Přejít na obsah

Falšování servisek, stáčení km, (ne)bourané, a další šmeliny.


VSemi

Doporučené příspěvky

aha....tak já nemám důvod nadávat...já ty lidi chápu proč to stáčí....tlak trhu je nutí....

ať se kdokoliv zajde zeptat do jakéhokoliv bazaru kolik mu dají za jeho auto.....nikdo se tě nebude ptát jak si s tím jezdil,co si všechno měnil a "upravoval" zajímá je rok výroby-né uvedení do provozu..ten se udává až při prodeji, a kolik to má nalétané....jestli je udržované atd nikoho nezajímá....výkupní cena je 60%prodejní....a pokud budeš chtít dostat za své auto aspoň něco tak potřebuješ mít co nejmíň km... a pokud hodíš auto do příkopy tak se taky budeš snažit dostat aspoň něco málo( pokud to nemáš pojištěné)..tak místo do šrotu to opravíš a prodáš....

já se s těma lidma setkávám denně....přijedou a nadávají že jim nic jineho nezbyde udělat protože auto co koupili před rokem za 200tis těď nikdo nechce a nedají jim víc jak 100....prostě to "musí" udělat aby prodali...

Odkaz ke komentáři

Uplnen souhlas VSemi! To same jako gdy by jsme pred prodeji nemnely lestit auta a nemnely je pucovat, protoze tim schovame pripadne oderky a take by jsme na tom nemnely zvednout hodnotu auta.

 

Ale take souchlas s tim ze lidi si mysly ze gdyz neco dela autorizak tak je to vzdy suprove ale opak je pravdou a ja osobne bych to do autorizaku nigdy nedal opravovat od havarie. Vim co delaji a jak se oni zivi. To jsou podvodnici vetsi jak vsehny bazary dohromady. A take sezenou papiry ze to nebylo bourane a ne bylo stacene. A kolyk novych a zanovnich (predvadecich) aut prodaly a byly nelegalni (aspon tady na balkanu) o tom psat nebudu. Takze zalezi na tom na jakecho kupujiciho clovek narazi, mozna je to clovek ktery uznava autorizaky a mozna je to clovek ktery vedi jak se tam pracuje a radsi si veme auto ktere nema s nima moc spolecniho.

 

A take si myslim ze bysme todle tema mochly prejmenovat nebo predelat na rady o koupi octavek (nebo jicnich modelu) a todle nechaly takhle protoze kazdej napsal svuj nazor a tocit se dokola uz moc smysl nema. Treba take tady psat pripady gdy nas natahcne nejakej servis aby ostatni vedely s kim maji cest a podobne uzitecne veci.

Odkaz ke komentáři

v autorizáku se stáčí běžně...dáš jim ve zlíně 4 leté auto se 200tis na tachu a s oklepanýma plechama protiúčtem a za týden je přelakované s míň km na prodej v pobočce v praze....to sem už viděl taky. A odsávání oleje a podobné šméčka jsou už snad známé všem...

a to že některý bazar prodá bourané auto..oni to často ani neví..protože jim to tam někdo přivezl-oni sam to do kupy nedávali

Odkaz ke komentáři
Já se tím nechlubím..ale když se mě na to někdo zeptá tak odpovím pravdu.... nemám s tím problém...

Nemám potřebu říkat že já bych to nikdy neudělal atd...a přitom to dělat.

Tohle téma vznikdo úplně jinde a z jiného důvodu...řešilo se že jednou členovy fóra nabourali auto a ja sem napsal ať to opravý a prodá..a neříká že to bylo bourané...jinak za to skoro nic nedostane...šlo mě o to když už né svojí vinou přišel o auto s toho měl aspoň něco a né aby doplatil na chybu jiných. Pak se to tu nějak začalo točit pořád dokola...stáčení,opravy atd..

Já osobně bych celé tohle téma smazal...protože to je úplně zbytečné...všichni víme co se kolem aut děje a jak se s nima šmelí...

 

Když už tu tohle téma je tak bych tu řešil praktické věci jak třeba poznat bouračku atd...čeho se při koupi auta chytat a tak... ale né že já sem ten zlý a vy ti dobří.... :( to je mě tak trochu k smíchu...

 

hoblíku...kdybys to auto chtěl prodat tak ti jako člověku co má rád stejné auta(oktávky) mile rád pomůžu zvýšit cenu toho krásného kočáru...ale ty bys to určitě nikdy neudělal :(

 

 

Ver mi ze neudelal :)kvuli 20tisicum navic si fakt nebudu spinit svedomi tim ze budu jak na jehlach ze se nekomu muze v aute neco stat. Jo kdybych drel bidu s nouzi tak budu asi mluvit jinak, ale to bych asi nejezdil v octavce ale v nejakem renckovi :)Pokud to auto vypadne z nehody tak ze se musi vymenit pul auta za cenu ze vydelam vyse zmineny obnos, to fakt neudelam. Urcite pokud se stane tukanec ktery se bezne opravuje tj. narazniky, blatniky, vyztuha apod. tak nemam nic proti oprave, ale jestli je zkrizena karoska zohybane nosny casti karoserie a nevim co jeste....takove auto dle meho zdraveho svedomi patri do srotu a ne ho znova opravovat.

Odkaz ke komentáři

ty zisky jsou tam hoodně vyšší...co vím kalkulace od majitele tak auto které mu stojí v bazaru za 200tis tak on za něj nedá víc jak sto...

těch 20tis ti zvedne cenu jen to stočení ze 300 na 150km.

Oktávky nejsou jediné auto co se dělají...běžně se dělá: superb,passat,BMW5,AUDI,Méďové atd..prostě vyšší třída..kde jsou ty zisky větší...

Fakt už bych to ale dál neřešil a jak sem už psal několikrát...radši bych tohle téma směřoval k pomoci jiným než neustálého dohadování se kolem oprav a stáčení. Nějak mě to nebaví pořád dokola. Když už někdo chce jakékoliv auto a chce nebourané tak ať se to řeší třebas tu co má hledat, na co si dát pozor, co kde o autě zjistit atd...

Odkaz ke komentáři

Tak ja souhlasim :)pokud chce mit sichr :)at si zajede do nemecka do autorizaku co prodava 3 lete auto kteremu konci zaruka nebo leasing, 1 majitel, normlani pristup servisu a ma to jiste. Vyhybat se polakum a turkum a bazarum blizko hranice s CR a PL :(

 

V cesku nekupovat nic co ma ctyri kola a je to jete pokud to teda neni od rodiny nebo firemni auto s kerym clovek jezdil v minulosti a chce ho vzit do domaciho pouziti :(

Odkaz ke komentáři
kdyby tady všichni měli na 3 leté auta z DE tak nejsme na OCfóru :smich: :( ale nedá se s tedou než souhlasit...tam máš jistotu "dobrého" auta....

 

 

Tak jasne jsou tam problemy, ale spise nez cena bych rekl ze vetsi bariera je jazyk :)cenovky jsou mnohem lepsi nez u nas :)pokud se vychyta dobra doba kdy je kurz EUR/CZK na dobre urovni muze to byt zajimve :(

 

Ja sem se jednou nechal napalit pred 5 ti lety :)ale zaroven sem mel stesti :)od te doby uz jen Nemecko :)mam 2 auta z tamad a bez problemu za super ceny. a hlavne ve vybavach ktere tady malokdy jsou k videni.

Odkaz ke komentáři

JJ..to co je tady "plná palba" je v DE dá se říct tak něco uprostřed....taky jezdíme pro auta do DE a IT.. ty trhy jají úplně jiné(lepší) výbavy,barvy atd... např ta moje fialová a nebo hnědá se v ČR nenabízela...proto jich tu je tak málo. Tam dá se říct že v zakladu je man. klima atd..to tady byl "klasik" úplně holý...hrůza děs... do ciziny jdou i spešl verze atd... hold ČR je nazajímavý trh pro škodovku...bohužel

Odkaz ke komentáři

Jenze taky tem 3 letim autum bych zas tak moc neveril. Ale je tam vetsi pravepodobnost ze nezaily to co treba nejaka octa stara 10 lete (staceni, lepeni a pod.).

 

Jinak k Tve barve VSemi, byla v nabidce pro cesky trh (pokud se jedna o origo odstin ne ten do ktereho si ji laknul :) ) a to byla Fialova Esprit metaliza 9R9R, jenze ih se v te barve v CR neprodalo vic jak 1% ze vsech prodatych octavek (proste skoro nemozne je najit ji) - a fakt netusim proc, je to nejlepci tmavy odstin (vedle modre hlubine metalizy) kterou lze pro octuli poridit.

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann

No ono už to ani v tom DE není co to bejvávalo už jsem tu měl několik aut se stočeným km a nebo v DE nahlášený jako ukradený a přitom je majitel dal normálně do bazaru dostal peníze a potom ještě jednou od pojištovny nepřál bych vám ty problémy s německou policií :)

Odkaz ke komentáři

Jooo takova auta tady nazivame "sundato z pojistovni" (prelozil jsem to presne jak se tady rika takze v cestine to nebude myt mozna vyznam ale co je tu je).

 

Ale trosicku se ten trh s takovyma autama suzil, jelikoz ted policie prvni rok co je auto prihlaseno v Cerne Hore kontroluje jestly neni negde hledano (interpol nebo nejakej stat gde ho hledaji) a pak pri pristi registraci (za rok) to auto zeberou a pak ho hodi na jejich parkoviste, nezakrite, mnohdy s otevrenima oknama a proste tam ceka a hnije, a to by Vas srdce zabolelo jaka tam auta hnijou.

 

Jinak postup yl nasledujici. Majitel auta sel autem k hranici (predem domluveny s "zakaznikem" (cti: clovek ktery ta auta prevazi pres hranice nebo prodejce z cilove zemi)). Tam mu to auto proda za cca 3000 euro (treba Octa '99 TDI full vybava), ten to priveze to Cerne Hory jako by nic, tady to prihlasi, zaplati dan a vse potrebne a sup s tim na trzinici gde se prodavaji auta (tady se bazary zacaly otevirat tak pred 4-5 lety - driv to nebylo) gde mu da cenu 5000 euro ale ze neruci za legalitu, ale pred 7-8let gdyz negdo prodaval octu za takove penize nikoho nezajimalo ze je nelegalni, protoze s tim nemyslel jet nikam mimo uzemy cerne hory takze mu to bylo jedno jestly je to legal nebo ne. Za tu dobu co se auto prihlasovalo v Cerne Hore majitel toho auta (z pravidla kasko pojisteneho) nahlasil krades auta treba v Cesku nebo Madarsku (z tech zemi je 99% aut) a dostal od pojistovni pekne penizky. Tak se to driv delal, nez capli vsehni madari kteri se tim zivily a pak slovaci a cesi dostaly strah a uz se tim nebavy (v takovem procentu jako driv to bylo).

 

A pak prisla doba gdy ta auta zacala policie brat protoze jsou nelegalni (a hodne z tech aut skoncilo na lakovani do policejnich barev a instalovani majaku ktere pak cajti nebo pracujici v policii pouzivaly pro svoje potreby), a pak hodne lidi zaparkovalo sva auta v garazi a nevytahovalo ih cca mesic dva dokud ta akce trvala, a potom se snazili je prodat ih za jakekoliv penize. Ale uz nejakou dobu se takova auta nedovazeji (neni vilucene ze ih ted neni cerstve dovezenich ale je ich 5% ze 100%).

 

Ale v vsemu tomdle byla aspon jedina dobra vec: ta (ne)legalni auta vetsinou byla po prvnich majitelecj, nechavarovana, s malo ujetych km (z pravidla do 60.000km) a ve stavu jako by visla z tovarny a to byl jejih jedini plus.

Odkaz ke komentáři
Jenze taky tem 3 letim autum bych zas tak moc neveril. Ale je tam vetsi pravepodobnost ze nezaily to co treba nejaka octa stara 10 lete (staceni, lepeni a pod.).

 

Jinak k Tve barve VSemi, byla v nabidce pro cesky trh (pokud se jedna o origo odstin ne ten do ktereho si ji laknul :) ) a to byla Fialova Esprit metaliza 9R9R, jenze ih se v te barve v CR neprodalo vic jak 1% ze vsech prodatych octavek (proste skoro nemozne je najit ji) - a fakt netusim proc, je to nejlepci tmavy odstin (vedle modre hlubine metalizy) kterou lze pro octuli poridit.

 

 

Myslely sme auta z DE z autorizáku..tam se na zo spolehnout dá...ty auta jsou fakt perfektní, viděl sem jich dost a fakt super stav...ale zas člevek se nesmí divit že mají 3 roky a třeba i těch 150-200tis mají najete...ale stav parádní...

a ohledně té barvy...nwm..nikde sem ji v nabídce v CZ nenašel..jen v DE...ale je mě to celkem jedno..pro mě je hlavní že jich tu moc není takže barva vynikne a mě se děsně libí...mám rád takové neobvyklé barvy. Aspoň nezapadne mezi všechny ty stříbrné,modré atd..

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Jenze taky tem 3 letim autum bych zas tak moc neveril. Ale je tam vetsi pravepodobnost ze nezaily to co treba nejaka octa stara 10 lete (staceni, lepeni a pod.).

 

Jinak k Tve barve VSemi, byla v nabidce pro cesky trh (pokud se jedna o origo odstin ne ten do ktereho si ji laknul :smich: ) a to byla Fialova Esprit metaliza 9R9R, jenze ih se v te barve v CR neprodalo vic jak 1% ze vsech prodatych octavek (proste skoro nemozne je najit ji) - a fakt netusim proc, je to nejlepci tmavy odstin (vedle modre hlubine metalizy) kterou lze pro octuli poridit.

K té barvě se pleteš tato barva byla určená výhradně na vývoz !!!!!!!!! U nás jí nebylo možno objednat :smich:

Odkaz ke komentáři

Tak dejte my vedet co to je presne za barvu, odstin a kod. Ja ji mam v katalogu Skoda Octavia pro rok 99 a je to ten odstin co jsem napsal pred par radku. Opravdu bych chtel vedet, protoze sem i na par internetovych testeh tu samu barvu videl a to byly testy v CR. Mozna se milim ale chtel byc presne vedet co je to za barvu.

Odkaz ke komentáři

Rosáhlé odpovědi na toto téma a masakr......bez komentáře...bohužel český národ víc bych k tomu asi nedodal.....

 

Mám kamaráda který vozí bourané auta za 1 vše řádně dá dohromady a vše nafocené doloží ukáže nemá s tím problem a za 2 nic netají a normálně ty auta prodá tak v čem je problem .....ale znám lidi kteří když prodávají auta tak mlží a keci že už to takto koupil atd a to je hnus ovšem se jim to jednou může dost vymstít.....když potom narazí......Mrs

 

PS casto krát jsem prověřoval někomu auto a pocet KM nesouhlasil a dost neodborně.............ECU a budíky ...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové

co se týče stáčení km u aut, tak se týká asi 40% všech prodávaných aut, což je poměrně hodně. Někdo jsem slyšel, že řídící jednotka motoru SDI a TDI od roku 2000 a mladší ukládá stav km ještě do vlastní paměti. Ale jestli se dá i toto ošidit nevím.

Odkaz ke komentáři
Zdravím pánové

co se týče stáčení km u aut, tak se týká asi 40% všech prodávaných aut, což je poměrně hodně. Někdo jsem slyšel, že řídící jednotka motoru SDI a TDI od roku 2000 a mladší ukládá stav km ještě do vlastní paměti. Ale jestli se dá i toto ošidit nevím.

 

 

;) líbí se mi že na % víš kolik aut je stočených přitom o tom nic nevíš :huh:

Odkaz ke komentáři

Nejsem žadný bazarista, koupil jsem si před půl rokem octu 1.9 TDI 81kw od autorizovaného servisu rok 2003 naj. 165 000km. Ne že bych se v autech nevyznal, ale zas až takovej Einstein nejsem. Tak mě zajímalo, jak jsem zde četl o stáčeni tachometru, jestli se dá ošidit i tyto novější jednotky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...