Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Tak má spotřeba je na dvoulitr trdlidíí docela zajímavá,zadávám údaje dle jízdních vlastností a výsledek je vidět v popisu,podle PP mám průměrně o 0,2 - 0,4 l menší dlouhodobou spotřebu než na Spotřebách.cz

Věřím,že je to dané tím,kde jezdím,město minimálně,nízká průměrná rychlost atd.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mně to ukazuje 5,4l dlouhodobě,jezdím půl město a půl dálnici,ale díky tomu že to mám čiplí,atk PP ukazuje zhruba o půl litru méně,ale i tak 5,9l na 100km to jde a vůbec to nešetřím.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

:-) v mlze po ledu a v mlze ( takže to se jezdilo aj 50) ... nedalo se pořádne jet ( jelo se 30km) za 5.8 ... když jsem s tím jezdil normálně tak cca 6.5 ... Když se jede opravdu hodně slušně tak těch 5 ale to moc nejde :) Občas mi to půjčí známý ... ( scout)

 

edit:

 

4.9l/100km / město,dálka,silnice podle předpisů

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte, chtěl bych se zeptat, jak je to se spotřebou u 2.0 TDI s náhonem 4x4 , proti dvojkolce, jak velký je v tom rozdíl ? Uvažuji o koupi Scouta, nebo normální 4x4, a předělat to do vzhledu Scouta. Je mezi tou klas. 4 kolkou a Scoutem krom vzhledu ještě nějaký rozdíl, třeba v převodovce , kvůli kterému by se lišila i spotřeba ? Díky za rady . P.

Odkaz ke komentáři
Máš na mysli , teda ale OII 2.0 TDI 4x4 ? Spotřeba 6,5 l ??

Promiň, nějak jsem přehlíd tvůj poslední dotaz a odpovídal obecně k tématu. U 4x4 je to logicky ještě víc. Já nevím, no - mě ty VW čtyřkolky nějak nechytly. Myslím, že to přináší víc negativ než užitku.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Natankuj až po víko,abys viděl naftu,ujeď 100 nebo 200 km,a pak zase dotankuj až po víko a uvidíš kolik se Ti tam vejde.

Já mám dlouhodobý průměr 5,3l ale mám vyzkoušený že mi to ukazuje o 0,5 l méně.Tak že jezdím za 5,8l,což jde.

Odkaz ke komentáři

ako predsa moze PP ukazovat menej, ked si berie aktualne udaje z RJ a to je skutocnost, kolko sa vlastne davkuje paliva do motora....??? tomu nechapem.... mne PP ukazuje dlhodoby priemer 5,1 (kupil som pred 3 tyzdnami, mam najazdenych 6000km), dnes 4,7, chodim na hranici predpisov. predtym som mal starsieho benzinoveho renaulta - tzv. predpisove vozidlo.... s O2 2.0 tdi sa musim hodne krotit, aby som chodil podla predpisov :palec:

Odkaz ke komentáři

Palubní pčítač nemusí být přesný,to tady jistě někdo vysvětlí.A já tam mám ještě chip,a to kecá skoro vždycky.

Moc bych tomu nevěřil,že jezdíš za 4,7L.Možná z kopců a nebo jezdíž hodně hodně volně.Ale spíš Ti kecá PP.Na těchto hodnotách sem byl z OI 1,9 TDi 81kw,když sem tomu moc nedával.

Odkaz ke komentáři

PP si bere více údajů o spotřebě. A na to aby kecal, stačí mít lehoulince pootočenou sací vačku proti klice a ačkoli je vše v normě a motor chodí normálně, PP ti ukazuje buď víc, nebo míň, podle toho jestli je vačka pootočená do + nebo - úhlovejch stupňů. Stává se to často po výměněně rozvodů. Ale problematika přesnosti PP je mnohem širší. Rozhodně nemůžeš brát PP jako etalon spotřeby. Spíše jako orientační ukazatel

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...