Přejít na obsah

Vodní pumpa 1.6 tdi rok 2014


Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Tak hlásím další okta 1,6tdi 77kw 66.000km a vadná pumpa, tentokrát se nepřehřívala, ale rovnou tekla....

- původní pumpa má označení 04L121011E, pak se dělala náhrada O4L121011X, kde se musel protihodnotou vracet původní díl,

- teď jsem už pořizoval 04L121011L a rovnou se musí dávat chladící kapalina G13 s označení G A13 A8J M1, která už má pro trojkové řady snad X-tou verzi.

 

Cena pumpy 04L121011L je 3330,- max sleva ve škodě 26%, takže nějakých přijatelných 2464,-

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím kolegové

oktu 3 r.v. 2014 aktualně najeto 96 000 km mám rok a 3 měsíce. Od začatku sleduji toto forum a bojím se kdy mi prdne pumpa. 

Už se bát nemusím. Včera při cestě z Brna do Krnova mi asi v Bruntále prdla. Hlášení na palubce kontrola hladiny, teplota 90, nadobka prázdná a bok motoru slitý. Dojel jsem tech 20 km bez problému, teplota stale 90. Dnes musím pokračovat 50 km do Ostravy, koupil jsem chladicku, doleju a navečer pojedu v klidku. A v pondělí do servisu.

Musí se měnit i rozvody? Někde jsem slyšel, četl že by se měli vyměnit. Také mě prosím kdyžtak opravte, ale myslím že když pojedu v klidu a teplotu udržím na 90 tak se můžu těch 50 km bezpečně bez poškození motoru přemístit. Nebo mám raději použít odtah?

Díky

Odkaz ke komentáři

Zdravím,já už jí dělal podruhé mám 220tis. Rozvody se mají dělat v 210tis. tak je to na zvážení.Co se týká dojetí,když tam bude voda a nebude se to hřát,tak by neměl být asi problém,(ale nejsem automechanik).
S pozdravem P.

PS: musí být nějaká spešl chlad.kapalina.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
On 2/1/2017 at 8:18 PM, cosby said:

Myslím,že není třebas nic měřit.S tímhle jsou neustále problémy a když to měníme,děláme zároveň i rozvody,pokud někdo nechce komplet tak alespoň řemen

Ahoj můžu se zeptat, co stojí výměna vodní pumpy a rozvodů?

V kostce co jsou ty "rozvody" jen ozubený řemen?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...