Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tých 4,5 je výpočtom, alebo podľa PP? Koľko spravíš na plnú nádrž?

Ja som mával podľa PP 4,7-4,9, výpočtom v exceli po necelých 28tkm to vyšlo na 4,966. Na plnú nádrž (tankovanie do prvého vypnutia pištole a pri dojazde 60-70km) som robieval 1020 až 1130 km. Pneu boli 225/45 v lete, v zime 195/65. Veľmi záleží aj na trase, pretože nie je mesto ako mesto ani okreska ako okreska... Ak by som bral do úvahy to, že som sa pohyboval v území ohraničenom tabuľami začiatok a koniec obce/mesta, tak som 95% trás jazdil v meste. Priemerná rýchlosť 42 až 46 km/h na vyjazdenú nádrž tomu ale nezodpovedá.

Odkaz ke komentáři

Ciastocne info z PP, ciastocne prepocet spotreby podla excelu. PP versus prepocet mam rozdiel okolo 0.1l/100km.

Zatial mam toto auto relativne kratko, zatial som netankovaval do vypnutia.

Za poslednych cca 3tis km mam dlhodobu 4.8/100km hlavne koli jednej akcii na pezinskej babe a par jazdam po dialnici. :P

Odkaz ke komentáři

Jazdim na 205/55/16, bezne 30% mesto, inak okresky.

Normalne 4.5/100km dodrzujem rychlosti. Ked sa poflakujem cestou do prace, dokazem aj menej.

Pri takomto používaní sa dá spraviť taká spotreba, pri prechode zo 16tiek na 17tky sa mi zdvihla spotreba asi o 0,4 l/100km.. Ale aj na 17tkach po okreskách pri dodržovaní rýchlosti mám v pohode 4,8.. len na to mám málokedy čas.. :D a väčšia prevádzka po meste a dosť prestojov a rýchlych rozjazdov mi to zdvíhajú hore..

 

Takže je mi jasné že už len tým že mám 225/45/17 nemôžem spraviť tabuľkovú spotrebu, ktorá je na 195/65/15.. a na tých som na octávke nejazdil.. :D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Stejně jste podle mě kouzelníci. Já jezdím sice skoro pořád město, ale klidně, plynule, bez nějakých extra akcelerací a stejně mi to zas stouplo na 6,4 dlouhodobá... A to mám teď 15ky kola se zimákama. Budu to muset nechat prozkoumat...

 

Já už se snažím nalézt jiné přednosti na mé O II nežli je nízká spotřeba:-) Mám přeci dsg kůži a columba :-))) Dlouhodobě mám 6.6l/100 km a ještě se mi nepodařilo na nádrž najet více než 925 km. V létě jsem jel opět do Chorvatska a byli jsme 4 + plný kufr a rakev, celkem 3 hodiny v kolnách krok sun krok, jinak 130km/h tempomat a spotřeba 6.3l což nepovažuji za špatné, ale v porovnání s některými členy si připadám divně.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Hm, tak ja som prekvapený zo spotrieb, ktoré uvádzate. Ja mám podľa palubáku dlhodobú spotrebu 6,5 litra. Je pravda, že jazdím väčšinou v meste. Pri ceste do Bratislavy a späť sme boli dvaja v aute a pod 5,3 som sa nedostal. Ešte som neoveroval spotrebu, ale ja tak mám riadny rozdiel. Síce mám DSG ale až takýto rozdiel sa mi nezdá.

 

 

 

Pri voľnobehu mi ukazuje spotrebu 0,7 l/h. Predchádzajúca oktfaka, ale manuál, mi ukazovala 0,5 l/h. Asi sa na to budem musieť pozrieť čo je vo veci , ale až bude času.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Hm, tak ja som prekvapený zo spotrieb, ktoré uvádzate. Ja mám podľa palubáku dlhodobú spotrebu 6,5 litra. Je pravda, že jazdím väčšinou v meste. Pri ceste do Bratislavy a späť sme boli dvaja v aute a pod 5,3 som sa nedostal. Ešte som neoveroval spotrebu, ale ja tak mám riadny rozdiel. Síce mám DSG ale až takýto rozdiel sa mi nezdá.

 

 

 

Pri voľnobehu mi ukazuje spotrebu 0,7 l/h. Predchádzajúca oktfaka, ale manuál, mi ukazovala 0,5 l/h. Asi sa na to budem musieť pozrieť čo je vo veci , ale až bude času.

Já jsem na tom se svou dsg velmi podobně, volnoběh 0.7 -0.9L/h a při rozjezdech téměř vždy 99.9L. Když se rozjíždím z kopce, tak s lehkou nohou tak 35.6L. Dlouhodobá spotřeba 6.6L skutečná, Dálnice při 130 km/H bez kolon Praha - Ostrava 6.2, když jedu kolem 160km/h tak to baští už k 8l.Po městě běžně kolem 8l a v kolonách 9.5L. Zdá se mi to vysoko, jako druhé mám Ibizu PD 74 kw - lehké auto, ale tam jezdím po městě ve stejném režimu za průměrných 6L, a to i v zimě Pokud přijdeš na to, jak spotřebu sundat, dej vědět, ale podle mne jezdí všechna dsg více méně za stejnou spotřebu.Ačkoli omicron prý jezdil ve 160-180 km/h na dálnici max za 6.5L.....

Odkaz ke komentáři

Spotrebu si preverím tým najjednoduchším spôsobom,natankujem plnú nádrž, vyjazdím ju natankujem opäť a opäť na tej istejpumpe a stojane s tou istou pištoľou a prepočítam. Kolega máTDI OI a vravel mi , že jehohodnoty uvádzané počítačom sú odlišné takému to prepočtu teda, ukazuje vyššiuspotrebu, tak si to aspoň overím. Veď za to nič nedám.

 

 

 

Mne rovnako po štarte ukazuje veľmi vysokú spotrebu, ale to by som bral ako normálne veď ide o momentálnu spotrebu.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
Guest marti.pech

Tak za 1. Neřikal jsem že jezdim 200 km/h, to by ta spotřeba asi vypadala jinak

a za 2. Nevim proč bych měl lhát o tom kolik mi žere auto, tohle rozhodně za potřebí nemam a protože jsem věděl, že mi spotřebu do Chorvatska 4,9 l/100km neuvěří, nahrál jsem si jí po příjezdu do mobilu. Takže mrkni na důkaz a příště prosim neřeš pravdivost textů, myslim, že nikdo z nás tu nemá za potřebu nijak přikrášlovat OII, protože všichni víme, jak skvělý auto to je, nemám pravdu hoši??

 

VIDEO:

čus,ty udaje o spotřebě jsou dost realné,mohu potvrdit že jet s oktou za 4.2 nebo 3.9 asi není problém je to jen otázka vkusu řidiče.Moje zkučenost,Pardubice----Essen tuning výstava to jest 800km tam 800km zpět na autě zimní gumy,v autě 4 lidi pruměrná spotřeba 4,45 litru, do 130 km/h to bez čipu, jela manželka.Ted mám čip na 150koní a nemám problém jezdit kolem 5 litru,ale je to opravdu otázka sešlápnutého pedálu.Ikdyž příspěvky se spotřebou kolem 7až8 opravdu racionálně nechápu.Ovšem pokud máš pod kapotou 1.9 tdi a vněm 210 koní,tak je tato spotřeba logická,každý musí vědět na co tdi doma má zatím martin

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak já se taky zapojím.V létě jezdím za 4.9-5.3,dlouhodobá 5.2 při normální jízdě do 130 km/.Ted v zimě 6.2-7.0 dlouhodobá 6.4.Myslím že pro mě dobrý.jen je divný že když ráno naklapu motor,chvilku počkám,než oškrábu okna,popojedu tak 500 m k půmpě a aktuální spotřeba 12l a než koupím noviny,tak mi při volnoběhu naskočí 15l,pak to po krátké době klesne na těch 9l a něž se zahřeje motor tak už to jde dolu na těch 6.5l.Proč tam tak kolísá ta spotřeba při volnoběhu při zastavení u pumpy cca 5-10 min.Poradí mi někdo,nebo je to při studeném motoru normál.Mám O II 2007 elegance 1.9 TDi 77kW chip na 103kW

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...