Přejít na obsah

Oprava motorů 1.8 TSI CDAA :)


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chcel by som sa spytat, vedel by mi niekto prosim poradit, ze co vsetko je potrebne kupit pre vymenu sacej vacky, kvoli vadnemu prestavovacu, okrem tej samotnej sacej vacky? Napr. nejake loziska alebo ostatne diely potrebne pre vymenu vacky za novu...

Dakujem.

Este otazka, ktoru znacku by ste preferovali viac, EngineTeam alebo KolbenSchmidt? 

 

ET: https://www.autodielyonline24.sk/et-engineteam-11432091.html

KS: https://www.autodielyonline24.sk/kolbenschmidt-9820386.html

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj borci, mam problem s passatom b6 1.8 tsi bzb r.v 2009 118kw,manual,variant. Naj 128000km
Problem je s korekciou paliva na volnobeh ktora je -17. Za jazdy sa to drzi v priemere -7. Dlhodobu korekciu mam tiez -7. Ak stojim napr v kolone dam volnobeh ihned mi nabehne -17 a potom sa to prenesie aj na dlhodobu korekciu paliva ktora sa zhorsi. Takze ked uz auto vypnem a odparkujem auto ochladne,pridem, nastartujem a volnobeh je zly.Samozrehme riadi sa podla dlhodobej korekcie Auto pluje do vyfuku a chveje sa motor. Chyba p0172-bohata zmes.
Vymenil som uz vsetky zapalovacie moduly aj sviecky za ngk,komplet rozvody 3 retaze napinaky,pcv ventil. V servise vymenili jeden vstrek ktory zle rozprasoval a zvazujem vymenu dalsich troch. Vymenene aj cidlo chladiacej kvapaliny. Kompresia 10.6 na kazdom valci rovnako. Zaujima ma nazor ci to moze byt aj chyba riadiacej jednotky alebo nie. Popripade stretol sa s tym niekto? Skrtiaca klapka bola cista ked som pozeral a opat nastavena. Pretesnene su aj podtlakove hadice aj saci baran. Dikicko

Odkaz ke komentáři

Mal som to v servise tam vraveli ze len jeden vstrek bol zly tak vymenili len ten. Z cerpadla nemam ziadne hodnoty popravde hladam servis kde by mi zmerali vsetky data z palivovej sustavy ale nenasiel som schopnych ludi.

Osobne si viem pozriet len tlak co ide do railu na diag. Ale ake hodnoty ma mat napr. na volnobehu neviem. Som laik. Hladam odbornikov alebo rady.

Odkaz ke komentáři

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16556/P0172/000370

Co olej, nepřibejvá? Jak je na tom nádobka s aktivním uhlím-EVAP a její ventil umístěný na sání? A ty rozvody se dělaly až jako řešení problému, nebo to dělalo už před tím?

No, má to jen kontrolní lamda sondu, možná to má za sebou ... Řídící sondu před katy to nemá, směs tady řídí ECU podle map ... Ale třeba je to jen ten EVAP 😏

Odkaz ke komentáři

Neviem ako je na tom nadobka. Ten ventil som chcel pozriet ale ide do neho ta tvrda hadicka a neviem ju vytiahnut, nechcem to nejak podzubat ale urcite to dam skontrolovat.

Rozvody mi menily kvoli tomuto problemu a auto mi odovzdali v rovnakom stave s akym som ho priviezol len lahsi o 700eur a zbytocne novymi rozvodmi. 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Dobry den. 

Mam sup 2 1.8 tsi 2010 CDAA 160 tis a asi ma caka GO kvoli velkej spotrebe oleja.  Mate niekto skusenosti aj tu na sr kto to dokaze spravit , alebo ma caka daleka cesta do brna?  

Nasiel som tu na sr len https://repas-motora.sk/ a neviem najst ziadne recenzie.

Nasiel by sa tu niekto kto by sa porozpraval somnou o tom kto ma rovnaky motor , co si uz presiel Go?

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ahoj Mám dotaz, mám passata s motorem viz přiložené foto.  najeto 167tkm auto jsem koupil když mělo najeto 164tkm předchozí servis byl provaděn v autorizáku v něnecku koupeno také tam dle servisky vždy po roce s max nájezdem 22tkm jinak kolem 17tkm. ja jsem měnil olej + filtry před 1000 km divinol 5w30.  Chtel bych se zeptat jestli se tohoto typu motoru také týkají špatné kroužky.  případně jaká je nejlepší prevence, aby to sloužilo ještě dlouho a dobře co nejlépe. jestli přejít na olej 5w 40 s další výměnou. jestli prohnat pár nádrží s vif atd. nerad bych do toho hned zahučel  za raketu. Jo a rozvody jsem ještě nedělal. 

moc díky za odpověď

81078368_547660622763662_2112668381105618944_n.jpg

Odkaz ke komentáři

Dobry den, chcel by som sa opytat, uskodi nejak motoru CDAA tankovananie 100 oktanoveho benzinu? Ako ste uz mozno poculi, tak na Slovensku sa po 1.1. zavadza benzin E10 a ja nemam zaujem nim nicit moju palivovu sustavu a vstreky. Preto chcem tankovat len 100 oktan pokial to bude mozne. Dakujem za odpoved. 🙂

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Caute, tak uz aj na mna doslo.

Zvlastne je , ze auto je 07/2012 a olej extremne nezralo (cca 1l na 5 tis.), najazdenne 155 K.  

Stale cakam na vyjadrenie mechanika, ale zatial viem , ze pod svieckami bol olej, jedna sviecka bola spalena a  2. piest ma nulovy tlak.

Auto by som chcel dat opravit a dalej pouzivat. Stretol sa niekto s tymto aj u 2012? Je to kvoli vadnym piestom/piestnym kruzkom alebo nieco ine?

Vdaka.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...