Přejít na obsah

Rezonancia/Rezonance motoru


Doporučené příspěvky

Zdravím pred nedávnom som kúpil Škodu Octáviu SUCCESS 1.9 TDI 96 kw

 

Auto je neskutočné... len prvý moment čo ma trošku zarazil že pri cc 1500 do 2000 otáčok začne motor rezonovať a keď ste pod 1500 či nad 2000 otáčkami tak žiadny problém.

 

Mal už niekto podobné skúsenosti ?

 

Poprípade vedel by mi niekto poradiť neaké užitočné rady ?

AKo sa starať o motor? Pri akých otáčkach jazdiť pri akých nie...Pri akých otáčkách preraďovať rýchlosti.....Čo s kratšími trasami do práce nebude to mať vliv na životnosť motora ?

 

 

Čím viac rád ako sa starať o takéto autíčko tím viac Vám budem vďačný

Je to moje prvé auto a chcem aby mi vydržalo pretože je to moja srdcovečka.

 

Za vašu pomoc vám vopred ďakujem,

Z pozdravom nováčik Martin

Odkaz ke komentáři

Ahoj Martine, taky mam ten samej motor a také je to moje první auto, takže ty vibrace jsem měl taky a u mě to bylo setrvačníkem spojky, což byla moje první a asi jediná nutná investice do tohoto auta, pokud nepočítám olej, atd. Tenhle motor nemá rád podtáčení (otáčky cca pod 1900ot./m.) což souvisí s tím setrvačníkem, protože dostává hrozně zabrat.

Spotřebu mám od 5,2-6,2 litru podle trasy a stylu jízdy a jestli mam puštěnou klimu nebo ne...

Jinak jsem celkově s tímto motorem nad míru spokojen :)

Odkaz ke komentáři

...jak napsal předchozí posluchač,motor nepodtáčet...

 

..jak se starat o motor? ...dodržovat plán údržby,nic nešidit...

..při jakých ot. jezdit? ...zhruba nad 2000ot/min v podstatě až do omezovače [ale pokud nejsi závodník tak omezovač málokdy využiješ..]

..kdy přeřazovat?? ...každá jízdní situace si vyžaduje jiné řazení ale snaž se pohlídat si,abys motor zbytečně nepodtáčel...

..krátké trasy jsou trochu oříšek..na životnost motoru má vliv počet startů,zahřátí ale z budíků se skutečnou teplotu motoru stejně nedovíš...

 

..jinak ASZ motor je hodně předimenzovaný takže těch 310Nm s přehledem ustojí, záleží,jak je na tom vačka [PD motory na to dosti trpí ],čepy PD elementů a plnicí část [turbo,IC ,vedení - bajonety..],pokud se nikdo nehrabal v uložení vstřikovačů,tím líp..

..celkově tento motor vyžaduje více pozornosti ale pokud se mu jí dostane,věrně slouží...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...