Přejít na obsah

Kour z vyfuku


Guest Jonas 11

Doporučené příspěvky

Guest Jonas 11

Zdravim, dneska jsem projel octavku III 1,6 TDI (najeto 45 000 km rok a pul starou) Pri trochu sviznejsim rozjezdu kdy se kola zacnou protacet se z vyfuku vyvalilo docela dost koure , no spis uz to byly saze :)) a po asi dvou km sviznejsi jizdy se na displeji ukazala prumerna spotreba 11 L. Deset let jezdim s benzinem a toto neznam. Je to normalni ? Popripade jak poznam zda je motor O.K ?

 

diky

Odkaz ke komentáři
Guest Jonas 11

CR nezvyknu dymit len tak, tam nieco nebude v poriadku.

 

Diky , no v utery se chystam auto jeste jednou projet. Pokud resetuju prumernou spotrebu tak po ctvrt hodince jizdy by mi pocitadlo mohlo snad napovedet jak na tom motor je ?? jak uz jsem psal s dieslem nemam zkusenost .

Nevypalovalo se DPFko?

 

Tak to nevim , jen mi prodavac rikal ze auto prave privezli na nakladaku a delsi dobu s nim nikdo nejel.

Odkaz ke komentáři

v poslední době jsem si také vsuml kouře ve zpětném zrcátku proti světlům auta co za mnou v noci jede... Dost mě to překvapilo, filtr se v tu dobu určitě nevypaloval, vcelku to sleduji, nicméně frekvence vypalováni je u mě cca 300 km, cožž se mi zdá málo

 

Frekvencia regenerácie je u mňa tiež dosť častá- cca 250-300 km, pýtal som sa na to v škodovke, lebo sa mi to zdalo príliš často , povedali mi, že je to v poriadku a robí sa to tak často preto, aby sa ten filter len tak ľahko nezaplnil... Čo sa týka dymu, tak osobne som spozoroval len keď bol motor studený, ale to zrejme šlo o vodnú paru.

Odkaz ke komentáři

no nezdálo se mi ze jsou to vodní páry, u benzinu snad, ale u nafty? A bylo to při větší zatahu do kopce při najíždění na dálnici v Brně u Globusu, směr Svitavy... A schválně jsem to zkoušel, resp. Sledoval vícekrát, večer, kdy je to proti světlům vzadujedouciho auta patrné...

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

no nezdálo se mi ze jsou to vodní páry, u benzinu snad, ale u nafty? A bylo to při větší zatahu do kopce při najíždění na dálnici v Brně u Globusu, směr Svitavy... A schválně jsem to zkoušel, resp. Sledoval vícekrát, večer, kdy je to proti světlům vzadujedouciho auta patrné...

 

 

ja som dym na mojej Octavii ešte nespozoroval, ale máme v rodine ešte Francuza HDi a tam ak je vonu zima ide z výfuku nejaký čas vodná para, potvrdil mi to aj servis. Každopádne, ak máš auto v záruke, neváhaj navštíviť servis, veď za to nič nedáš :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...