než nějaký se 100tis.

Odkaz ke komentáři

No jo ale pokud se to vse nejak navazuje na sebe: kompletni dokumentace, stav vozidla, interier, majitel (jestly to neni nejakej "turek" ktery dela v bazaru s slepovanyma autama), pocet majitelu, gde se s tim autem jezdilo, a hodne hodne dalsih informaci a pak clovek dostane nejakou prestavu o kompletnim vozidlu tak to nemusi znamenat spatnou koupi. Chce to hodne overovani, zahledavani detailu a podobne ale ze neni mozne najit zahovalou O1 v dobrem stavu za slusni penize tak to ne! Ja 2 roky hledal Octavii pro mne a nakonec ji nasel ;)

 

P.S. Pokud najdes nejakej zajimavej kousek tak to pokud vifot a hod to tady a uvidime, pomuzeme odhalit (v ramci moznosti) nejake nepravilnosti a detail o aute, treba negdo bude vedet gdo s tim jezdil a co a jak! proste tak nejak se vzajemne pomahat!

Odkaz ke komentáři

Zdary, tak sem měl zajímavej telefonát. Známej mi nabízel Octavii 1998 1,6 GLX 55kw najeto 200 000km... (zvládnul 50 000km za rok)což je podlé meho dost. El. zrcátka, okna, posilovač, ABS, střešní okno na el. víc toho nevim. Cena je velmi zajímavá a to 35 000kč. Bohužel na autě je potřeba udělat spojka a brzdy. Nevíte jaka je daň za přepis auta u octavek? napište mi jaký na to máte názor, ja se nějak nemůžu rozhodnout. Mám čas do zítra do 15:00 kdy se na ní jedu podívat. Jo a ještě ta 1,6 je stejná jaká se dávala do feld?Na kolik mi vyje ta spojka a bzdy když si to budu dělat sám a ještě sou nějaké věci na které bych se měl podívat když má motor tolik najeto?

Odkaz ke komentáři

ja ted jezdim ve felde 1,3MPI 50kw r.v 2000 takze to nebude zas takovej rozdil... ted auto slouzi hlavne jako preprava do skoly 15mk deně a asi je blbost abych to menil kdyz mam v planu tak za rok az skoncim skolu si poridit nejaky silnjsi auto okolo 100kw... tak nic dik za ochodu a dystak to smazte at se vam to tu neplete

Odkaz ke komentáři

No motor je slaby ale pokud ta octa nebyla bourana tak bych sel do toho. Clovece ono se ta octa ne da srovnavat s feldou co se tyce bezpecnosti. A to by podle mne dnes byl hlavni duvod na vimenu auta. Vim ze mozna je pozde a ze jsi se rozhodl ale jestly ta octa neni v demolicnim stavu tak za tech 1400 euro je poradna koupe. No a jestly se Ty casem auto zacne libyt tak vymenis nektere dily za silnejsi z 1,6 74kw a pak to chipnes a s tema opravama (brzdy a spojka) budes podle mne jezdit pristih rok-dva (mozna i vice) za nejakih 2000 euro coz je fakt smesna cena za takovej kus auta. Feldu mam rad a auto je podle mne bezva auto ale s octou se to neda srovnavat. Jenom muj nazor ale zase z druhe strany octa neni octa pokud pod kapotou ne klepe TDI :) , takze osobne bych setril na TDI-cko a ne utracel ted penizky, ale pokud je Ty benzin OK a nenajezdis moc za rok tak bych do te 1,6 jel!

Odkaz ke komentáři

cena je taková že za ty peníze sotva koupis nejakou feldu...ja sem velky odpurce feliček ;) protože každy druhy feliciař se snaži predjiždet oktavku...nechapu proc... a za ty penize....když udelas brzdy a spojku..coz neni takova castka(do 8 tis komplet) tak to auto bude jezdit bez problemu dalsich nekolik let....felda a oktavka se nedaji srovnavat a ten vykon..je to malo ale na nejake jezdeni po meste to staci... moc to nezere a je to celkem nezpochuchovy motor a pokud je v dobres stavu...feldu jeste prodas tak to nebude tolik penez....a budes mit auto ktere je uplne nekde jinde co se tyce bezpecnosti,jiznich vlastnosti, pohodli atd...

Odkaz ke komentáři

Presne tak jak rika Vsemi. A pri jizde mimo mesto, ten motor pri rychlosteh vic jak 80km/h nebude o moc linejsi nez je ta 1,3 ve feline (monza i opacne), protoze ta 1,3 je bomba do cca100km/h a pak uz se trapy. Ale bezpecnost a pohodly se mezi nima srovant nemuzou! Jednoduse jsou to smesne prachy za takovej kus auta a je to.

Odkaz ke komentáři

Ja se na ni asi fakt vyprdnu.. na rok to fakt nema cenu.. pořádné auto bud kupovat na 100% příští jaro a kuli roce kupovat jine auto nema cenu. Já bych si ji určitě nenechal dýl, jelikož na to jiné o dost tříd vyžší auto mám už ted, ale nechci ho ted kupovat když nemám příjem tak bych třeba nemel na nové turbo/váhu vzduchu a takové ty dražší záležitosti. jenom pro představu jedna se O alfu romeo 147 1,9JTD 16v 103kw a doufam že mě ted tady nebudete kritizovat že alfa je poruchova a tak mam ve svém okolí 2 a ani s jednou nejsou problémy.

Odkaz ke komentáři

AR147 je o dost tříd vyšší auto??? :lol: :) promiň nooo.........podvozek odchazí,nebrzdí to jako všechny alfy atd.... jezdit sem s 156SW 2.0TS selespeed a krom pěkného interiéru v červené kuži na tom nebylo nic dobrého...a ta 147 je ještě horší..a ani není moc mechošu co by to opravovali..ja každeho s alfou taky posílam do pryč...protože tak jak je to to všechno pozapojované atd....nikdy víc.. radsi si to ještě rozmysli a radši kup golfaIV když chceš něco malého

Odkaz ke komentáři

Nechtel bych nikoho urazyt,ale porovnavat Alfu 147 s octou je podle mne smesne. Jako nic proti italum ale jednoznacne nic krome zvuku a dynamiky ta auta nemaji s cim by se s octou vyrovanli. Ale pokud se kluku liby alfa at de do ni, nebudeme tady nikoho prinucovat ke koupi octy (nebo skodovky vubec) a pevne doufam ze se mu alfa ukaze jako velmy vhodna a kvalitni koupe ale nejak jsi nejsem jist ze to tak dopadne, protoze obecne skoro kazda alfa-hlavne 147 ma problemy s elektronikou, podvozkem, vrzajicim interierm, ruznimy jinimi pazvuki z karoserie a to o spojeh a svareh a vseobecne o konstrukci skelenu nema cenu mluvit. Octa je proti ni jako tank.

Odkaz ke komentáři

ja uz bych se treba nebal ted tech novych ;) jeste tak 2 roky pockat a pak bych do nejaky funglovky klidne skocil :huh: ale do stary 147 asi ne-e... uz jen ten servis by me sral, je fakt, ze to nechce nikdo opravovat a kdyz jo, tak spatne ;)

Odkaz ke komentáři

a hlavně se poptej po okolí kdo ti ji bude spravovat...plno servisu obvzlašť alfy neděla..posílají je pryč jako my. proti italum nic nemam..na pracovní letačku sem za par švestek koupil fiata mareu weekend 1,8 a jezdi to v pohode...ani oprava zadna zatim...mam i uz pul roku... jen s tou elektrikou obcas neco prestane sviti atd...ale kdyz clovek vi kam bouchnout tak se to po lehnem pomlaceni zas rozsviti :huh: ale do alfy...nwm nwm... hooodne si to rozmysli

jinak nova 159 je krasa.....ale to uz je cenove jinde

Odkaz ke komentáři

alfy romeo jsou velmi pěkná auta,sám když jsem se rozhodoval tak 156 v kombiku s 1,9 JTD hrála prim,jenže...např. nejde měnit samostatný čep na rameni (rameno okolo 5tis.) je to ital takže všechny neduhy stím spojený a v poslední řadě ceny dílů. Při testech ji chválí ,že má výborný vlastnosti atd.i ten vnitřek je pěknej,hlavně se mi líbí ty 3 zapuštěný budíky v prostřed. Pokud máš někoho v okolí kdo se specializuje jen a jen na alfy tak by nemusel být problém,ale jinak? Už jen blbej kabel VAG už má snad každej doma. A octavku s 55kw bych nebral,když vezmu ,že mi do ní sednou 3 standartní češi (nelze brát podvyživence z reklamních letáků ) a já + nějaký věci,tak aby odjela z parkoviště :( Samozřejmě je to tvoje věc ,já to neplatím :huh: ;) ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...