Přejít na obsah

OCTA II. RS TDI - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád bych si pořídil oktávii II. RS v TDI po facelift (nejspíše kombi - líbí se mi více), do cca 100.000km.

Jaký je tento motor? Má dostatečnou dynamiku? Jsou tam nějaké vážné závady proč ho nekupovat? Spolehlivost? Jaká je spotřeba při klidné/dynamické jízdě a při 130-140km/h dálnice tempomat? Nebo se radši poohlédnout po benzínové verzi?

Celkově uvítám jakékoliv rady a tipy na tento konkrétní motor a případně celé auto. Většinou jezdím sám (+ přítelkyně a občas pejsek), často dálnice dlouhé trasy a občas na to rád šlápnu a svezu se sportovněji. Pokud bych měl kombinovanou spotřebu do 7-7,5l byl bych spokojený. Určitě bych poté zainvestoval do kvalitního chipu.

Děkuji moc.
F.

PS: v rodině máme Superba II. kombi 1.8 tsi 118kw a ten jede slušně, jak oproti němu pojede RS TDI?

Odkaz ke komentáři

Pokud to bude facelift, tak tam bude už Common-rail TDI a ten je myslím v pohodě. U něj bych se žádné zásadní slabiny nebál. Akorát si teda nejsem jist, jestli bude k mání s nájezdem do 100tis km. Spíš bych čekal 170tis km a víc.

 

Dynamika je určitě slušná, na běžný cestování paráda. Pokud bys chtěl jít ještě do chipu, tak není co řešit. Já mám zkušenost takovou, že ten 2.0 TDI 125 kW jede v podstatě rovinu s 1.8 TSI 118 kW v Superbu. Možná je ta OII RS o chlup lepší, ale není tam zásadní rozdíl.

 

Benzin je určitě zábavnější, sportovnější a nabízí víc prostoru k úpravám. Ale spíš to člověk ocení na okreskách než na dálnici, tam moc prostoru pro sportovní jízdu není. A na dálniční cestování IMHO ten nafťák bude fajn. Spotřebu nechci nějak zásadně hodnotit, ale do 7,5l se myslím vlezeš s TDI v poho. Při klidné jízdě to bude určo i míň ;)

Odkaz ke komentáři

Pokud to bude facelift, tak tam bude už Common-rail TDI a ten je myslím v pohodě. U něj bych se žádné zásadní slabiny nebál. Akorát si teda nejsem jist, jestli bude k mání s nájezdem do 100tis km. Spíš bych čekal 170tis km a víc.

 

Dynamika je určitě slušná, na běžný cestování paráda. Pokud bys chtěl jít ještě do chipu, tak není co řešit. Já mám zkušenost takovou, že ten 2.0 TDI 125 kW jede v podstatě rovinu s 1.8 TSI 118 kW v Superbu. Možná je ta OII RS o chlup lepší, ale není tam zásadní rozdíl.

 

Benzin je určitě zábavnější, sportovnější a nabízí víc prostoru k úpravám. Ale spíš to člověk ocení na okreskách než na dálnici, tam moc prostoru pro sportovní jízdu není. A na dálniční cestování IMHO ten nafťák bude fajn. Spotřebu nechci nějak zásadně hodnotit, ale do 7,5l se myslím vlezeš s TDI v poho. Při klidné jízdě to bude určo i míň ;)

 

Děkuji za odpověď :-).

 

Mám rozpočet cca 350k a na českých bazarech jsem viděl několik RS TDI v pěkném stavu s 90-110.000km, ročníky většinou 2010/11/12.

 

Určitě bych šel do kvalitního čipu. Benzin už bohužel nechci, jelikož mám teď velmi silného benzinaka a není sranda ho živit na dálnicích při průměrné spotřebě 9-10l :-), proto TDI.

 

Myslíš, že bude moc vadit tomuto motoru celkem časté starty a kratší popojíždění? Do práce 5km, z práce, na nákup atd a každý víkend ho provětrám 350+350km dálnice? Nebo to může být problém.

Odkaz ke komentáři

Tak samozřejmě ty krátký trasy moc dobrý nejsou, ale pokud uděláš o víkendu delší jízdu, tak by to mělo být OK. Potenciální problém je hlavně DPF, ten musí regenerovat při určité teplotě a nějakou dobu trvá, než se vypálí. Takže průšvih by byl, pokud bys jezdil ty krátký trasy třeba měsíc v kuse, to by asi DPF moc nezvládal (a vyžádal si regeneraci). Ale když ho vždycky o víkendu protáhneš, tak by se měl vypálit a pak zas týden zvládat to městský poskakování.

 

Každopádně bych nejezdil na longlife servisní interval, ale měnil olej každých 15, max 20tis km...ale to platí pro každý auto ;)

Odkaz ke komentáři

Olej bych měnil každých 10.000km ;-).

 

Na pravidelne trasy po meste a na 5km je nesmysl kupovat naftu. Benzin rs na dalnici zere 7,5 litru pokud umis alespon trosku jezdit plynule

 

Opravdu bude benzinova RS žrát při tempomatu 130km/h např. po D1 Brno-Praha 7,5l bez nějakého častého předjíždění? To se mi moc nezdá. Průměrná spotřeba podle spiritmonitor co si tak pamatuju mají majitelé RS cca 8,5-9l a to si moc nepomůžu. TDI pojede za 6.

Odkaz ke komentáři

@Frozz O2 FL TDI RS 2.0 urcite nepojede za realnych 6l/100km pri dalnicnim tempu... za to nejezdi ani nenalozena 1.9 TDI DSG (6q).

 

Při 150km/h 7,1l, tak za kolik teda bude jezdit TDI při 130?

 

Na spiritmonitor je průměrná spotřeba ze 185 majitělů RS TDI 6,35l.

Odkaz ke komentáři

On je rozdil i v dalnicich, nechci se nejak prit, ale treba Brno>Humpolec a Humpolec>Praha je neco jinyho. Ja jezdivam Brno>Humpolec a zpet, takze vim, ze 1.9TDi na 6q pri 140kmh tachometrovych je prave na tech +-6.3-6.5l. A taky verim, ze je neco jineho DE dalnice. Kazdopadne verim, ze pod sedm na sto to dlouhodobe bude asi za kazde situace.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdnů později...

No to je bezva. To se mám na co těšit... Měl jsem eresovou jedničkovou fabku. Kupoval jsem ji novou a najezdil jsem s ní 400 tis. Nikdy mně nenechala ve štychu a když pominu spotřebáky, tak tam nic nebylo potřeba měnit. Původní turbo, vstriky, chladiče, výfuk... Prostě pohoda.

Teď jsem si pořídil dospělé ereso z Německa, dsg, najeto 135tis. Skopčák s tím asi jezdil jak prase, pač mechoš říkal, že mám načlé turbo, vstřiky jsou už ve žlutém a hnedka se mi ozvala dvouhmota. Výměna tři pětky. Jak kurva někdo dokáže dorasovat auto za sto tisíc kilometrů, to opravdu nechápu... :-(

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...