Přejít na obsah

Autorizovaný nebo Neautorizovaný servis? Srovnání


Doporučené příspěvky

Já si myslím taky, že tohle z huby nemohl nikdo v autorizáku vypustit a je to jen kec.

 

Řekl mi to přez telefon hlavní servisní technik. Prostě se podívá do historie auta...a řekne servisní interval ten a ten mění se tohle. Nic jinýho ho nezajímá.

 

Jinak : Nacvakal jsem si to na eshopu. To, za co mi rekli v servisu 6500,- se da koupit fakt tak za 2,5 ... silenost.

 

Otazka je kdo mi to vymeni vsechno odborne...kdyz to nakoupim :D

Odkaz ke komentáři

co pořád řešíš?

pokud jsi manuálně zručný, tak si kabinový a vzduchový filtr vyměníš sám,

olej ti vymění za cca 300-400 Kč někde v rychloservisu na počkání a budeš si u toho

brzdovku a palivový filtr si nech udělat u někoho, komu věříš, případně od kluků tady z clubových servisů

 

P.S. při nákupu oleje z e-shopu opatrně .... zrovna Castrol je dost pančovaná značka, když se podíváš na stálé nabídky tady na fóru, tak najdeš i ověřeného prodejce olejů

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Potřeboval bych poradit. Nyní zakoupená Yeti 7/2015 má ještě zaruku 2,5roku. Jenže já nejsem zvyklej jezdit do autorizaku. Všechny oleje a filtry jsem kupoval u Jeldy v CC-autodílech a nechal měnít u nás. Vyšlo to suprově.  Nemám ponětí kolik stoji vyměna v autor.servisu ,ale když tam nepojedu ,tak záruku asi ztratím co???

Odkaz ke komentáři
před 8 minutami, jar_da napsal:

u starého auta, u nového se rozhoduje .... 

záleží jaký tam máš interval, pokud dva roky a 30.000 km,  tak bych vždy po 15.000 km vyměnil sám a pak po 30.000 km případně dvou letech v autorizáku

jak padne záruka, tak už jen sám

To by bylo nejlepsi řešení. Auto je koupeno ve Strakonicich jezdím tam často. Zajdu do Skodovky  pro vypis z elektr.servisky. Už jsem s něma mluvil telefonicky a poslední servis tam byl před 4 měsící. Puvodni majitel Je Němec koupil ho u nás a jezdil tam i na servis. Ted tam má objednaného Karoga

Odkaz ke komentáři
před 38 minutami, italik napsal:

Potřeboval bych poradit. Nyní zakoupená Yeti 7/2015 má ještě zaruku 2,5roku. Jenže já nejsem zvyklej jezdit do autorizaku. Všechny oleje a filtry jsem kupoval u Jeldy v CC-autodílech a nechal měnít u nás. Vyšlo to suprově.  Nemám ponětí kolik stoji vyměna v autor.servisu ,ale když tam nepojedu ,tak záruku asi ztratím co???

výměna v Hradci stojí cca 4000Kč včetně daně (5W-40 olej, filtr, vzduch. filtr, kabin filtr)

Odkaz ke komentáři

V Moste ve skodovce ti bezne udělají praci s vlastními dily a zapis do servisky samozrejme taky. Kolega tam takhle nechal dělat rozvody na SII. Svuj materiál od Jeldy a prace jejich. Razitko mu normálne dali. Ale je to autohouse od autohouse, protože to provozujou soukromé subjekty. Nekmu to nevadí, bo ma peníze alespoň za práci a nekdo to nedela bo prostě nechce.

Odkaz ke komentáři

Ale houby, pokud dáš vlastní olej a se správnou specifikací, tak ti nic nehrozí .... pokud jim totiž správnou specifikaci nedáš, tak ti ji tam ani nedají, to samé je olejový filtr, kde dělali problém, to bylo v případě, kdy jsi nechal olej vyměnit mimo autorizák.

Pokud si olej vyměníš v mezidobí sám, tak to ani nevědí a olej není schopen nikdo poznat a filtr si můžeš koupit u nich, ale také to nikdo nebude zkoumat.

Před pár lety ti neumožnili donést vlastní materiál.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...