Přejít na obsah

Aktualizace navigace Amundsen


Guest MM66

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

rád bych provedl aktualizaci softwaru a map v navigaci Amundsen u Octavie III, ale systém nenabízí žádnou možnost použití media k provedení aktualizace. SD karta je nahraná z oficiálních stránek škoda, tam by snad neměl být problém, i když hlásí "vložte datový nosič s platnými navigačními daty". Nějaká rada jak umožnit možnost aktualizace přes SD kartu? Děkuji.

Odkaz ke komentáři

Presne tento problem mam aj ja. Mam (Amundsen plus) a nevedia si s tym poradit ani v autorizovanom servise. Tam mi povedali, ze som prvy ktory ma takyto problem ale ze to uz je vyriesene. Vcera som to skusal ale stale mi v aute vypisuje ( nenasiel sa medialny subor) a to som postupoval presne podla navodu na oficialnej stranke. Prosim poradte mi koho mam oslovit...

A este mam jeden problem.: Tlacitko "VOICE" ktore mam na radiu aj na volante funguje len ako vypnutie zvuku a nie ako zadavanie hlasovych povelov... sedel som v druhej octavii kde to fungovalo a chcel by som to aj ja. ako to mozem ziskat?

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři

Jo, nějaká chytrá pomazaná hlava totiž spojila do jednoho souboru, který si stáhneš, data pro oba multimediální systémy - Columbus i Amundsen... :rolleyes:

 

Řešením je buď stáhnout jen vlastní datovou sadu pro Amundsen (měla by to být tahle), anebo z toho velkého stažené souboru o velikosti víc jak 21GB vyselektovat a na SD-kartu vykopírovat jen soubory z Mib2.

 

Pozn. Mib1 je Columbus.

Odkaz ke komentáři

Jo, nějaká chytrá pomazaná hlava totiž spojila do jednoho souboru, který si stáhneš, data pro oba multimediální systémy - Columbus i Amundsen... :rolleyes:

 

Řešením je buď stáhnout jen vlastní datovou sadu pro Amundsen (měla by to být tahle), anebo z toho velkého stažené souboru o velikosti víc jak 21GB vyselektovat a na SD-kartu vykopírovat jen soubory z Mib2.

 

Pozn. Mib1 je Columbus.

 

Díky za odpověď, už jsem to nakopíroval minulý týden a už je to funkční:-). M

Odkaz ke komentáři

Prosim Vas mohli by ste mi to vysvetlit a popisat postup, lebo myslim ze som to stiahol vsetko podla navodu ale stale mi to nejde :( dakujem :)

 

No v podstate je to jednoduche, jenom to pochopit... Navod myslim není uplne stastne popsany... V podstate stahnout pozadovana data do pocitace (zazipovany). Pak smazat data z originalni karty skoda a pak pomoci zip programu (lze stahnout ze stranek skoda) poslat rozbalit data na kartu. Mely by tam byt 2 soubory - adresar markets a soubor DBInfo.txt. Pak vlozit kartu do slotu navigace a mělo by to fungovat.

Odkaz ke komentáři

 

No v podstate je to jednoduche, jenom to pochopit... Navod myslim není uplne stastne popsany... V podstate stahnout pozadovana data do pocitace (zazipovany). Pak smazat data z originalni karty skoda a pak pomoci zip programu (lze stahnout ze stranek skoda) poslat rozbalit data na kartu. Mely by tam byt 2 soubory - adresar markets a soubor DBInfo.txt. Pak vlozit kartu do slotu navigace a mělo by to fungovat.

Noo v podstate som to spravil presne ako si mi to povedal, len s tym rozdielom ze nemam skodovacku kartu ale normalu 32gb sd class10 . original karta sa stratila a navigacia nebola skopirovana do radia... tak som si zadal VIN a vyhodilo mi mapy na stiahnutie ktore som podla navodu stiahol. A stale mi to nejde a vypisuje Neboli najdene ziadne multimedialne subory...

Uz som dost nahnevany, lebo ani v skodovke to nevedia rozchodit. zajtra tam zase idem a som zvedavy ako dopadnem.

Dam vediet ako som dopadol. Zatial dakujem :

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Problém je jasný. Nikdy ti to nepojede, pokud nemáš originální škodováckou kartu, je na ní nějaká úprava systém to pozná. Mám to osobně odzkoušeno, originál kartu mám a zkoušel jsem to i s jinou a nejelo to. V autorizovaných servisech většinou nic moc neví, já jsem to řešil přímo ve Škodovce.

Odkaz ke komentáři

Odpověď je jednoduchá, karta pro Amundsena je totéž jako karta s mapou. Takže si musíš koupit na e-shopu SA položku "Navigační SD karta – Evropa" za 5 113 Kč. Dnes si koupíš verzi 45/2014, a od této chvíle si můžeš po 3 roky stahovat aktualizace. Pak máš smůlu a když budeš chtít nové aktualizace, musíš si koupit novou SD kartu a budeš zase mít další tři roky. Kupříkladu já mám rok výroby 1/2013 a původní mapové podklady co byly na kartě jsou z konce roku 2012, letos ze začátku roku jsem upgradoval na verzi ECE 2015. Teď mám strach, jestli mi vůbec půjde ještě v květnu stáhnout další aktualizace, pokud ano, bude to naposled - 3 roky mám pryč. Každá originál SD karta pro Amundsena je tedy vázaná na konkrétní mapy a konkrétní časové období. Když od někoho koupíš starou kartu, nemusí jít aktualizovat, pokud teda vůbec pojede. Přehodit kartu do jiného Amundsena jsem nezkoušel, neznám nikoho v okolí, kdo by Amundsena měl. Jestli jste někdo z Brna, experimentu se nebráním.

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

existuje i moznost koupit prazdnou SD kartu do Amundsena. Minimalne servisy to umi. Me zapomneli dodat do auta kartu s mapovymi podklady a servis dotlacil prazdnou SD kartu pro mapy.

 

 

Ano, mapy si stáhneš zadarmo přímo z webu Škodovky. Problém je, cena prázdné karty = cena karty s mapou. Za ty peníze si zkrátka kupuješ kartu s právem 3 roky si na ni stahovat aktuální mapy. Jestli sis kartu zaplatil a oni to ji zapomněli dodat, je snad jasné, že ti ji servis musel vydat.

Odkaz ke komentáři

To je tvá teorie?? Prázdná karta stojí 913,- Karta s mapou: 4.406,-

 

Opravdu je ta prázdná za 916 originál, tedy s logem škoda auto? A proč tedy vůbec prodávají karty s mapou za 4 406 ? Mapy se přece stahují zadarmo v sekci správa infotainment systémů, dělal jsem to několikrát.

Odkaz ke komentáři

Ano opravdu. Zatím nikdo nezkusil koupit tu levnou(bez mapy). Uložit mapy na obyčejnou kartu(= běžně koupenou v obchodě), na které předtím nebyly mapy jak už bylo psáno nic neřeší....tak je otázka zda to řeší uložení na tu SD kartu za 916,- Neřeší nic ani kopie originální karty na obyčejnou - v RAW módu pomocí HDDGuru nebo dalších softwarů... Aktivační klíč není na SD kartě, ale je uložen přímo v navigaci a na rozdíl od Columbusu není vázán na VINko vozu - key ID: 1124 FS ID: 0820000C(platnost do 45 týdne 2017). Od 22 týdne 2015 přijde nová generace jednotek Amundsen...

 

Zde je i cesta jak aktivovat hlasové, Mirrorlink, atd.. pro jiné auto(neplatí u Columbusu)....Najdu auto, které má všechny funkce již aktivované z výroby(myšleno stejný typ MIB navigace) a v něm provedu přiučení mé navigace(jen ochranu komponent), které některá tato funkce schází. Následně jen pomocí ODISu uvolním klíče i pro tuto navigaci a tím aktivuju vše potřebné. Nakonec jen vrátím zpět do svého vozu a v obou přiučím ochranu komponent v jednotce 5F(celá akce na 15 minut).

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Přímý odkaz na aktuální mapy pro AMUNDSEN MIB 1. GENERACE!!!!

http://infotainment-cdn.skoda-auto.com/base/maps/STD1_P38_EU_2016_2017.zip (6,2 GB)

 

Přímý odkaz na aktuální mapy pro AMUNDSEN MIB 2. GENERACE:

http://infotainment-cdn.skoda-auto.com/base/maps/STD2_0635_EU_1_2016_2017.zip (12,5 GB)

Ahoj, aj napriek tomu, že sú nové aktualizácie, cez update skoda hlási cez VIN, že neboli nájdené nové mapové podklady. Škoda je rok 2011, mám použiť MIB1 alebo MIB2? Vďaka.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak jsem dneska poprvé aktualizoval mapy ve svém voze na verzi ECE 1 2017. Vše proběhlo bez problémů a připadá mi, že jednodušeji než jak uvádí návod. Po vsunutí SD karty do slotu v autě, navigace chvilku chroustala data a koukal jsem do nastavení, je tam uvedená již nová stáhnutá verze. Takže spokojenost.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...