Přejít na obsah

pujde pneu 255/30 R19?


Doporučené příspěvky

Zdarec, mam objednanou benzinovou octavii III RS a koukam, jaka na ni koupit kola, urcite premyslim o 19", ale poradte, jake gumy. Je lepsi zvolit disk 8x19 ET35 s pneu 235/35 nebo pujde i disk 8,5x19 ET35 s pneu 255/30? Popripade jake nejlepsi rozmery pneu a ET disku. Uplne nejlepsi by byly gumy 245x35 r19 dIsk ET 35, ale tenhle profil (u teto sire gumy) tam asi nenarvu, ze? Podle toho se rozmyslim mezi Aez genua dark a Aez portofino dark. Diky kluci

Odkaz ke komentáři

No ja nevim pokud se oprostime od toho co je v VTP a budeme ignorovat pripadne potize s pojistovnou tak:

 

235/35 bude mit vyssi bocnici o 4,5% a prumer vetsi o 1.5% ale zda se ze tenhle rozmer jde zlegalozvat na Octavia 5E

255/30 bude mit nizsi bocnici o 2,9% a prumer mensi s 0,8% tenhle rozmer nebude lehke zlegalizovat ale auto by na nem bylo tvrdsi a na sportovni jizdy lepsi nez tech 235/35

 

245/35 bude mit vyssi bocnici o 9% a prumer vetsi o 2,4% touhle cestou bych nesel

 

Na kola ktere jsi uvedl je pro 5E predepsano

225/35R19 88

235/35R19 87W

245/30R19 89

 

to vse ale pro disk 8x19 ET38.

 

Nemam doma OIII RS a nemam k ni denne pristup ale podle me 8.5J ET35 bude uz dost na hrane

kdyz to porovnas s serii hrana kola buden ven o 16mm diky nizsimu ET a 12mm diky sirsimu

disku dohromady tedy o 28mm vice ven.

Odkaz ke komentáři

Doted jsem jezdil na sportovnim podvozku H&R sport na golfu a myslim, ze na 19" kolech to na octavce nebude horsi. Pravdou je, ze bych uvital neco vic pohodlnejsiho, nez ted, ale kdyz to nebude stejne bo dokonce horsi, tak se to da v pohode prezit.

 

Chces rict, ze 8,5x19 ET35 poleze ven z blatniku? Chtel bych to prave tak zaroven, o pojistovnu nejde, jde mi hlavne o to, aby to nikde nedrelo a nelezlo na prvni pohled ven z blatniku. Co by jsi mi tedy doporucoval vic? 235/35 nb 255/30(a zvolit ET38)? Nebo se na to mam opravdu vykaslat a vzit radsi ty 18"? Na ty by pak gumy 255/35? Nb jaky nejlepsi rozmer? 225/40je malo :-).

 

Jeste jedna ne az tak dulezita otazka, sly by vubec 8,5x19 ET35 s gumou 255/30 nejakym zpusobem zlegalizovat? A s ET38 by to bylo snazsi? Jednalo by se disky AEZ, kt poskytuji typove listy.

Odkaz ke komentáři

Takze jsem z toho jelen, procitam temata, abych nasel neco o kolech a vsude jsem nasel zminky o tom, ze "legalni" ET je 45, 48 a 51 a disky max 7,5. Pritom prodejci na web strankach uvadeji, ze ET 38 a 35 tam narvu bez uprav blatniku. Takze....

 

Priklanim se nejvice ke kolum 8,5x 19 ET 35( nebo radsi 38?) 255/30 R19 (octavia III RS 2.0TSI 162 kW)

1) Nebude to nikde drit? Pri zhoupnuti na tlumicich, pri plnem rejdu, o tlumice?

2) Nepolezou kola ven z blatniku? Chtel bych je tak zaroven s blatnikem, rozhodne je nechci mit utopene v blatnicich(predpokladm ET 51), protoze to vypada HROZNE.

3) Bude ten komfort o hodne rozdilny, nez na 18"?

4) Slo by to nejakym (at treba slozitym) zpusobem nechat zapsat do VTP a jezdit tak legalne? S typovym listem.

5) Nebudou takova kola neco na aute rychleji nicit, treba zahul na loziska atd?

6) Nema prosim nekdo jakoukoli fotku s kolama 8 ci 8,5 x 18" ci 19" ET 35 ci 38?

 

Piste nazory a nejlepe zkusenosti, posilejte fotky, protoze se nejedna o malou sumu a nerad bych objednal disky s gumama, kt tam nepujdou, protoze budou nekde drit nebo polezou nekolik cm pres blatnik a ja bych tak denne platil pokuty :). Hlavne prosim reagujte. Diky moc kluci

Odkaz ke komentáři

Pokud pocitam spravne, tak oproti tvym diskum, coz jsou 7x19 ET51 + 20mm podlozky(tedy jako kola s ET31) budou:

 

8x19 ET35 - kraj disku o 2,35mm vice ven

8x19 ET38 - o 0,65 mm vice vevnitr

8,5x19 ET35 - o 8,7mm vice ven

8,5x19 ET45 - o 1.3mm vice vevnitr

9,5x19 ET45 - o 11,4mm vice ven

 

Takze pokud pocitam opravdu spravne tak disk 8,5x19 ET45 s gumou 255/30 bude na tom, co se tyce venkovni strany kola, zhruba stejne, jako ty tvoje s podlozkam. Pokud teda jsou moje vypocty spravne a tvoje kola nikde nedrou, tak to asi bude nejlepsivolba nebo take 8x19 ET38. Nebo porovnej, jestli by tvoje kola mohly jit jeste o nejaky mm ven bo radsi ne. Pak jejeste otazkou, jestli diky sirsimu disku nebude drit vnitrni strana kola Ale ty foto urco posli. Diky za nazor i za foto.

Odkaz ke komentáři

Me to vychazi takto oproti seriovym 7.5x19ET51 a podlozku si pripadne dopocitej

 

7.5x19ET51

44mm ven 146mm dovnitr od stredu disku

 

8x19ET35

66mm ven 136mm dovnitr od stredu disku tedy o 22mm vice ven a o 10mm dale od tlumice

 

8x19ET38

63.5mm ven 139.5mm dovnitr od stredu disku tedy o 19.5mm vice ven a o 6mm dale od tlumice

 

8.5x19ET35

73mm ven 143mm dovnitr od stredu disku tedy o 29mm vice ven a o 3mm dale od tlumice

 

8.5x19ET45

63mm ven 153mm dovnitr od stredu disku tedy o 19mm vice ven a o 7mm BLIZE tlumici

 

9.5x19ET45

75mm ven 165mm dovnitr od stredu disku tedy o 31mm vice ven a o 19mm BLIZE tlumici

 

----------

 

ja bych na 8 nebo 8.5 rozhodne 255 sirku pneu nedaval, krome extremni ochrany hrany rafku ti to na RS nebude k nicemu. - viz www.tyrestrech.com

 

Nehlede na to ze pokud chces jit cestou typoveho listu co k tem Genua Dark dostanes tak typovej list

hovori o tom ze pro Octavia 5E je typovej list na 19" je jen pro 8x19ET38 a pro nej pneu

 

225/35R19 88

235/35R19 87W

245/30R19 89

 

Dopsani jineho rozmeru disku a pneu k nemu je pomerne dost problematicke a nemusi ti to schvalit.

 

 

Pokud jeste nemas auto doma doporucuju ti pockat nez dorazi a pak zaci spekulovat co tam dat, pripadne zkusit poprosit nekoho

kdo ma kola s podobnymi parametry na aute jestli byste na parkovisti nemohli prohodit jedno kolo a uvidis.

 

Nevim odkud jsi ale ja ti muz na zkousku nabidnout max 8x18 ET46, ale na srazu bude uricite spouta sirek a ET disku

Odkaz ke komentáři

pro nazornost ti sem jeste dam porovnani jak vypadaji 245/30R19 a 225/35R19 na 8x19 tedy rozmery schvalene pro 5E a disku pro ktery dostanes typovy list.

 

Abys lepe pochopil co tim myslim, na kterem z nich si myslis ze bude disk mit vetsi tendeci plavat v gume? Tedy pri ostrejsi jizde bude sire pneu spis ochranou rafku disku nez-li prinos pro jizdni vlastnosti.

 

 

245vs225.JPG

Odkaz ke komentáři

255? :D To budeš muset tlačit to auto.

Myslis, ze 162kW je na 255 gumy malo, Ze to nepojede? :D

Ja mel roky 80kW a gumy 225 a celkem v pohode.... :-)

pro nazornost ti sem jeste dam porovnani jak vypadaji 245/30R19 a 225/35R19 na 8x19 tedy rozmery schvalene pro 5E a disku pro ktery dostanes typovy list.

 

Abys lepe pochopil co tim myslim, na kterem z nich si myslis ze bude disk mit vetsi tendeci plavat v gume? Tedy pri ostrejsi jizde bude sire pneu spis ochranou rafku disku nez-li prinos pro jizdni vlastnosti.

 

 

Jo takhle, jo, tak to chapu :). Ale zase si nemyslim, ze by to byl takovy balon, mel jsem 225 gumu na 7,5" disku a celkem v pohode, ale zustanu u tech 235/35, mate pravdu. Jinak mne se prave moc nelibi, jak nekdo natahne gumu 215 na 9" disk apod, rafek pak leze ven, coz je skaredy a nachylny na odreni, guma uz nema takove vlastnosti, pro jake byla vyrobena, protoze je ta guma roztahla a to pominu to, ze kdyz se to s tim roztazenim prezene, tak znamemu se podarila v ostre zatacce vyzut :-).

Odkaz ke komentáři

Já mám teď 231kw a 225/35 19 na 8.5 disku a je to akorát. Nevymejšlej blbosti bude ti to žrát nepojede to atd. A ještě máš velikou pravděpodobnosti že to tam nenandáš. Já jsem nedal na S3 8.5 ET 45 s 245. Vzadu se to opřelo o tlumič.

Proto rikam, ze zvolim 235/35 8x19, protoze je to "legalni" rozmer, ktery na tom muze byt, coz vyresi vsechny problemy.

A to, ze to nepojede na aute, kt ma 162kW se fakt nebojim :). Nemam to auto na zavodeni, navic si myslim, ze mnohem dulezitejsi na to, jestli to bude na vykonu poznat, je vaha toho disku. Ale mozna se pletu ;)

Odkaz ke komentáři

No Cubecnik má pravdu v tom, že vůle mezi gumou a tlumičem je u RS tak cca 10-15mm, takže ta šířší guma bude nejpíš na doraz... :wacko: Proto na RS nejdou používat klasické řetězy....

No ale pokud pocitam, tak kola extreem, kt se na RSo dava primo vyrobce je 7,5x19 ET51, coz znamena, ze od dosedaci plochy kotouce je kolo ven 4,42cm a dovnitr k tlumici 14,62 a to by teda melo byt 15mm rezerva k tlumici.

Kdyz tedy zvolim 8x19 ET35, tak od kotouce ven bude 6,66cm a dovnitr k tlumici bude 13,66cm, coz je jeste o 9,6mm mene, nez kola od vyrobce.

 

Kdyz to budu pocitat i s gumou, kam vyrobce dava 225 sirku, na kazdou stranu bude guma sirsi o 1,72cm nez disk, tudiz celkove 16,35cm, kde musi byt r3zerva k tlumici dalsich 10-15mm, jak rikate.

 

Kdyz vezmu gumu, kterou chci na sve disky a to 235, tak na kazdou stranu bude guma 1,59cm sirsi jak disk, takze k tlumici 15,25cm, takze o 1,1cm min, jak kola od vyrobce, tudiz s rezervou tam musi zustat 21mm az 26mm.

Takze si myslim, ze no problem, ne?

 

Disk 8,5x19 ET45 s gumou 255 vychazi k tlumici stejnym vypoctem 17,24cm, coz by melo taky v pohode vyjit, ikdyby ta rezerva byla pouze tech 10mm.

 

Takze pokud matematika nelze, tak je to bblbost ;-).

 

Samo zustavam u rozmeru 8x19 ET35 235/35 R19, kt by mel byt i podle typoveho listu legalni ;-)

Odkaz ke komentáři

 

Jenže tohle všechno jsi spočítal pro ideální klidovou polohu. Co ale pohyb kola při přejíždění nerovností, atd.? Budeš tam pořád mít ty vypočítané milimetry?[/quot]

 

Taky si myslim, ze ty napocitane milimetry budou stale stejne i pri jizde na kocicich hlavach i pri predjizdeni ve 200km/h rychlosti :)

 

Jinak promin, ET38. Tim jsem chtel jen rict, ze kdyz je ET38 legalni, tak to nebude uplne hranicni hodnota, tudiz ET35 musi byt OK.

Jinak jsem jel v RSu na 18" kolech a bylo to tvrdy tak akorat, presne dle meho gusta, nemam rad ty rozhoupane limuziny. Takze si myslim, ze zmena na 19" kolech nebude uz tak hrozna ,ne? Nebude to moc veliky rozdil, ne?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravím, do jakých pneu byste v tomto rozměru šli? Já jsem vždycky preferoval GoodYear, ale podle recenzí lidi hodně vychvalují Micheliny: https://www.test-pneumatik.cz/letni-255-30-19

 

Opravdu pujdes do tohohle rozmeru? A na jaké disky to budes davat? Myslim rozmery a ET.

Ja od tohohle rozmeru opustil a pujdu asi do 235/35 R19 a gumy Pirelli P zero nero GT. A dam to na disky 8x19 ET35. Micheliny nebudou spatny, ale dle mych zkusenosti to neni nic extra a stoji to o moc vic penez, takze za me jsou Micheliny zbytecne, ziji jen ze znacky a minulosti. Vzdy jsem byl max spokojeny s Dunlopama, jak na aute, tak na otorce, ale tentokrat pujdu do tech Pirellek.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Cauec, ja nakonec zvolil kola Aez genua dark s pneu Pirelli P Zero Nero GT v rozmeru 235/35 ZR19 na rafky 8x19 ET38. Ja totiz objednal zaraz kola s ET38 a podlozky pod kola 3mm a za par dni mi napsali, ze 3mm podlozky uz nejsou a nebudou a 5mm podlozky jsem si uz nelajzl, protoze mam v naraznikach hned u kol cidla na parkovani a obcas se stane, kdyz treba jedu z kopce a vytocim plny rejd, ze si obcas ty bocni cidla pipnou a byl bych nerad, kdyby pak pri normalni jizde to v kazde zatacce pipalo. Jinak kola na aute jeste nebyly, jsou pripravene v garazi, vzal jsem je i nanokosmetikou na alu disky a uz jen pockat na teplo a pujdou tam. Kazdopadne k 8x19 ET38 jsem dostal i typovy list, takze budu alespon jezdit legalne ;).

Ale jinak souhlasim, ze ty kola z fabriky jsou uplne nechutne zarazene a kdyz se na to auto podivas zepredu nebo jedes za nim, tak to vypada otresne....

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...