Přejít na obsah

Blikajuce zhavenie a kontrolka motora - CFHC


Doporučené příspěvky

Ahojte. Vcera pocas jazdy mi zacala blikat kontrolka zhavenia. Vypol som motor, nastartoval som ho znovaPo par metroch sa rozblikala znova. Tak som zasiel na parkovisko a zastavil. Po precitani par tem som nasiel ze by to mohol byt brzdovy spinac. Tak som nastartoval znova, presiel par metrov a zhavenie sa rozblikalo. Tak som vyskusal brzdy - svietili kedy mali, reagovali na stlaceny pedal. Avsak pridruzila sa dalsia kontrolka - a to kontrolka motora.

Co dělat když svítí kontrolka motoru? (návod zde)→

Neskor som nasiel sposob ako zistit ci je to spinac - vyskusat tempomat (nemal by fungovat). Avsak po nastartovani sa mi uz zhavenie nerozblikalo, zostala len permanentne svietit kontrolka motora.

Zmeny vo vykone nepozorujem, starty su OK. V servise na diagnostike to vypisalo nasledujuce chyby:

  • Elektronika motoru (03L906018C 7100 R4 2,0L EDC 03L906018BR H22)
  • 4891 P040300 Ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu chybna funkce (01101000 pasivni/sporadicky)
  • 4892 P040300 Ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu chybna funkce (01101000 pasivni/sporadicky)

Technik jednoznacne zahlasil ze je chyba v tomto ventile. Opravu nacenil na cca 405 EUR. Chcem sa opytat ci mate nejake skusenosti, ci to moze byt ono, pripadne kolko by to mohlo stat. Pripomeniem ze od TDIFuna mam aj upravu EGR (otvara sa az pri zahriati motora ci nieco take), ale predpokladam ze to by nemalo mat vplyv na chyby v RJ. Dakujem.

Odkaz ke komentáři

Dik. Pozeral som ze ventil s chladicom stoji okolo 330€ (malo by to byt 03L131512DQ podla toho co mi dali na supis materialu, u nich cca 360€ s DPH, spolu s tesnenim 03K131547C a 04L131547S). 405€ bez prace. Chcel by som len vediet ci si to dat spravit pomimo - po vymene len vymazat chyby pripadne urobit zakladne nastavenie? Alebo je potrebne urobit nieco specialne? Vdaka za tipy/rady.

Odkaz ke komentáři

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=171016

Okrem toho som menil nasledovne veci:

03L131512DQ - Egr

03L131547L

03K131547C - 2ks

03L145757H

1K0253115T

N0138128 - 2ks

N90715601

N90978801

 

Su to vsetko tusim tesnenia, tak si to radsej over.

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=169465

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Spíše bych řekl, že se začíná postupně klubat problem, jakou přesně chybu ta diagnostika hlásila? možná by Ti bylo více napovězeno, ale tak hádáním ti asi nikdo nic neřekne, každá chyba byť náhodná má nějakou příčinu a dříve nebo později se projeví znovu.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Mám stejný problém jako Stromko, při jízdě dokonce motor skočil do nouzáku, kontorlka motoru svítí a žhavení bliká. Sice mám tip, že jsem mohl natankovat špatnou naftu, tak doliju víc aditiv.. ale připravuju se na verdikt mechanika s diagnostikou.. 
Na vedlejším fóru radili, že to může být zanesené turbo, takže "vypálit" na 4st. a 3500 otáček aspoň 15 minut a volněji domů. 
Ale uvidím a napíšu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...