Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

1 366 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Děkuji za radu. Samozřejmě do toho nevidim jako ty. Kdyz mas s těmito motory zkušenost. A rozhodl jsem ze ze do toho nepůjdu to si nechám svoji starou octu a pak se treba něco zase objeví. Uvidim jak strejda ma octavku 2 pred face 1.6 mpi najeto 4,5tk to vím protože si myslel že dostane papiry zpatky a nedostal ale zatim si ji chce nechat. Ikdyz mu je na ........ Takze fakt dekuji za pomoc a aspoň nemusím řešit opravu pro mě nového auta

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
před 22 hodinami, vodi napsal:

ahoj,mám dotaz,nevadí že kolbenschmidt 40251600 má jiný rozměr přesahu pístu a hloubky žlábku než ET PM006000 ,píšete,že jsou stejný

Nejsem si vědom, že bych tady někde napsal, že jsou stejný :huh:Tak ono by bylo zajímavý si odměřit tyhle rozměry na původních pístech z motoru, jak BK z BZB, tak BS z CDAA.  A to se nebavím o dalších variantách pístů CP, DF a DL pro CDAA na 23mm čepech. Katalog na porovnání pístů  40251600 na 21mm a 40761600,  41197600 na 23mm od KolbenSchmidt je http://catalog.ms-motorservice.com/

Pro mě je podstatný, že oprava CDAA motoru je možná a koncernem navržená a schválená cestou pístů s koncovým BK. A pokud nebudu kupovat OEM díl v autorizáku, pro mě má na aftermarketu větší důvěru velký výrobce s tradicí KolbenSchmidt než malý obchodník, který začal díky KolbenSchmidt ale jejich cesty se rozdělily a proto si založil svůj brand ET Engineteam. Však samotný ET Engineteam, tedy KS Motor Servis Van, s.r.o. (www.ksmotorshop.com) považují svoje PM006000 za alternativu pro 40251600 .

A to nejsou sami, je tu několik dalších výrobců/dodavatelů, takže možností pístů spousta a katalogové informace jsou někdy velmi strohé nebo nedohledatelné. Takže kdo se liší od původních pístů z motoru, je to KS nebo ET ... Co se týká hloubky drážky pro kroužky, to jen ukazuje na všechny zmatky v automotive a rozdílná řešení. Nové písty jsou ale osazeny kroužky, tak ten případný rébus si bude řešit až opravce při další GO :tongue:

před 1 hodinou, sicki1 napsal:

Děkuji za radu.

Nevím, jestli by se tu našel někdo, kdo by jen na základě všech podaných info k tomu autu doporučil jeho koupi. Tak nebavíme se sice o ceně, ale s ohledem na na vše, co tu bylo obecně o motoru BZB dosud napsáno, bych do tohoto konrétního, co musel podstoupit GO kvůli zadření ve 110tkm, nešel bez detailnějších informací, a jak už jsem napsal, základ rozhodnutí by bylo změření tlaku oleje. Mám tušení, že to bude mít s tlakem mazání problém a byly by s tím proto jen starosti. Však pokud si ho kamarád nechá dýl, můžeš ho průběžně vyzpovídat :cool: Ono obecně auto hned po GO motoru bez nájezdu pro ověření opravy je ošemetná koupě :biggrin:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za upřesnění. Taky jsem měl problém se spotřebou oleje u svého CDAA r.v.2010.Objednal jsem u dvou firem kolbenschmidt 40251600, ale zrovna prý nebyli na skladě,tak jsem přes KELLY koupil ET -PM006000,šikovný automechanik mi je tam naskládal a motor šlape.Najeto mám asi 500km,tak že málo,hladina oleje drží a z výfuku se nevalí,to co dříve -jak ze staré tatry-tak uvidíme časem .:dry:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, tak se zdá, že Pražákovi odchází turbo. Poslední dobou pozoruju nějakou (leč ne velkou) spotřebu oleje. Když jsme na to koukali, tak trubka od něj byla mastná - zaolejovaná. Než se v tom začnu nějak šťourat, zeptám se zde - koupit nové, anebo udělat repas? Co jsem tak zjišťoval, repas by vyšel kolem 20 000,- i s prací, komplet nové pak kolem 30 000,-

Řešili jste to už někdo? Vyplatí se oživovat starý díl, který má za sebou skoro 200 000 km? Eventuálně pokud by se kupovalo, co koupit, jít po německé prvovýrobě, viz ODKAZ, anebo může být i něco levnějšího, viz ODKAZ ?

Případně co na to kluci z Brna, mají nějakou zkušennost, případně dvorního dodavatele na toto?

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A jak s tím repasem, je to regulerní náhrada nového dílu, která vydrží dalších 200 000 km, anebo to bude jenom dočasná úspora nákladů?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Řeknu ti to takhle, oproti všem ostatním repasum ten tovární od výrobce musí splňovat parametry nového dílu. Každej slušnější mechanik ti řekne že repas nebrat a vzít Xkovy díl origo.

Odesláno z mého ONEPLUS A5000 pomocí Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A tím Xkovým dílem je myšleno co? X na konci katalogového čísla, viz třeba 06J145701RX? Písmena mají taky nějaký konkrétní význam?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

X znaméná díl, jehož koupě je podmíněna vrácením dílu starého a toto je zohledněno v jeho ceně, bohužel celý koncern VW v současné době program Xových dílů pomalu mění, takže třeba oblíbené vodní pumpy v Xku skoro nejsou, ale ceny neXkových spadly na únosnou mez.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, zdravím všechny. Mám dotaz ohledně GO motoru 1.8 TSI na Octavii. Rodiče ji mají a nyní sháníme někoho, kdo zná tyto motory a umí dělat GO, Poradíte mi prosím?

Předem děkuji.  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.