Přejít na obsah

Aký olej 1.8 TSI


Doporučené příspěvky

  • o rok později...

Zdravim vás a obnovím toto téma, ať nezakládám nové.Mám octavii s motorem BZB,roční nájezd asi 8000km,je nastavený dlouhý interval,ale olej měním sám vždy jednou ročně při těchto km.Olej používám stále stejný a to shell profesional avl 5w30.Nyní se tento olej již nevyrábí a je místo něj uvedena náhrada shell profesional avl 0w30.Dotaz zní zda můžu tento olej dále používat i při mém nájezdu a opět pravidelně ročně měnit,nebo pro motor nejlépe udělám když vyměním za tento 5w40: http://www.bonatrade.cz/shell-helix-ultra-5w-40-5l/

Cenu oleje neřeším.Běžně mezi výměnou dolévám asi půl litru oleje.Původní majitel měnil olej podle dlouhého intervalu(celkem dvakrát) a když jsem to pak koupil já při 60 tisících km, tak od té doby měním stejný olej při 8 tis.,nyní mám najeto 90 tisíc.Blíží se mi další výměna,tak co mám použít?

Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak, že daleko větší vliv má způsob provozu auta, zejména krátké studené trasy, kdy u TSI prolíná benzín do oleje více či méně a pokud se následně olej neohřeje na teplotu ideálně 90 stupňů, tak se neodpaří a v oleji se hromadí, dále pak podtáčení motoru tzv: "ježdění na spotřebu" nebo podle rádce řazení, prostě to chce trochu rozumu a nejezdit zbytečně pod cca 2.000 otáček, občas motor protáhnout do vysokých otáček apod.

Proti tomu olej s Cx je nic, pokud ho ovšem měníš max. po 15.000 km a při krátkých trasách po 10.000 km.

Odkaz ke komentáři

Oleje s Cx maj paradoxně horší čistící účinky díky menšímu množství obsažených kovů atd ... a jsou právě pro ten snížený obsah v prvé řadě vyvinuty pro motory s filtry zplodin, tedy diesly s DPF. TSI a spol zatím žádný filtry na výfuku nemaj, takže není důvod tyto oleje používat a tím se připravovat o čistící vlastnosti A3/B4, když ty srágory co TSI produkujou jsou jaký jsou ... To je celé kouzlo a taky důvod, proč v koncernu v Rusku, kde maj benzín plnej síry, doporučují pro tyto motory od 2013 jen A3/B4. To že se do TSI leje to samý jak do TDI je jen úspora a zjednodušení pro koncern a jeho servisy ... Ale toto je jen jeden z názorů, každý si zvolí pro svůj motor co chce B)

Odkaz ke komentáři

Ano benzín sice nemá DPF, ale u nafty oleje s Cx pro DPF je nutnost. Proč asi? no kvůli zanášení DPF, proto jsou nutné Cx resp. Low/Mid SAPS. Druhým faktorem je citlivost ventilů na které se můžou "nalepit" zjednodušeně řečeno sračky se spáleného oleje, který se u aut s turby prostě v omezeném množství do spalovacího procesu dostává průnikem přes kroužky. Takže to nutně není jen o nezanášení naftových DPF.

Ale jak píšeš, každý máme svoje zkušenosti a ať si tam každý dá co chce ..... moje TSI jezdí na C3 už 215.000 km

 

Rusko je trochu o něčem jiném než tady, měl jsi taky napsat, že mají jiný Euro na emise apod. ...

Odkaz ke komentáři

ne, já mám 1,4 tsi, což je v podstatě v principu to samé .....

 

Rozlišme pár věcí:
- spotřeba oleje je problém konstrukční u motoru 1,8 tsi a nemá nic společného s olejem, je jedno jestli motor běhal s olejem Cx nebo ne, žrát to bude stejně a důsledkem toho je zakarbonování tak jak ho máte na fotkách. Zakarbonování se nevyhneš olejem, který Cx nemá. Prostě zmetek konstrukční.

- u dobrého motoru, který funguje tak jak má, resp. tak jakby měl, je pak otázkou jak s olejem a kdy, samozřejmě, že LL a interval 30.000 km je blbost, ikdyž u aut, které jezdí každý den a víc kilometrů, bych se nebál , ale podmínkou je, že se motor ohřeje (resp. olej) každý den na 90 a více stupňů. Dobrou volbou je výměna po 15.000 km, to je asi základ

- turbomotor a je jedno jestli nafta nebo benzín si olej v malém množství bere vždycky, to je vlastnost, myslím motor v kondici a ne zmetek,

pokud k tomu dáte chip, pak o něco víc, ale pořád by to mělo být od max do min na rysce v intervalu výměny, pokud někdo mění po více jak 15.000 km, tak to právě od těchto km začne vždy brát oleje víc, benzín, nafta, je to jedno

- TSI je problém při krátkých studených jízdách, to je v podstatě hrob, poznáš to na rysce oleje, kdy olej přibývá, ale není to olej, ale benzín, následně jde olej brzo do kytek a ničí vše okolo, tedy včetně kroužků a povrchu válců a rozvodového řetězu

- o zacházení a způsobu provozu motoru jsem už psal.

 

Pak volba oleje ... já osobně od novoty volil olej 0W-40 low saps od Aralu. 0W z důvodu napínáků rozvodů, aby se rychle řetěz napnul (1,4 tsi nemá aretaci) a "40" pro vyšší zátěž, protože pomalu nejezdím a dálnice trochu lítám. Low saps kvůli ventilům, pokud je chip, tak už vůbec. Olej byl VW 502 00, tedy interval 15.000 km.

Bohužel Aral z CZ odešel a postupně se stával můj olej nedostupný, tak jsem byl nucen přejít na jiný a jelikož jsem se bál pančovaných olejů, tak jsem přešel na 5W-40 od Millera, opět výměna po 15.000 km, je to opět low/mid saps.

Šel bych i do Mobilu nebo Castrolu, ale 0W-40 opět, jen jsem tehdy nenašel ověřený zdroj pravosti původu olejů, na Castrol už dnes mám.

 

Motor olej neber ve zvýšeném množství, letos na podzim mě čekají emise a to bude namotáno nějakých cca 240-250K km, tak uvidím co naměří, každopádně tohle TSI zatím drží, včetně řetězu, rozvody jsem dělal ve 185.000 km.


Vše jasné, dík p2p ^_^ To je právě ono, motaj se věci a pak vznikaj fámy ...

 

ale nevznikají, oleje pro 1,4 tsi a 1,8 tsi jsou stejný, prostě větší a menší motor, jen 1,4 tsi má těch ostatních kurvítek méně, ikdyž PCV má taky a už mi i zamrznul

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zdravím, nevim jestli píšu do správného téma, ale chci se zeptat, kolik se ma davat oleje do 1.8tsi rok vyroby 2007? Někde jsem četl že 4.3l a někde 4.6l. Nicméně, při výměně oleje mi mechanik řekl, že 5litrove balení nestačilo a bylo třeba dokoupit 1l oleje a nyni mam v motoru 5.5l oleje a kontrolni ryska ukazuje olej na uplne horni hranici maxima. Zajimalo by me jestli tolik oleje může necemu ublížit, protože mechanik mi řekl, ze je to naprosto v pořádku a odmita mi přebytečný olej vypustit

Odkaz ke komentáři

Zde na fóru mi bylo odborníky sděleno, že do motoru patří cca 4,5l.

Co to znamená, že "olej je na uplne horni hranici maxima"? Je na maximu nebo nad ním?

Opravdu bylo nalito 5,5l? (neskončila část oleje v jiném motoru? :smich:). Při poslední výměně mi taky chybělo a pak mi došlo, že jsem si koupil 4l baleni ...

 

Osobně bych se řídil tím, co ukazuje měrka - pokud není nad maximem, neřešil bych to.

Odkaz ke komentáři

Diky. Zkontroluju to znovu a uvidim. Me to pripada nad maximem, ale nejde presne urcit kde to zacina, protoze ta merka, kdyz ji vytahnu je cela zmastena. Postup jsem opakoval nekolikrat,vytahnu, otru, zasunu, vytahnu. Radeji co nejdriv olej upustim, nez abych to dojebal.

 

Jeste otazka: k vypoustecimu sroubu se normalne dostanu nebo musim zespod neco sundat?

Odkaz ke komentáři

Jak Tě tohle může napadnout, jak myslíš, že dopadneš, když vypoušták povolíš??? Představuju si ten "koncert" a bavím se při tom, nejlépe když bys pod autem ležel ...

 

Když Tě to bude moc štvát, sežen si nějakou plastovou/gumovou hadičku/trubičku se stříkačkou (raději větší než menší) a odsaj to skrz měrku, čistá práce na pár minut.

 

Jak si vlastně dopadl s autím, to už jezdíš? Co ta chyba a kontrolka motoru?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...