Přejít na obsah

Vrzání podvozku


Adiscz

Doporučené příspěvky

Zdravím!

mám problém se zadní nápravou. Při přejetí větších nerovností sem tam slýchám vrzavý zvuk ze zadní části auta. V servisu mi řekni že nic nenašli a tak "poutahovali" všechny šrouby, ale to se mi nezdá. Neuší někdo, čím by to mohlo být? A další dotaz, je možné nějak změkčit podvozek? Pražský tankodrom už mi leze krkem a kromě auta trpím i já :)

díky za případné rady :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Tiez mi vrzga predna naprava!!!!! Som z toho nestastny, strasne sa mi to nepaci... Vrzganie pocut ked idem nizskou rychlostou a na ceste su nerovnosti, prechadzam cez spomalovace, ked vychadzam na chodnik, atd... V servise tiez nic nenasli, uz som dal podvozok prezriet viac krat... Pri aute tejto kategorie by sa taketo neprijemne zvuky z podvozja nemali objavovat.

Pre info dodavam, ze mam 1,8 tsi.

 

Prosim poradte, co to moze byt, co mam dat opravit/vymenit

 

Dakujem, Daniel

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

mám stejný problém s vrzáním podvozku. V září 2014 jsem přebíral úplně novou Octavii 1.4 tsi CNG, takže má multilink. Jezdím hodně, k dnešku mám najeto nějakých 56 tis.km. Kolem 35 tis se začalo ozývat od zadní nápravy divné klepání, jenom ale při rozjezdu, couvání a jízdě na nerovnostech. V servisu mi řekli, že na nic nepřišli. Kolem 40 tis začal vrzat celý podvozek při přejetí nerovností a klepání od zadní nápravy se čím dál víc zhoršovalo. Opět mi v servisu oznámili, že nic nenašli a nevidí problém. Aby toho nebylo málo od pátku auto při jízdě vydává divný a stálý šelest,přirovnal bych to k jízdě na volnoběh. Vážně přemýšlím, že změním servis nebo auto budu reklamovat, pokud je nějaká možnost. Na 9 měsíců staré auto s cenou přes 600.tis Kč je tohle nemyslitelné. Pokud máte někdo radu jak tento problém vyřešit, budu rád. Děkuji

Odkaz ke komentáři

Tak dneska jsem si vyzvedl auto ze servisu :) Auto mi vrzalo u přední nápravy a problém vyřešili výměnou tyče stabilizátoru nebo něco takového :) vrzání je fuč.

Výměnou stabilizátoru nebo výměnou tyčky stabilizátoru ? Z faktury by se to dle čísla vyměněného dílu dalo zjistit ne. Mám totiž podobný problém s vrzáním.

Odkaz ke komentáři

Autoservis na strzi a bylo to v záruce takže jsem nic neplatil :)

Tak to máš v pohodě, já jsem to řešil se servisem celkem 3x v rámci záruky a nikdy na nic nepřišli a auto si vrže dál a dvouletá záruka je pryč. Moc by mi pomohlo, kdyby jsi mohl přesně specifikovat (viz. obrázky), který díl Ti byl vyměněn, neboť to budu muset řešit sám. Pokud by se jednalo o tyčku stabilizátoru, lze výměnu realizovat svépomocí, ale výměna úplného stabilizátoru je v domácích podmínkách obtížná.

 

post-32737-0-69374100-1435387822_thumb.jpg

post-32737-0-36178800-1435387914_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Doporučuji vyzkoušet namazat zadní silentbloky ramen přední nápravy ( pro kulatý tvar je nazýváme "puky" ) mazivem ve spreji, stačí i silikon. Ověřit nejlépe následujícím způsobem: příčný retardér, rychlost cca 20 km a těsně před tím retardérem intezivě přibrzdit a najet na něj ( stále brzdit) Bržděním, se silentbloky napruží k jedné straně a zhoupnutím na retardéru dojde k jejich vertikálnímu pohybu a tření. Někdy stačí kroužit v plném rejdu na parkovišti a přibrzdit. Pokud dosáhnete hlukového projevu, namažte silentbloky, znovu ověřte, pokud vrzání zmizí, je nutné siletbloky vyměnit! Mazání je jen dočasné. Ověřeno a funkční. S vrzáním tyčí stabilizátoru jsme se nesetkali, pouze jejich klepání.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Guest rostia2311

Tiez mi vrzga predna naprava!!!!! Som z toho nestastny, strasne sa mi to nepaci... Vrzganie pocut ked idem nizskou rychlostou a na ceste su nerovnosti, prechadzam cez spomalovace, ked vychadzam na chodnik, atd... V servise tiez nic nenasli, uz som dal podvozok prezriet viac krat... Pri aute tejto kategorie by sa taketo neprijemne zvuky z podvozja nemali objavovat.

Pre info dodavam, ze mam 1,8 tsi.

 

Prosim poradte, co to moze byt, co mam dat opravit/vymenit

 

Dakujem, Daniel

ahoj,neni to tim ze dotikaji pruziny plastovych podbehu?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

namazať líthiovým mazacím tukom,respektíve vyplniť tie medzery "v pukoch"

 

Vracím se k mému problému s vrzáním přední nápravy při pomalé rychlosti a přejíždění retardérů, nájezdů na chodník a podobně. Jak jsem již zmiňoval dříve několikrát jsem toto reklamoval v servise, ale bohužel bezúspěšně. A tak jsem začal vše řešit svépomocí. Nejdříve jsem vyměnil tyčku stabilizátoru abych vyloučil, že vrzání pochází od ní. Vrzání však pokračovalo a tak jsem po přečtení předchozích příspěvků namazal zadní lůžko ramene (puk) a je po vrzání. Takže výměna zadního lůžka a bude po problému.

 

post-32737-0-47707200-1459776541_thumb.png

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdnů později...
  • o 4 týdny později...

Já jsem namazal silentbloky i vyměnil levou kost stabil., ale vrzání či chroupání ( jedno jak to nazvu) stále přetrvává.Nejvíce se to ozývá při pomalém pravém "rejdu" při nájezdu či přejezdu čehokoliv.V předchozích příspěvcích jsem zaznamenal i možnost špatných tlumičů, ano na obou jsou mastné skvrny takže asi tečou.Najeto 40 tis.takže spíše překvapení.Doufám, že to nakonec budou oni :-( ale nenapadá mně jak to vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...