Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

JanFrk

"Virtuální Oktávka" - Grafická simulace zpřevodování

28 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Dělal jsem to pro svoji potřebu, dávám k dispozici na web kdyby se to někomu hodilo... Jedná se o flashovou grafickou aplikaci simulující zpřevodování jedničkových oktávek... Řadíte kvalty, regulujete rychlost/otáčky a na budících se zobrazují reálné hodnoty... Veškeré údaje (převodové poměry apod.) jsem použil z dílenských příruček, takže vše sedí naprosto přesně...

K dispozici jsou veškeré motorizace...

Náhled

post-43051-0-01432800-1455828465_thumb.png

Sepsal jsem vám k tomu i návod jak to ovládat...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je hustý, klobouk dolů :palec:

Taky bych byl pro další verze. Nebo by nebyla špatná univerzální verze, kde by si člověk mohl zadat svoje převodový poměry, stálý převod, velikost kol a pohrát si s tím :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zadávání převodů a rozměrů kol by nebyl problém dodělat, pak by to bylo použitelné na jakékoli auto...

Mám v plánu udělat ještě i všechny benzínové verze aby to bylo kompletní...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

už jsem to psal na SH, opravdu pěkné a ikdyž to je vlastně blbůstka, tak klobou dolů:)

A lidi tě opravdu budou otravovat hlavně s OII a SII;) Takže jestli, rovnou si to vymysli s txt ať s tím nemáš tolik trablů a max se tam zadvá velikost kol;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takže aplikace je už opět funkční... Výběr motorizací rozšířen i o benzínové, takže teď je už kompletní (všech 14 verzí)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dost dobrá aplikace a je super, že jsou dodělaný i benzínový motory, jen by nebylo špatný, kdyby si tam člověk mohl dát i vlastní převody, protože třeba já mám 1.6/74kw s převodovkou z 1.6/55kw, která má delší převody než ta silnější 1.6, takže mi teď max. rychlost nesedí ani na jednu motorizaci :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak otáčky by ti měly sedět na tu 55kW, maximální rychlosti na jednotlivé kvalty budou samozřejmě nižší, protože 55kW se nedá tolik vytáčet...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak otáčky by ti měly sedět na tu 55kW, maximální rychlosti na jednotlivé kvalty budou samozřejmě nižší, protože 55kW se nedá tolik vytáčet...

Vím že rozdíl je jen v tom, že 55kw točí míň otáček, takže si to v podstatě dokážu představit jaká je teď max. rychlost ;) . Jsou ale i jiní hlavně s TDi motorama, kteří mají jinou převodovku (třeba delší z fábie), tak by si potom po zadání určitých parametrů mohli nasimulovat rychlosti s tou jinou převodovkou, ale to bysme chtěli moc :D .

Jinak už jsem to tu myslím psal, že je i tak ten prográmek super :palec:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám v plánu udělání i univerzální aplikaci, použitelnou na jakékoli auto... Zadáte jen převodové poměry, rozměr kol a hodnotu volnoběhu a omezovače a poté bude vygenerována simulace přímo na míru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zase se ukazuje vševěd a radí jak mám vydělávat peníze na internetu ... :wacko:

Jestli to je nejaký soubor tak to prosím nahrajte treba na ulozto.cz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.