Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

371 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

aby to nespadlo do nouzáku....:D

;) ;) :)

...nepoznám ani jedného ktorý by si dával chip aby mal menšiu spotrebu...predsa keď som si to dal tak chcem mať vyšší výkon a tam musím počítať s niečím naviac :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

No na SH je jeden uživatel, co má osobní autodopravu a nalítá mraky km, ten to dával na všechny svoje tdi a psal, že po instalaci ecoboxu má spotřebu min o 1 l dolů na všech autech. napsal mi, že spešl dsg auta mu jezdí od 5,3 do 5.7 l/100 km. Proto jsem byl tak rozladěnej, že u mne tomu tak nebylo já i 7.5 a více. S tím nastavením si moc nehraj, nebo to rozhodíš. Já měl jedno auto čiplé u CIMBU a tam šla taky spotřeba dolů a i při rychlejším průměru. Když za to ale pořád bereš, tak je jasné, že spotřeba leze nahoru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čus borci, moje OII jezdí běžně za 4,5 l/km, po dálnici tak do 5,5. Třeba do chorvatska jsem tam jel za 4,9 a zpět za 5,5 a to jsem to zpátky rval co to šlo:) Maximální spokojenost i bez těch všech udělátek o kterejch tady čtu. A když jsem u toho, vy z vás co máte chip, co na to spojka?? drží nebo máte novou?? Taky jsem na to myslel ale bojim se, že to nevydrží spojka.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

HM, další z těch borců, co jezdí 200km/h a víc za 5 l na 100 km........ Věřím, že když pojedeš kolem 110 km/h, tak pojedeš kolem 4,5 l/100 km, ale když pojedeš rychleji, tak spotřeba jde zákonitě nahoru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
HM, další z těch borců, co jezdí 200km/h a víc za 5 l na 100 km........ Věřím, že když pojedeš kolem 110 km/h, tak pojedeš kolem 4,5 l/100 km, ale když pojedeš rychleji, tak spotřeba jde zákonitě nahoru.

Tak za 1. Neřikal jsem že jezdim 200 km/h, to by ta spotřeba asi vypadala jinak

a za 2. Nevim proč bych měl lhát o tom kolik mi žere auto, tohle rozhodně za potřebí nemam a protože jsem věděl, že mi spotřebu do Chorvatska 4,9 l/100km neuvěří, nahrál jsem si jí po příjezdu do mobilu. Takže mrkni na důkaz a příště prosim neřeš pravdivost textů, myslim, že nikdo z nás tu nemá za potřebu nijak přikrášlovat OII, protože všichni víme, jak skvělý auto to je, nemám pravdu hoši??

VIDEO:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já jsem reagoval hlavně na tu druhou část tvého příspěvku, a to, že jsi to zpátky rval co to šlo za spotřebu 5.5 l Jinak i tvé video odpovídá tomu co jsem psal. Takže hlavně klid a než budeš příště reagovat, tak se nejprve podívej, co píšeš.

Jestli jsi měl pod pojmem "rval co to dá"na mysli jízdu rychlostí 130 km/hod, což je max co jde podle předpisů na cestě z HR, tak jsem tě špatně pochopil a omlouvám se.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Já jsem reagoval hlavně na tu druhou část tvého příspěvku, a to, že jsi to zpátky rval co to šlo za spotřebu 5.5 l Jinak i tvé video odpovídá tomu co jsem psal. Takže hlavně klid a než budeš příště reagovat, tak se nejprve podívej, co píšeš.

Jestli jsi měl pod pojmem "rval co to dá"na mysli jízdu rychlostí 130 km/hod, což je max co jde podle předpisů na cestě z HR, tak jsem tě špatně pochopil a omlouvám se.

No řeknu to takhle, jestli sis všimnul jak dlouho jsem jel tam ( asi 10 a půl hodiny) tak zpátky jsem jel 8 a půl, takže tak jsem to rval. A vím moc dobře co jsem psal. Nikdo tu přeci netvrdil, že ta spotřeba 4,9 je nějaká vypovídající protože jsem jel opravdu pomaleji kvůli silnému děšti, ale zpátky nepršelo a navíc byl den takže to podle předpisů moc nebylo. Víc se k tomu nehodlám vyjadřovat, nepotřebuju tu přesvědčovat nějakýho závistivce:) Pouze jsem chtěl přispět do fóra svým postřehem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V pohodě, ono už to téma opravdu potřebovalo rozvířit. Já tu spotřebu docela řeším, ptám se lidí, sleduju různá fóra a některé příspěvky jsou prostě úsměvné. Spíš mne zajímá, jakou máš dlouhodobou spotřebu reálnou a na jakém proběhu km. Jinak já HR s O II dsg prům rychlost 102km/h za 6.12l/100km před tím kouzelným ecoboxem, zpátky cca tou samou rychlostí 6,3l/100 km, asi víc do kopce :-)), ale před třema rokama OI 1.8T prům rychlost 95km/h 6,1l100 km!!!

Ale letos na bohemia eco run vyhrál borec s OII TDI 77 kw a ten jel s průměrem přepočítaným i s ohledem na spaliny CO2 za 2.56l/100km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, také mám seriových 77kw, climatronic pořád na AUTO, dlouhodobá spotřeba 6,2 litru. když se snažím nebo jezdí často manželka tak i 5,5l/100km. Nejvíce 7,5l/100km víc to fakt nešlo. Najeto 50 000 km. Kamarád jezdí 4,9l/100km, ale to fakt nechápu asi jako jirka 1022. Nic ve zlém. Patřím k těm co se rádi svezou.

Zjistil jsem že kolona je nejlepší na úsporu paliva :rolleyes:

Upraveno uživatelem Oc Co ii

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Zdravím, také mám seriových 77kw, climatronic pořád na AUTO, dlouhodobá spotřeba 6,2 litru. když se snažím nebo jezdí často manželka tak i 5,5l/100km. Nejvíce 7,5l/100km víc to fakt nešlo. Najeto 50 000 km. Kamarád jezdí 4,9l/100km, ale to fakt nechápu asi jako jirka 1022. Nic ve zlém. Patřím k těm co se rádi svezou.

Zjistil jsem že kolona je nejlepší na úsporu paliva :rolleyes:

No je pravda, že spotřebu pod 5 litrů mám také díky mému stylu jízdy. Snažím se hodně předpovídat a třeba když vidím, že bude za 300 m vesnice, tak pustím plyn a dojedu tam. Zase aby někdo nemyslel, že brzdím dopravu, to určitě ne. Jezdím každý víkend z Rakovníka do Lovosic, je to asi 70 km, cesta občas rovinky, občas kopec nahoru dolu a pokaždé kolem 4,5 litru. A jezdím to tak za 50 minut takže pomalu to neni vzhledem k tomu, že to je 70 km. Normální jízda po silnici okolo 110 km/h, pak dost dojíždět před místy, kde musíte zpomalit a rozjezd bez zbytečného víru v nádrži a v pohodě spotřeba 4,5 litru. Podotýkám, že to ukazuje palubní počítač, reálná opravdu nevim,jenom aby mě zase někdo nenapadl. Jinak v neděli Rakovník - Brno za 2 hod a 17 minut a spotřeba 5,6.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

vypocitaj si realnu spotrebu a potom povec za kolko jazdis..nie kazdy ma rovnako skalibrovany palubak takze ta Tvoja spotreba 4,5l na 150% nie je realna a nejake to deci nafty zozerie viac ako uvadza Tvoj palubak :rolleyes:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Není nic jednoduššího než dotankovat do plné, párkrát zajet ke stejnýmu stojanu, pak vzít kalkulačku a hned víš, na čem jsi. Já jsem se taky divil, jak jsem psal výše, PC mi ukazoval úplně jiné hodnoty, než byla realita. Teď mám seřízeno, tak až ujedu nějaké km, hodím cifru. Jinak další možnost je spotreby.cz nebo spritmonitor.de, což je dobré nejen pro sledování reálné vlastní spotřeby, ale také pro porovnání s ostaními, co mají stejná auta.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vidím že tady hodně tankujete Vervu od Benziny, tady je můj postřeh.

Poctivě ručně podle skutečnosti počítám spotřebu a vždy tankuji do plné, z asi 15-ti tankování jsem 3x natankoval Vervu a byli to 3 hodnoty nejhorší spotřeby. Jezdím pořád stejně a prostě když dám na Benzině obyč, naftu TopQ + VIF tak mám lepší spotřebu asi o 0,3l/100km

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak zima je v plném proudu a moje dlouhodobá spotřeba podle palubáku (4500km) je: 7,3l/100km, v reálu: 7,2l/100km. Jezdím na 195/65/15 svižnou jízdou :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Musim říct že od té doby co jezdím většinou po městě tak spotřeba šla docela znatelně nahoru a pod 6 litru se nedostanu :smich: Nejhoší je že se auto ani nestači pořádně po 8 km ranní jizdy zahřát.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mňa prekvapilo, aký je rozdiel v spotrebe pri mínusových a plusových teplotách u TDIčka. Rovnaká trasa o dĺžke 25km, rovnaký štýl jazdy (dodržiavanie max povolenej rýchlosti s tempomatom), auto vytiahnuté z garáže kde je 7*C - pri vonkajšej teplote okolo 10*C bez problémov zajazdím podľa PP 4,5, ale pri -10*C som sa pod 5,2 nedostal :smich: S HTPčkom na rovnakých trasách bol rozdiel zanedbateľný.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

• RR Tonery Eshop
  • Potisk triček a mikin

Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

• SÍTODÍLNA
  • Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.