Přejít na obsah

schválené LED


pym

Doporučené příspěvky

Tak jsem se na to tady díval a nenašel mi vyhledávač nic, takže to založím, kdyžtak mně odkažte, jestli jsem to jen přehlíd, ale existují už nějaké schválené LEDKY? Teď nemyslím do hlavních světel (H4, H7), ale třeba do blinkrů atd. Všude jsem viděl jen nápisy, že není určeno pro provoz v ČR nebo určeno pro tuningové účely. Vyrábí tedy oficiálně někdo náhrady stávajících žárovek, které nebude nelegální mít v autě? samozřejmě předpokládám, že u sufitek a jiných do interiéru není problém, Ale co poziční světla, brzdová světla atd., jak to s tím je?

 

Odkaz ke komentáři

Dík, to jsem chtěl slyšet. Abych už nehledal, tak jediný co vyměním za led je interiér, kde to nepodléhá snad žádným předpisům. Je sice pěkný, že toho u nás prodávají spoustu, ale když to nemá homologaci, tak to stojí za psí prd. K čemu to teda je, aby si někdo na tuning srazu honil vodu a pak to celé přehazoval zpět když chce odjet? To mi připadá ujetý.

Odkaz ke komentáři

Mám xenony a do parkovaček jsem dal LEDky, aby to nevypadalo tak divně (žlutá vedle bílých xenonů). Homologaci jsem vůbec neřešil. Prostě jsem nějaký koupil (cca do 50Kč). Nikomu to zatím nevadilo.

 

Na technický taky bez problému (ani zmínka)- zrovna jsem tam byl minulý týden.

 

Pokud vím, tak LEDky docela tolerují, aspoň co jsem četl od lidí, co je mají třeba v SPZ, tak je na STK spíše pochválí, jak jim to hodně svítí. :D

 

Odkaz ke komentáři

Ja mam momentalne ledky v spz, a udelal jsem to nasledovne - sundal kryt 5. dveri, odpojil oba konektory a vytahl i s zarovkama (bylo to zaoxidovane tak ze se mi objimka pomalu rozpadla v ruce. Pomeril jsem kde je + a kde - na konektoru odkud jsem vytahl tu objimku (abych napajel ledku spravne polaritne - delsi nozka je +), doma jsem normalne objimki odstrihnul, napajale tam bilou ledku co jsem doma nasel, na jedne i druhr strane, pak jednoduse zapojil, ztrcil ledku do diry kde se strka objimka se zarovkou, ledka je tenka a litala by tam, takze na kraji te dirky jsem to vycpal molitanem aby ta ledka nelitala a sviti mi to dodnes nanadherne

 

Naklady: 1cm cinu, 2 ledka (15 korun) :D

 

Odkaz ke komentáři

Jo taky jsem ted koukal a nasel jen na O II, ale dat za to 1500, to bych radeji jezdil bez osvetleni spz a riskoval pokutu :D (coz pokutu ti ani dat pokud se nepletu nemuzou, kdyz jim pokud te zastavi reknes ze pred jizdou sis vozidlo kontroloval a obe zarovky ti svitily, ze po ceste musely prestat sviti :D)

 

Nicmene, reseni ktere mam ja je idealni, mam tam slabouckou malinkou ledku a sviti to jak blazen, kdhz si tam das nejakou silnejsi, tak to bude zarit jak xenon pomalu :D

 

A sviti to normalne hezky bile i pres zasedlou a spinavou krytku (čočku).

Odkaz ke komentáři

Ty ledky co tady postuje jaskope1 jsem měl a byly pěkně na prd :( . Nejen že svítily hrozně málo, ale během měsíce mi odešly, pak jsem přešel na 5 SMD ledky http://www.ebay.com/itm/20PCS-T10-5050-5SMD-LED-White-Light-Car-Side-Wedge-Tail-Light-Lamp-Bright-/261853736303?hash=item3cf7b2ed6f&vxp=mtr a ty mám do teď (i v motorce) a jsem max. spokojenej :palec:

Odkaz ke komentáři

Je to určitě tak jak píšeš, vše je to asi o štěstí na danný kus. Je teda pravda, že ty SMD diody jsem nekupoval na ebay apod., ale koupil jsem je tady u Superfattyho za úplně jiné peníze, ale zato zase pořád fungují ;)

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...