Přejít na obsah

Vysoká spotreba na voľnobeh aj priemerná po výmene rozvodov BLS motor


Doporučené příspěvky

Zdravím páni, mám menené rozvody cca 2000km dozadu, robil zo skúsený mechanik s prípravkami. Pred výmenou som mal na volnobeh spotrebu 0,5 - 0,6l/hod , 0,7-0,8 s klímou (asi ako každý), teraz po výmene mám 0,9 - 1,0l/hod, bez klími a bez el. spotrebičú. Korekciu rozvodov mám na -2,9 podla diagnostiky. Prvý krát som mal -2,5, sám som to prestavil na 0,0 - auto špatne štartovalo, tak som to skusal nastaviť naspäť no neúspešne :-/ tak som to dal mechanikovi nech to nastaví znova na prípravky. Auto jazdí normálne, normálne startuje všetko o.k. Len spotreba na volnobeh stúpla a tiež stúpla aj priemerná, jazdil som bežne za 5,5/100 teraz pod 6,2l/ hod nejdem :-/ čo mám s tým ešte spraviť :wallbash: ? Všetko to začalo hned po rozvodoch. Iný problém tam nevidím...
Díky za rady...

Odkaz ke komentáři

Po mojom nastavení korekcie y -2,5 na 0,0 bola spotreba na voľnobeh bez spotrebičov 0,4l/h ale auto na druhý deň nechcelo naštartovať, bolo to tak že točí točí - sem tam odpáli a potom chytne, alebo na prvý otoč odlálil 2-3 valce kuckalo a potom sa rozbehli všetky alebo chitlo okamžite a do 3 sekund aj skalapo. Po opätovnom nastavení na prípravky špatné štarty okamžite prestali a všetko funguje ako má len spotreba bola zase hore.

Odkaz ke komentáři

ale po 2000km by to malo byť dávno sadnuté? nie? aby tak razatne stupla spotreba si myslím že tam bude nejaký problém, lenže neviem od čoho sa odraziť, bežná diagnostika je O.K. všetko ako má byť. Dostal som info od kamoša skúsiť nalogovať turbo a váhu vzduchu len pre istotu, tak sa na to cez víkend kuknem, ale ani netuším čo s toho zistím.

Odkaz ke komentáři

Ja som to nedávno robil lebo odišla mi váha a nevedel som o čo ide po nalogovaní som zistil že váha udáva vysoké hodnoty (nad doporučenú normu) tak som ju vymenil a nastala citelná zmena vo výkone a odozve na reakciu plynového pedálu ale spotrebu mám stále nejak vysokú aj pocit že to auto ide raz lepšie a raz horšie ,už som s toho čistý idiot.

Odkaz ke komentáři

a zkousel si to postelovat i na jiny hodnoty? Treba na -1.0? Pak je jeste otazka co ukazuje budik a co diag.. a jestli nehlasi nejakou chybu.

 

ale z logicky dedukce:

pri -2.5 je 0.9-1.0l/h

pri 0.0 je 0.4l/h

drive 0.5-0.6l/h ale hodnotu uhlu neznas..

 

takze zkus nejaky mene extremni uhel.. a samozrejme za tepla. Stelovani na 0.0 je u PD blbost.

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

rozvody na přípravky, jiné nastavení není, rádo odchází čidlo vačky, nejdřív spotřeba leze nahoru, pak začne blbě chytat teplé + je už chyba v diagnostice, mne odešlo po 120 000 km resp v té době šla spotřeba nahoru a to samé sem řešil i na jiných autech

 

pokud jsou hodnoty G40 jiné než sutečnost, udělá se jiná symchronizace vačky s klikou

Odkaz ke komentáři

Rolbar dokážu nejak odsledovat v akom stave je to čidlo? či to skutočne končí - odchádza? Diagnostika neukazuje žadnú chybu, ale keď to bolo na nastavené na 0,0 a blbo to štartovalo tak to vyhodilo aj chybu na G40. Vedel by sa na to v Žamberku nekdo kuknút/diagnostikovat nejak inak?? Dojedu tam na celý víkend.


a zkousel si to postelovat i na jiny hodnoty? Treba na -1.0? Pak je jeste otazka co ukazuje budik a co diag.. a jestli nehlasi nejakou chybu.

 

ale z logicky dedukce:

pri -2.5 je 0.9-1.0l/h

pri 0.0 je 0.4l/h

drive 0.5-0.6l/h ale hodnotu uhlu neznas..

 

takze zkus nejaky mene extremni uhel.. a samozrejme za tepla. Stelovani na 0.0 je u PD blbost.

 

Tak tak pred výmenú neznám ten uhel, ja sám už s tým nechcem už moc štelovat, lebo to prvé nastavovanie bolo celkom o potočení o chlup a hodnota skákala z 0,0 na 5,9-6,4 a nic medzi sme nemohli trefit. Až cez prípravky to zostalo na -2,9 teraz.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Takže odjetých dalších 2000km a bez zmeny, nic si nesedlo, spotreba stale vysoko, pod 6,2 sem sa nedostal ani jízdu na spotrebu :wallbash:

Takže sem zavezel auto do škodovky s tým že chcem nastavit rozvody na origo prípravky. Pokec s technikem a išlo sa na to, technik mi volal za dve hodiny že nedokazal vložiť prípravky do rozvodu v aute že to bolo vychýlené, mne ukazovala diagnostika -2,9 a jemu -3,43 takže to rozhodil, dal prípravky a znova zložil. Následnú kontrolu už nestihel lebo sa zacali stahovat aktualizace do softu. takze tam pojedu dneska na kontrolu. Doma sem to odsledoval sám a ukazuje to -2,0. Každopádne spotreba na volnobeh bez elektrických spotrebiču a klimi je stále 0,9l/hod motor v provozní teplote. Sem nešťastný :wallbash::wallbash::wallbash:

Momentálne uvažuju nad výmenu toho čidla G 40 jak písal Rolbar.

Odkaz ke komentáři

Takže dalsí navšteva škodovky, tam ukazala diag. nastavenie -1,5 takze prestávam veriť mojej diagnostika :prcprc:

Každopádne furt žádna zmena, na rade je dúkladná kontrola kabloveho zvazku, a potom zmeranie priebehu výstupného signálu z G40, ak by sa tu našiel niekto kto vie ako má vyzerať správny signál nech sa mi prosím ozve, v škodovke to zmerať vedia ale nemáme to s čím porovnať. Takže to zatial odkladám.

Odkaz ke komentáři

kabelem to nebude, ten akorat predava data z auta do pc. Jinak to rozlozis, vycistis a slozis celej motor abys pak zjistil, ze to je fakt ta G40..? nechapu. Hod to do servisu a at ti to cidlo vymenej, originalni - tim ti seridej i rozvody a pak uvidis, minimalne budes mit jistotu, ze cidlo ukazuje to co ma. Nestoji to svet, narozdil treba od dvouhmoty a spojky..

Odkaz ke komentáři

CIdlo sa vymiena bez zásahu do rozvodú, a výmena origo dielu 78€ + robota, to mi zatial za pokus - omyl nestojí. Skorej by som ho radšej nechal len zmerať aby som videl či je fakt špatné, mechanik v skodovke mi povedal ze ho vie zmerať lenže nemáme s čím porovnať namerané hodnoty aby sme vedeli či je dobré alebo nie. Momentálne mám typ aj na vadné čidlo chladiacej kvapaliny. Pretože stále robí že pri studenom motore ukazuje 0,6l/h ale pri zohriatom 0,9l/h, tak ma to viacej ťahá k tej teplote. A to čidlo je citelne lacnejšie a vymením ho aj sám.

Odkaz ke komentáři

:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:
Proč já?? Babo raď....

Myslím si žo toto už nemá s nastavením rozvodov nič spoločné, už tam boli všetky hodnoty od -3,43 až do 0,0 a proste bez zmeny, napadá niekoho ničo iné ako tie rozvody? Podla čoho to vlastne sníma spotrebu? je tam nejaký prietokomer? alebo to prepočítava nejak RJ?
Nemám teraz odsledovanú dlhodobú, ale ak ukazuje aktuálnu špatne tak bude ukazovať aj dlhodobú špatne?

post-31720-0-38684000-1439740300_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kocina
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...