Přejít na obsah

motor 1,4 nejde do otáčok, strata výkonu


PeterKudo

Doporučené příspěvky

Zdravím, chcel by som požiadať o radu, mám Octaviu II r. 2005, 1,4 benzín, 55kw ,kód motora bca.

Pred nedávnom som si všimol stratu výkonu a zdá sa, že sa to zhoršuje. Auto štartuje bez problémov, ale pri jazde krátko po štarte začal motor trhať, netrhá len keď idem skoro na plný plyn, povedzme na min 3/4, keď uberiem začne trhať a robí to pri všetkých prevodových stupňoch. Keď sa poriadne zahreje, povedzme po 5 min.jazdy už vôbec netrhá.

 

Ďalší a hlavný problém je, že stratilo výkon a neviem ho dostať cez 3500 otáčok.

Do kopcov sa mu vôbec nechce a po rovinke sa tiež veľmi ťažko rozbieha.

Keď aj napr. v 70-80 podradím do 3-ky, otáčky samozrejme na chvíľu vyskočia na nejakých 4000, ale hneď klesajú, akoby ho niečo dusilo, aj keď je pedál skoro na podlahe, zároveň sa ozýva taký plechový buchot (cvakot), tento zvuk sa ozýva pri podradení z väčšej rýchlosti do menšej ale aj keď poriadne zošľapnem plyn.

 

Najprv som ten zvuk považoval za rozpadnutý katalyzátor, ale dnes pri čistení škrtiacej klapky, som si uvedomil, že je to asi zvuk klapky, ktorá sa rýchlo naplno otvára a zatvára a to vydáva ten zvuk.

 

Na diagnostike som teraz nebol, pred časom, keď to začalo, mi ukázala len náhodnú chybu na systéme spätného vedenia výfukových plynov, ale nebola to škodovácka diagnostika, len univerzálna.

 

Škrtiacu klapku aj ERG ventil som čistil, sviečky a aj snímač teploty sú nové.

 

Typujem vadnú škrtiacu klapku, ale nie som si tým istý, či to všetko môže spôsobovať len ona.

 

Nemáte niekto skúsenosti s týmto problémom, ďakujem za všetky rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...