Přejít na obsah

Čistič - aditivum DPF


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Sice nemám DPF ale pokud bych ho měl ať v PD nebo CR (a dělám to i když ho nemám), vyhejbal bych se naftě s MEŘO a používal k tomu VIF. Zrovna třeba Avanti ho má v naftě maximum. Btw lejt VIF do Vervy je zbytečný, už ho obsahuje a jeho zvýšením už se ničeho nedocílí. Jedině se zlepší dobrej pocit :)

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Proč nemůže obsahovat VIF? A VIF není aditivum? Máš k tomu prosím tě obsáhlejší info? Co sem já vyčuchal tak Benzina používá aditivum od výrobce který vyrábí aditivum VIF. Každopádně je asi všeobecně nesmysl aditivovat aditivované palivo. Lidi to zřejmě dělají jen kvůli tomu pocitu nebo nevěřícnosti ale za poslední dobu se u nás podle ČOI paliva výrazně zlepšila.

Odkaz ke komentáři

No kdyby na Sk jste meli Vervu tk nemusite nic resit , diky bohu , ze tohle neresim.to Sulda- to byla jen takova otazka , protoze me je jasny , ze to bude jen kvuli dobremu pocitu , ze tim uz nic nezlepsis na cisteni vstriku atd. Ted jde jen o to jestli se nevyplati Vif v plechovce plus od Cepra nafta :-) ale to je tema zase jinam :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Trošku odběhnu, zejména pro Kyselinku: Já zasádně v AT tankuji jenom u AVIA. Z toho co jsem tady ozkoušel má nejlepší tah a motor toliko neběsní. Je o něco klidnější a toliko "nesmrdí". Avanti jsem ještě nezkoušel, to musím přiznat, ale když je spokojenost s AVIA, tak proč běham někam, kde si nejsem jistý s výsledkem.

Odkaz ke komentáři

Proč nemůže obsahovat VIF? A VIF není aditivum? Máš k tomu prosím tě obsáhlejší info? Co sem já vyčuchal tak Benzina používá aditivum od výrobce který vyrábí aditivum VIF. Každopádně je asi všeobecně nesmysl aditivovat aditivované palivo. Lidi to zřejmě dělají jen kvůli tomu pocitu nebo nevěřícnosti ale za poslední dobu se u nás podle ČOI paliva výrazně zlepšila.

 

No ono to také může být tím, že ty nikdy nevíš, jaká je koncentrace aditiv v té konkrétní naftě. Nikde to není stanoveno. Takže stačí opravdu minimální množství, aby to nebyly bráno jako podvod na zákazníkovi.

Odkaz ke komentáři

Petanecek>> AVIA sem tankoval několik let a změnu sem nepocítil, oproti jiným z AT. Taky to je řepoňa a ta podle mě není to pravý ořechový nejen pro DPF. Rozdíl sem zaznamenal až když sem zkusil BP Ultimate Diesel, ale asi jen ve spotřebě.

Pawouk01>> Zrovna u Benziny bych nečekal že to bude šulit.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže , vlastně je lepší si VIF koupit ,než věřit VERVĚ.

 

Pro klidný pocit ,že tam opravdu je to množství ,které by mělo obsahovat v poměru 1:1000, což je taky diskutabilní .

 

Ale to už je na každém, co si z toho veme a nebo čemu bude věřit .

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tak hlásím, že jsem si minule udělal čas a nabral do 55 l nádrže 40 litrů toho echt dieselu. Ca 13 centů dražší, ale o hodně lepší. Proč aditiva, když je lepší prostě jenom diesel. Nevím, jak to udělali, že to tady prodávají, ale rozhodně to za to stojí. Výkon, odezva, chod motoru a hlavně už "nesmrdí olejem". To jsou výhody, kterých jsem si ihned všiml.
Je jenom škoda, že zatím mají jenom čtyři stanice, kde to nabízejí. Dvě v OÖ, jednu v NÖ a jednu v T. Snad se jim to bude rozrůstat, neb za mě je to jednička. Uvidíme, co to udělá se spotřebou, ale i počítadlo si toho všimlo a ukazuje příjemnější čísla (tuk na dřevo, at to tak vydrží). To mi neukazovalo ani těch "aditivních" dieslech. Takže žádná adivitiva, to nemá cenu. Prostě jednoduše diesel. Bez příměsí.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
Guest tomxass

Nepokazim nic, ked davam skoro dvojnasobnu davku VIFu v zime?

Najviac sa mi osvedcila obycajna nafta z OMV + 5 panaky VIFU.

Skusal som aj premiove nafty bez neho, ale najviac km dam v takejto kombinacii.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...