Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Doli

Doporučené příspěvky

Zdravim vás, potřeboval bych od vás radu. Vybírám letní pneu 17" na scouta a rozhoduji se mezi značkou Michelin a Continental, co byste zvolili vy? U continentalu koukám na Conti EconContact 5 a u Michelinu na Primacy 3. Poradíte kterou zvolit? Taky by mi zajímalo, jestli třeba někdo nemá zkušenost s tou Eco Contact 5, jestli to co o ní píšou je pravda, mám na mysli to snížení spotřeby.

Odkaz ke komentáři

Ted mam zimní barum bez toho XL a pořád se zdají,že jsou podhuštěné i když nejsou.Mají prý měkkou bočnici. Pomůže tomuto jevu ta zesílená konstrukce?

 

XL má Tebou zmiňovanou zesílenou konstrukci bočnice, tzn. trošku to tomu možná pomůže. Ale na funkčnost to XL nemá vliv - teda pokud často nejezdíš plně naložený. A pokud jsou za lepší cenu, tak bych neváhal ;)

 

Zdravim vás, potřeboval bych od vás radu. Vybírám letní pneu 17" na scouta a rozhoduji se mezi značkou Michelin a Continental, co byste zvolili vy? U continentalu koukám na Conti EconContact 5 a u Michelinu na Primacy 3. Poradíte kterou zvolit? Taky by mi zajímalo, jestli třeba někdo nemá zkušenost s tou Eco Contact 5, jestli to co o ní píšou je pravda, mám na mysli to snížení spotřeby.

 

S EcoContact 5 zkušenosti nemám, ale se SportContact 5 jo :lol: všechny Eco gumy mají o něco horší vlastnosti na vodě, ale vše v rámci mezí. Snad až na starý model Michelin Energy, který byl totální katastrofou.

 

Rodiče jezdí na Conti EcoContact 3 a jsou spokojení. Nízká hlučnost pneu, dobrá spotřeba a vcelku vysoká životnost (teď na ní pojedou pátou sezonu a najeto zhruba 40.000 km).

 

A snížit spotřebu můžeš na každý gumě ;)

Odkaz ke komentáři

ja som sa rozhodoval medzi eco a premium contactom, rozhodol som sa pre premium contact 5, uz su doma, akurat mi nepribalili ventilky tak to nemozem obut ani na disky...vybral som ich kvoli istote za kazdej situacia, hlavne za mokra pivo.gif rezat zatacky sa nechystam, no nikdy neviem kedy sa co na ceste vyskytne, aka krizova situacia... a tie premium contacty maju tiez vylepseny najazd a taktiez aj valivy odpor, no urcite nie az tak ako eco... cena bola rovnaka palec.gif

Odkaz ke komentáři

taky jdu do Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 225/45 R17. Dve uz mam vzadu. Ted jen prezout Micheliny. Az je nazujete, podělte se zkusenost. Mě loni dost zklamaly, ze po vyjetí z pneuservisu auto velice plavalo. Na kruhaci se snazilo ESP smer korigovat. Po ujetí cca 2000km se naprosto zmenily a ted jsou perfektní. Ale zacatek byl katastrofa. DOT 2012, tyden uz nevim. Mozno nevhodne skladovani nebo tak neco. Uvidim letos.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Conti SC3 šly na na auto, na chvíli, než budou nové pětky.

 

Vzorek OK, ale dvě jsou mechanicky poškozené, takže po necelých 33 tis. km půjdou dolů.

 

Jinak zimní Conti TS810 měly při včerejším sundávání přes 44 tis. km. Jednu dvě zimy v teplých krajích ještě dají, v Čechách už by ale musely na výměnu.

Odkaz ke komentáři

Minuly piatok som nahodil nove letne, Conti EcoContact5 205/55/16 94V XL :lool:

Zatial sa javia velmi dobre, uvidim este co bude pri horsich podmienkach.

Mali by byt odolne aj proti prerazeniu a poskodeniu bocnice, tak snad nase cesty preziju bez problemov... nie ako minula sada inych gum, kde som nejako chytil bublinu na bocnici. :(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Čau kluci,

 

hele mam na své OII pneumatiky Uniroyal Rainsport 2 225/45 R17 91W. Můj servisák řiká, že jejich směs je tvrdá.

Teď budu kupovat nové pneumatiky a chtěl jsem si koupit tyto kvůli pěknému dezénu :) . Co na ně řikáte? A nejsou hlučné oproti jinym.

 

díky za radu

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...