Přejít na obsah

Černý blinkry


Tavi

Doporučené příspěvky

Zdarte,

narazil jsem čistě náhodou na nabídku prodeje černých blinkrů, ale nějak si nejsem jistej.

 

Mají všechny blinkry strejnou velikost? Myslím tím šířku, mám PF obyč a na pohled se mi zdají "tlustější" na rozdíl od inzerovaných.

 

A ještě sem se chtěl zeptat, čím mám průhledný plastík ošetřit? Nechci aby mi blinkr zežloutnul po pernějším dnu na sluníčku.

 

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Tak po x letech se vracím do vlákna. Blinkry PRODÁVÁM. Jelikož po koupi, rozbalení a následném šaškováním u auta sem zjistil že objímky resp, zámky kam se dává žárovka s objímkou (opravte mě někdo) tak předchozí majitel/ka roztavil/la a já je dodatečně doj*bal. Navíc jsou to face blinkry, s face upevněním do světla, takže to je napadeno kutilem též.

 

Předání Praha, pokud možno v okruhu Prahy 8, jinak metrem kamkoliv.

 

Víc info taktéž.

 

Případní zájemci ODPOVÍDAT ZDE -> http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=30703

 

 

post-36256-0-67045500-1451934869_thumb.png

post-36256-0-17668500-1451934876_thumb.png

post-36256-0-21416500-1451934881_thumb.png

post-36256-0-12314800-1451934889_thumb.png

post-36256-0-58262800-1451934896_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

Tak se sem opětně opětně vracím.

Řešil už někdo lakování vnitřku blinkrů černou lesklou barvou?

Jde mi o samodomo vyrobení černých blinkrů, aby to nebyla prasárna ale aby bylo vidět že blikám.

Rozdělat a zase dát dohromady je jedna věc, zajímá mě spíš postup přípravy a následné nanášení barvy.

Měl by někdo radu? :)

Odkaz ke komentáři

já, někde mám ve vlákně i fotku ... nelakoval jsem to celý, jen ty kraje a ty "objimky" kolem žárovky :) rozlepil jsem to, obrousil takovym renovatorem, co doma mam ... pak jsem si zalepil páskou ten chrom, co jsem nastříkal nechtěl, odmastit, pár vrstev černé, bezbarvy lak a slepit

 

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=17844&p=1646794

Odkaz ke komentáři

Pěkný, pěkný. :palec:

Tak se rovnou na pár věcí zeptám - brals ten chrom šmirglem, nebo jsi ho jen odmastil a nastříkal barvou?

Jakou barvu jsi použil a čím jsi to rozlepoval slepoval? Co cajti a STK?

Mám L&Ky na předface a ten chrom bije trošku do očí, ale nevím jestli mám vzít tu "kapličku" kde se schovává žárovka nebo jí nechat a udělat to na způsob těhle blinkrů... Docela mě zajímá svítivost oproti sérii.

 

Odkaz ke komentáři

Jak říkám, bral jsem to takovym tim nastrojem vibracnim, co má hlavici ve tvaru trojuhelníku, na to nasadim šmirgl (na suchy zip) a jedu ... měl jsem to za chvilku očištěné od chromu :) Pak už jsem to jen odmastil, přelepil chrom, kde jsem to stříkat nechtěl a šlo se na barvu.

Použil jsem Motip spreje v barvě auta + bezbarvy lak ... a to rozlepovani je nejhořší no :D měl jsem staré blinkry, na kterych jsem to zkoušel tak, aby jsem zachoval obě části ... to se mi nikdy nepovedlo, takže jsem si koupil 2 sady a vždycky jsem jednu část zničil ... jinak mi to nešlo, plexi vždy prasklo.

Cajti v pohodě, STK taky nic, mám stříknuté i světla ... a hlavně to nezasahuje do odrazové části ta barva :) Takže i svítivost je stejná

Odkaz ke komentáři

U světel to mám podobně, ale nefunguje natáčení paraboly, motorek to asi vzdal když jsem do nich lezl.

Světla jsi taky vybrousil? Já právě že ne, moc se to neloupe, ale kvalitně to nevypadá.

 

Moc by mě zajímalo jestli když udělám blinkry komplet černý, jestli nebude náhodou problém, ale asi se na to vyprdnu a nechám to na pozdějc.

 

Díky moc za rady! :palec: Budou se hodit.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Protože se mi zastesklo po černých blinkrech co jsem kdysi na krátkou dobu měl, tak jsem se rozhodl obětovat pár stovek na koupi nových a znovu zužitkování těch starých. Staré jsou 20 let, špinavé a kolíčky byly ulomený, žádná škoda, snad jen fakt že jsou Hella.

na výrobu "černých" blinkrů je zapotřebí: Maskovací páska, LESKLÝ lak na auto (nejlépe černý), nůž, šroubovák a nervy.

Na rozebrání budeme potřebovat nožík a plochý šroubovák.
Viz moje video



1)Blinkry rozebereme, povrch očistíme alkoholem od nečistot. Pozor, vrstva chromu na parabole se dá s dávkou síly jednoduše setřít!

2)Vybereme část paraboly, kde chceme chrom zachovat - já si vybral nápadně vyhlížející tvarování.

 

3)Tuto část oblepíme maskovací páskou, důkladně! Nechcete aby vám barva zatekla tam, kde jí nechcete.
Doporučuji si maskovací pásku nastříhat na několik trojúhelníčků a zamaskovat kýžené místa. Nehtem pásku utvrdíme, aby se ani neviditelné nedokonalosti nemohly projevit.

 

4) Začneme nanášet lak, doporučuji uvážlivě nanášet vrstvy laku.

Když je laku moc, začne téct a je průser.

Když naopak málo, blinkry budou mít kouřový až špinavý nádech (teoreticky lepší než celé černé).

 

5) Po nanesení laku zkontrolujeme že jsme nikde nevynechali, případně opatrně naneseme další vrstvu na dané místo.

 

6) Vyčkáme nejméně 5/10 minut aby lak stihl zaschnout, nejlépe na slunci.

 

7) Opatrně sloupneme maskovací pásku.

 

Důležité!: pro jistotu celé místo objedeme nožem tak, aby se nemohlo stát že barva přilepená k pásce vezme s sebou i barvu nanesenou na parabole.

Když se to stane, není cesty zpět, ledaže tento efekt chceme docílit. Jinak musí veškerá barva (a bohužel i chrom, při působení odlakovače a síly) dolů a proces opakovat.

 

8) Hotovo, stačí blinkry jen slepit.

V tento moment jsem nepřišel na nic jiného než na silikon, nebo lepidlo co používají lidé co takto (podobně) upravují OI Faceliftová světla.

 

Na závěr pár slov: Jistě mě napadne jaká je legální stránka věci - pokud lze zakoupit již černé blinkry, proč je není možné vyrobit doma a jezdit s nimi?
Atest je jedna věc, druhá věc je uvážení daného člověka, zda chce či nechce být na silnici viděn.
Z tohoto důvodu doporučuji všem, kteří podobnou úpravu plánují, zakoupit silnější žárovky do blikačů, aby bylo auto na silnici nejen vidět, ale aby i ostatní viděli co hodláte dělat za manévry. Obdivovat auto můžete jen tehdy, když není na cucky díky vaší či jiné blbosti.

 

post-36256-0-99591500-1507388819_thumb.jpg

post-36256-0-38439200-1507388827_thumb.jpg

post-36256-0-28317800-1507388837_thumb.jpg

post-36256-0-22517600-1507388888_thumb.jpg

post-36256-0-45738700-1507388903_thumb.jpg

post-36256-0-21951400-1507388912_thumb.jpg

post-36256-0-16563900-1507388917_thumb.jpg

post-36256-0-55564500-1507388925_thumb.jpg

post-36256-0-75233400-1507388929_thumb.jpg

post-36256-0-00537000-1507388935_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...