Přejít na obsah

Automatické otvírání kufru


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Myslim, ze to je nesmysl, ja to tam mam od zacatku, co se s tim tady zacalo s tim experimentovat (viz me starsi prispevky zde), a dodnes me nikam netece.

Pokud se to udelalo, jak melo a nedavaly napr. nejake extra silne pruziny, protoze mel nekdo jiz unavene tlumice a nechtel davat nove nebo repasovat.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, tak dnes jsem se konečně dostal k montáži Auto. otevírání kufru.

 

Mám Octavii II Combi, rv. 2007, vzpěry seriové.

Na webu Alcomex.cz jsem objednal tyto pružiny: http://www.obchod.alcomex.cz/obchod/nastrojove_pruziny.php?d=9.50&mat=Ze&pag=iso

Obj. číslo: ST11580, zelené pružiny.

Cena: 173Kč/ks

Po tom co jsem si zde přečetl spousty postřehů jsem se rozhodl dat vzpěry na renovaci k panu Gorčákovi.

Vzpěry i s pružinami jsem odeslal a do tydne jsem je měl zpět, repasované, posílené a s namontovanými pružinami. ( Pan Gorčák dokonce přidal i plastové těsnění aby pružinky nelítaly po pístu.)

 

Suma sumárum za celé předělání jsem dal 832Kč

 

Než kupovat nové vzpěry tak dát raději renovovat a posílit ty staré. Výsledek je úžasnej zatím chodí perfektně a rychle !!!

 

Do kufru neteče!!!!!, včera byl chcanec jako blázen že nám nestíhaly okapy, v kufru ani kapička, ohledně mezery před a po namontování - nezpozoroval žádné změny.

 

Pan Gorčák stále pracuje: http://www.gorcak.cz/

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Díky, mám hotovo, obalil jsem pístnici gumou a podržel kombinačkama, pak jsem vyšrouboval plastový konec a nasadil pružiny, pak jsem smontoval vše zpět. Teď páté dveře nejen odskočí, ale vyjedou až na horní doraz bez cizí pomoci :palec:

 

Použil jsem zelené pružiny typ ST 11580

zakoupeno ve firmě www.alcomex.cz (346,-Kč)

namontováno na autě - viz podpis

plynové vzpěry jsou původní bez úpravy navýšení tlaku

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tipnul bych si, že ten obrázek k tomu nesedí, případně jim napiš, jaké to jsou rozměry..

Ale určitě by to měly být 16x51...

 

Ono záleží, jaké máš písty... Moje už nejsou úplně fit, tak při teplotách pod nějakých 15 stupňů se to už neotevřelo úplně, pokud na to nesvítilo slunko... Jinak to funguje fajn :pivo:

 

Jinak já je mám přímo od výrobce - Penta za 271,- (včetně 150 dobírka) :palec:

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď. Je možné,že mají jiný obrázek,ale přispěvatel přede mnou "Bielan" tam má taky odkaz na pružiny a tam mají taky ty pružiny 25x76. Že by měli oba špatný popisek výrobku? Napíšu oboum ať v tom mám jasno. Pak dám vědět.

No já mám octu 4tý rok tak jsem zvědav jak jsou na tom písty,ale asi to nebude nic slavného.

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď. Je možné,že mají jiný obrázek,ale přispěvatel přede mnou "Bielan" tam má taky odkaz na pružiny a tam mají taky ty pružiny 25x76. Že by měli oba špatný popisek výrobku? Napíšu oboum ať v tom mám jasno. Pak dám vědět.

No já mám octu 4tý rok tak jsem zvědav jak jsou na tom písty,ale asi to nebude nic slavného.

 

No tak jsem psal do obou obchodů a ani jeden zatím neodpověděl. Tak zatím počkám abych nekoupil něco špatného. Asi sami nevědí co prodávají.

Odkaz ke komentáři

Myslím, že je to zbytečný tlak na uchycení vzpěr....přece nejde jen o to, aby to víko kufru vystřelilo jak raketa.... Odzkoušené jsou modré, i když je fakt, že v chladných dnech se páté dveře neotevřou úplně.... Červené pružiny má kamarád na Touranu a ještě musel nainstalovat pneumatický odskok...Mám vyzkoušené i zelené, ale ty byly slabé a stačí na Fabii II (ne combi)

Odkaz ke komentáři

Silnější pružina "odrazí" vrata víc a ulehčí pístům nebo se pletu?

 

Tady jsou ceny pružin přímo z Penty:

Modrá SZ 8020.16x051 – 100 Kč/ks bez DPH

Červená SZ 8030.16x051 – 110 Kč/ks bez DPH

Žlutá SZ 8040.16x051 – 121 Kč/ks bez DPH

 

 

A navrhoval bych přesunout téma do sekce Exteriér, s elektrikou to nemá nic společnýho.

Upraveno uživatelem Mirouch76
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...