Přejít na obsah

Aktualizace mapových podkladů Columbus


Doporučené příspěvky

Toto téma má sloužit jako základní informační zdroj pro aktualizaci mapových podkladů.

Aktualizace podkladů ke stažení ZDE →

Mapové podklady:

Aktualizace mapových podkladů je v ceně na 3 roky od zakoupení vozu! Aktuální mapy se dají získat přes webový update portál ŠKODA AUTO. Pro stažení je třeba zadat VIN kód vozu a samotné stažení pak probíhá přes škodovácký download manager, ze kterého se "ovládají" i další kroky popsané níže.

 

Velikost map je zhruba 21,4GB a stahování přes update portál zabere určitý čas!

 

SD-karty:

Všeobecně systém podporuje karty jen do velikosti 32GB. U větších karet může docházet k problémům během přehrávání podkladů do systému.

 

Aktualizace:

Před samotným rozbalením staženého balíčku map na SD-kartu ji doporučuji naformátovat. Na kartě se totiž NESMÍ nacházet jiné soubory, než navigační data! Rozbalení se provádí pomocí programu 7-Zip (volně ke stažení z www.7-Zip.org).

SD-kartu pak vložte do jednoho ze dvou slotů v MDI jednotce (v kastlíku spolujezdce). Na navigačním přístroji Columbus pak v položce NAV => Nastavení (dole vpravo na obrazovce ozubený kolečko) => Informace o systému. (Stejně tak lze použít i tlačítko MENU/SETUP, ozubené kolečko a odkaz Informace o verzi.) Pro samotnou aktualizaci pak stiskněte tlačítko Aktualizovat.

WP_20150716_12_33_20_Pro.jpg WP_20150716_12_33_24_Pro.jpg WP_20150716_12_33_29_Pro.jpg WP_20150716_12_33_32_Pro.jpg

 

Přehrání mapových podkladů trvá zhruba 1,5 - 2 hodiny. Během této doby je možné přístroj eventuelně i vypnout; po novém zapnutí a manuálním zahájení aktualizace systém pokračuje automaticky dále.

 

Návod k aktualizaci od výrobce:

aktualizace map columbus.pdf

 

Vydání aktualizací:

Podklady jsou vydávány zpravidla dvakrát ročně; v červnu a listopadu každého roku. Aktuální stav je vhodné vždy ověřit přes update portál ŠKODA AUTO.

Celý proces aktualizace map (vč. stažení) je možné přenechat i servisu. Ze zkušeností se na to však zrovna dvakrát příjemně netváří... .

Pokud jsem na něco zapomněl, či máte jiné zkušenosti s aktualizací na Columbusu v Octavii III, pak se s nimi podělte v tomto tématu formou příspěvku. :palec:

Honza

EDIT 02.08: ke stažení je nová verze mapy označená ECE 2017 a TOTO je přímý odkaz k jejímu rychlejšímu stažení.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ja som mal s upgradom pred mesiacom celkom problem najskor som predpokladal ze to je 64GB kartou ale problem bol skor s tym ze som to robil cez Mac OS ... upgrade sa da urobit aj s vacsiu ako 32GB kartou v mojom pripade Kingston SDXC 64GB Class 10 avsak je potrebne preformatovat kartu cez Win na FAT32 (SDHC standard) miesto exFAT (SDXC standard) nakopirovat rozbalene subory a ide to bez problemov v mojom pripade trval upgrade nieco viac ako hodinu ... na Mac OS pozor tam si system pridava svoj "bordel" spotlight a trash tusim a na karte okrem suborov navigacie nemoze byt nic ine ... takztiez formatovanie na macu nebola dobra cesta pretoze automaticky bol boot sektor ako GPT kde vyhadzovala navigacia chybu cize treba to formatovat tak aby bol boot sektor MBR ... s takymito parametrami uz potom problem nebol

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
ja som mal s upgradom pred mesiacom celkom problem najskor som predpokladal ze to je 64GB kartou ale problem bol skor s tym ze som to robil cez Mac OS ... upgrade sa da urobit aj s vacsiu ako 32GB kartou v mojom pripade Kingston SDXC 64GB Class 10 avsak je potrebne preformatovat kartu cez Win na FAT32 (SDHC standard) miesto exFAT (SDXC standard) nakopirovat rozbalene subory a ide to bez problemov v mojom pripade trval upgrade nieco viac ako hodinu ... na Mac OS pozor tam si system pridava svoj "bordel" spotlight a trash tusim a na karte okrem suborov navigacie nemoze byt nic ine ... takztiez formatovanie na macu nebola dobra cesta pretoze automaticky bol boot sektor ako GPT kde vyhadzovala navigacia chybu cize treba to formatovat tak aby bol boot sektor MBR ... s takymito parametrami uz potom problem nebol

 

64GB nenaformatujes na FAT32

 

Mimochodem, jak se vam podarilo to rozbalit? Nechce mi zo rozbalit ani Mac, ani Windows (pruzkumnik, ani 7zip). Vsechny hlasi, ze je soubor poskozen, nebo ze nelze otevrit. Stahoval jsem ho 2x

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

64GB nenaformatujes na FAT32 Mimochodem, jak se vam podarilo to rozbalit? Nechce mi zo rozbalit ani Mac, ani Windows (pruzkumnik, ani 7zip). Vsechny hlasi, ze je soubor poskozen, nebo ze nelze otevrit. Stahoval jsem ho 2x

 

64GB spravis na FAT32 cez partiotion manager napriklad v mojom pripade cez MiniTool Partition WIzard, vymazes particiu exFat vytvoris novu particiu vo formate FAT32 no problem ... rozbalil som to vo Win 7 cez Winrar bez problemov ziadny 7zip som neriesil ...

Odkaz ke komentáři

64GB spravis na FAT32 cez partiotion manager napriklad v mojom pripade cez MiniTool Partition WIzard, vymazes particiu exFat vytvoris novu particiu vo formate FAT32 no problem ... rozbalil som to vo Win 7 cez Winrar bez problemov ziadny 7zip som neriesil ...

Dekuji! Takze normlane to pujde se 64GB kartou... Netusis pls proc windows ma ten divnej limit 32GB?

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

Dekuji! Takze normlane to pujde se 64GB kartou... Netusis pls proc windows ma ten divnej limit 32GB?

windows problem s kapacitou nema ale problem maju skor rozne ine "mensie, jednoucelove zariadenia" ... pri SD kartach su dohodnute standardy preto to asi WIN takto detekuje, ale ty si mozes akykolkovek suborovy system vytvorit na hociakom datovom nosici

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Má někdo zaktualizováno? Mně to totiž po úspěšné aktualizaci úplně shodilo navigaci a píše to toto: :wallbash:

 

attachicon.gif20151125_143428882_iOS.jpg

 

Současný stav je takový, že mám navigační systém Columbus bez navigace. :D V MaxiDOTu zmizel ukazatel světových stran a ukazatel teploty se přesunul z pravé strany MD doprostřed.

nieco podobne mi robilo pri prvej aktualizacii 2014-2015 ale kartu som sformatoval a na niekolkykrat sa mi to podarilo spustit a navigacia ide dalej ... myslim ze aj v tomto stave sa da dostat do menu kde sa da spustit aktualizacia

Odkaz ke komentáři

Tak dneska se navigace asi na třetí pokus zaktualizovala a nejdříve se zasekávala, aby se po restartu chovala úplně normálně. Před restartem ani nenavigovala k cíli, ukazovala mou polohu zcela jinde a po cestách jsem se dle obrazovky posouval velkými skoky vpřed. :D

Každopádně to teď nějak vcelku normálně jede, ale stejnak jde auto za 14 dní do servisu kvůli reklamacím. A tohle bude jedna z nich. ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám takový menší problém. Chtěl bych aktualizoval mapy v Oktávce III s navigací Columbus. Stáhl jsem si správný typ map podle VINu, ale navigace je nevidí. Podle návodu se mají stáhnout nějaké zakomprimované soubory, ale mně se to stáhlo už asi rozbalené. Což tak asi nevadí, jen nevím proč to navigace nevidí...Stáhla se mi složka a v ní 3 soubory, 1 texták a 2 složky Mib1 a Mib2. Obě jsou pravděpodobně mapy. Mib1 má 20GB a 2 má 4GB. Nevíte co vše nahrát na SD kartu? Protože tu celou složku s těma 3 souborama nebo jen ty 3 soubory navigace nevidí. Bojím se ať tam něco nepodělám. Nevíte někdo jak na to?

http://cs.skoda-auto.com/shared/SiteCollectionDocuments/download/maps-update/cs/columbus.pdf

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři

Quartzi, nemas nahodou Mac?? Protoze ja mel stejny problem u predchozich map. Stahne se rovnou celej soubor a ten pak navi nevidi. Od te doby stahuju pres Windows. Tam se ti stahne rovnou jiz zmineni downloader co si to rozbali.

Dalsi vec. ZNOVU OPAKUJI, KARTA MUSI MIT FAT32 format. Jak bude v exFAT, tak v ni aktualizaci Columbus neprecte.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...