Přejít na obsah

Vibrace od pravého předního kola


Guest Fugina

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny škodováky...

Mám problém který už řeším tři týdny a stále stejný problém.Při akceleraci spíše 3,4,5 rychlostním stupněm se mi vlní či vybruje od pravého předního kola jak po rovince tak spíše při táhlé pravotočivé zatáčce se vybrace zhoršují vždy jen od pravého kola.

vyměnil jsem snad už vše ložisko v kole,už druhou poloosu,silenbloky v ramenech,silenblok převodovky,záměna kol a furt ne a ne přestat.když jsem to dal na zvedák a zařadil 4,5 a pomalu natáčel kola do leva nic do prava už vybrace.koukal jsem že na vnějším homokinetickým kloubu je hranka odřená jako by házela a odírala se o těhlici ale nejde mi to moc pobrat když je nové ložisko...

tak mě napadlo jestli příčina není že nevyvážená poloosa,nebo silenblok motoru a naráží na polosu nebo geometrie ale ta by to nedělala na zvedáku.nebo fakt nevim rád bych kdyby se tu někdo našel a poradil. předem děkuji

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Je tu vela písané o vibraciach napravy , ale zaujíma ma ako to dopadne u Teba. Co budeš musieť všetko vymeniť.

napíšem čo som všetko vymenil ja - ale už ma to vážne začína nasierať. Neviem či sa na to vykašlať alebo pokračovať.

Takže - vybrácie hlavne pri prudkom zrýchlovaní na 4 stupni - o niečo menej a na 5 stupni vela - od cca 80 do cca 100-110 km/h , na rovine a v vlavotočivej zákrute pod plynom. Akonáhle uberiem plyn nieje cítiť ani naznak vibracií, dokonca ked plynule zrýchlujem viem to dostať do polohy ked to nevibruje - /ale to nieje jazdenie/, ale akonáhle sa ide po plyne je to tam späť.

Vymenené: komplet silentbloky ramien, čapy ramien, uloženie tlmičov, vnutorný klb na dlhej poloose, gumy stabilizátora, hlavný silentblok prevodovky.

Menil som aj homogenický klb na malej poloose - praskla manžeta , dostala sa tam sol a zničila ho. Začalo hučať aj ložisko pravé - tiež vymenené. Tieto dve veci nemali žiadny suvis s vibraciami napravy.

Mám síce trochu - možno, viac zvlnené kotúče, ale neviem či to môže mať vplyv na vibrácie pri zrýchlovaní, nakoľko vibracie su len pri akcelerácii. Vymením aj tie, len chcem ešte trochu zodrať platničky.

...... už sám neviem , čo vymeniť......

chcem ešte skusiť zohnať dlhú poloos na vyskušanie- aj ked moc v tu poloos neverím , lebo by asi naprava vibrovala aj pri ubraní plynu

prípadne posledný pokus - vymeniť zadné puky za tie farebné - sú tvrdé , ak to ide od silentblokov , nebol by žiadny pohyb na ramene.

 

a teraz báábo rad......

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...