Přejít na obsah

Brněnská knajpa # 4x4+3 O:-)


SKAJA

Doporučené příspěvky

Půjčený tentokrát nic, čekal jsem tam a zase s ním odjel. V podstatě mu bylo všechno a přitom nic. Po připojení tam bylo 21 závad všude možně, postupně se to promazávalo a dělaly nějaký související testy. Nakonec není nic špatný, nic se neměnilo. Problém je asi v krátkých jízdách - máti jezdí jen do práce a zpátky. Jak je motor pořád studenej, tak tam láduje bohatší směs, hůř spaluje a víc "kouří". Tím se de facto zasírá všechno možný (škrtící klapka, lambda sondy atd.). A zasírá se to tak dlouho, až to prostě někde vyhodí nějakou chybu a už se to veze.

 

Navíc dnešní palivo taky není žádná sláva, ty biosračky tomu určo neprospívají. Nakonec vyčistili klapku, vymazali adaptační hodnoty a provedli základní nastavení a všechno se zdá v poho. Tak uvidíme. V podstatě je to asi to stejný, co bylo minule (taky seřídili klapku a byl klid). Navíc se to tenkrát stalo taky v zimě, někdy v únoru tuším, takže asi ten zimní provoz za studena tomu fakt nesvědčí.

 

Doporučení je tankovat benál po menších dávkách častěji, VW má pak nějaký spešl aditivum právě pro krátký jízdy, tak jsme ho objednali (uvidíme, co to bude, ale vidím to na brandlej VIF) no a ideálně mám mámě auto občas sebrat a trošku ho provětrat, aby se vypálil červík. Takže budu muset na srazy jezdit broukem :D

 

Každopádně už delší dobu silně uvažuji o nezávislným topení, hlavně kvůli těm bezrámovým oknům, kterým zima krutě nesvědčí. A tohle je další důvod, přeci jen by motor výrazně míň "trpěl", pokud by byl alespoň vlažnej, než kdy je promrzlej na kost. Ale VW (potažmo Škoda) to už prý jako ofiko přísluško nenabízí, že to bylo dražší než u Vebasto partnerů a tak to nešlo. Takže zjistíme, co by to obnášelo a asi tam půjde :)

Odkaz ke komentáři

No bavili jsme se na téma emise a v podstatě už otevřeně říkají to, co si myslíme dávno - že ty dnešní motory stojí za hovno a bude hůř. Ptal jsem se, jestli dneska existuje auto, kterýmu by to krátký jezdění nevadilo - no a není. I obyč fábka se základním motorem má stejný problémy - měli paní, která s ní taky jezdila jen po městě (čti 700 metrů tam a zpátky) a po dvou měsících byla v servisu.

 

No a téma nafta, DPF a AdBlue je taky kapitola sama pro sebe. Nevím už na jakým autě, ale nějakýmu pánovi se rozsvítil požadavek na dolití AdBlue. Než to někde sehnal (protože na pumpě to měli jen v konvi a nešlo to dolít), tak auto chcíplo a odešla vstřikovací tryska. Nakonec to byla oprava za 15tis Kč.

Odkaz ke komentáři

To je dost v pasti, ty auta uz nejsou to co byvavalo drive...ani nevim, jak je to s elektro auty? To jezdi do zahrati na benzin a pak z baterky nebo porad na baterky a benzin jen kdyz dochazi stava? Samozrejme je ale i cena nekde totalne out, v pripade nejakeho eGolfa, eUPu nebo tak...ale zasuvku bys mohl mit Skajo primo v garazi :D

 

Na druhou stranu to vlastne nevyresi ty zmrzly bezramovy okna :(

Odkaz ke komentáři

No pokud je to vyloženě elektro, tak to snad ani klasický motor nemá, takže to jezdí pořád na elektriku. Když ti dojde šťáva, máš smolíka. Nebo to může být hybrid, kde je klasický spalovák (benál, nafta) + elektromotor. Tam pak asi záleží na realizaci, někdo má to elektrošidítko jen jako doplněk a spalovák běží prakticky pořád, někdo umí v nižší zátěži (městský provoz třeba) čistě na baterku.

 

Jako elektro auto se mi líbí, na dojíždění do práce ideálka. Minimální údržba, minimální náklady (nabiješ přes noc ze zásuvky) a pohoda klídek :) ...Jenže zatím toho je málo, je to drahý a životnost baterek pochybná. Ono koupit auto za půl mega a každý dva roky investovat další bambilion do baterek, to si člověk moc nepomůže :huh: Ale pokud by byla garance, že ty baterky vydrží 10 let provozu, klidně bych do toho šel :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak taková ověřená a snad bezúdržbová (někde jsem četl že cosi garantují) je Tesla, nicméně tam je cenovka hooodně daleko za Broukem. Jen po Praze jezdí minimálně 3 kousky.

 

Z internetu: Výrobce tvrdí, že v případě vážné závady je možné celou "elektropodlahu" vyjmout a nahradit novou. Zatím se nic takového ještě nestalo. Elektrická auta vůbec vykazují minimální poruchovost, ale není divu, elektromotor je mnohem jednodušší zařízení než spalovací agregát.

 

Tesla poskytuje i plný servis, včera přijela dodávka kvůli svolávací akci, technici nepatrnou závadu opravili přímo u nás, tomu se nedá nic vytknout.

 

Bodejť by ne, při ceně cca 3,3 mil Kč :loool:

Odkaz ke komentáři

Nj, na Tesle na kafíčko do servisu(servis zadarmo) do Viedne zadarmo, akurát by sme museli "natankovať" v Brne :D že Marcel :lol:

 

Je super že k tomu máš internet všade po svete, upgrady každý týždeň, 7 miest v aute (to do takej 4-miestnej Audi A6 je problém aby tam išlo 6 ľudí :lol:), servis zdarma a pod. :) Už sú aj testovacie jazdy v Prahe, asi by sa oplatilo to ísť vyskúšať :rolleyes:

 

 

4f2185802f2ad.preview-620.jpg

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...