Přejít na obsah

Vysoky volnobeh


Doporučené příspěvky

Zdravim.mam problem z volnobeznymi otackami.ked nastartujem uplne studeny motor tak ide zhruba na 600 otaciek-ako keby nezapalo sytic,ale cim viac sa motor zohrieva,tym ma vyssie otacky.ked je zohriate na plnu teplotu tak si drzi od 1000 do 1400 otaciek.Zaujmave je,ze obcas klesne na normalnych 800 otaciek,a po 10-30 sekundach z nicoho nic si prida nad 1000 otaciek.

Diagnostika vypisala chybu skr.klapky,ked ju vymazal,tak otacky klesli na 800 a po pridani plynu otacky ostali nad 1000 a chyba sa objavila znova.takto to skusal asi 3-4 krat po sebe.

Klapku som cistil asi 3 krat a to tak ze som ju zhodil dole a tak cistil,vnutri vsetky tie odporove drahy su vycistene,premerany je aj volnobezny kontakt,nanovo zakladne nastavenie,skusal som aj plyn.lanko odpojit,ci to neako nesponuje,ale nic

Kedze sa zda,ze to ma priamy suvis s teplotou,tak som vymenil aj cidlo teploty vody,vycisli som aj cidlo nasavaneho vzduchu ale ziadna zmena...

Ked mi niekto zapne kluc do 1 polohy,tak pocut ako si motorcek nastavi tu klapku

Napada vas nieco,alebo je ta klapka po smrti

Dik

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Co je to za kód motoru ? jaký typ ovládání škrtící klapky máš (elektronickou nebo mechanickou)? Dělalo mi to to samé a byl K.O bovden, popř. zkontrolovat nastavení volnoběhu na bovdenu, neboli když škrtící klapka zaznamená otevřenou škrtící klapku tak vypíná obohacovač, proto nízké otáčky při studeném motoru. Pokud se jedná o elektronickou klapku tak je nejspíš po smrti.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...