Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

miron.p

Jemné vibrace volantu (brnění volantu)

13 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Máte někdo podobnou zkušenost? Mám Octavii 3 (r.v.. 2014), motor 2.0 TDI 110 Kw, (najeto 35 000 Km) Motor-CKFC. Při jízdě cítím jemné vibrace do volantu (brní volant) i na volnoběh. Už jsem byl v servise, kontrolovali tlaky, vstřiky, přehráli software, kontrola uložení motoru, dokonce vyměnili setrvačník. Jinak je prý vše v pořádku. Potom jsem zajel do jiného servisu Škoda, tam také vše prohlédli a je to prý provozní jev u 2,0 TDI. Při delší jízdě mně to opravdu vadí. Děkuji za info.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

Mám stejnou zkušenost.

Mám Octavii 3 rok 2016 s 2.0TDI 110kW.

Vibrace ,chvění ve volantu jsou u mě nejcitelnější od 1100 do 1700 otáček.

Tedy celé nejekonomičtější pásmo.

Točím tedy motor výš.

Moje předchozí Octavia 2 2.0TDI CR 103kW to nedělala.

V servisu řekli ,že to je vlastnost, ne chyba.

Asi udělali u Škodovky chybu nebo moc šetřili a uživatel to odskáče.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, děkuji za odpověď. Na začátku srpna jsem to znovu řešil v servise Škoda a tam provedeno ustavení agregátu, kontrola uložení klikové hřídele a axiálních vůlí a provedeno ustavení výfukového systému. Po týdnu vozidlo vráceno. Výsledek- uvedený projev je charakteristický pro tento typ vozidla a nejedná se o závadu. Řešit už nebudu nemá to cenu. Máš pravdu také točím motor výš. Miroň.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, já mám O3, 2016 a tato "vlastnost" se u mě zatím neprojevila. Na podobné a jiné "vlastnosti" nevěřím, v servisech mají podrobné pokyny a metodiky, jak podobné vady se zákazníkem vykomunikovat. ... :wacko:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A máš TDI 2.0 110kW s manuální převodovkou a pohon jen předek nebo 4x4 ?

Já mám Scouta.

Ve světě motorů psali že tenhle motor s manuální převodovkou nemá vyvažovací

hřídele a tím pádem je co se týče vibrací horší.

Někde se prostě ušetřit musí.

Ale například 2.0 TDI 135kW s automatickou převodovkou vyvažovací hřídele má.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,

mám novou služební Octavii 2.0 TDI 110 kW. Nepříjemně vibruje volat. Vibrace se přenášejí od motoru i při stojícím voze. Při jízdě je projev ještě výraznější. Vůz byl na reklamaci ve fabrice v MB, na Kvalitě na analýze. Zkontrolovali vůz, usazení motoru, vstřiky atd. Vůz mi po týdnu vrátili s tím, že se jedná o standardní projev daného motoru a vyskytuje se u všech vozů s tímto motorem. Jelikož se jedná o služební auto a mnohdy trávím za volantem půl dne, je to velice otravné a nepřijde mi normální, aby z držení volantu brněly prsty a ruka až po loket.
Myslíte si, že by nějaký zásah do výkonu, čip, mohl frekvenci vibrací posunout někam do přijatelných mezí?

Jaká je vaše zkušenost s odstupem času? Já mám auto 2 měsíce a 7500 km. Díky

A máš TDI 2.0 110kW s manuální převodovkou a pohon jen předek nebo 4x4 ?

Já mám Scouta.

Ve světě motorů psali že tenhle motor s manuální převodovkou nemá vyvažovací

hřídele a tím pádem je co se týče vibrací horší.

Někde se prostě ušetřit musí.

Ale například 2.0 TDI 135kW s automatickou převodovkou vyvažovací hřídele má.

V Meziplynu, u testu naftového RS říkal, že vyvažovací hřídele má RS (silnější TDI) a 4x4.. předokolky to mají řešené asi jinak, ale nevím jak..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Řešil jsem to i v jiných Škodovkách a dokonce přijel i oblastní poradce a neshledal nic neobvyklého . U mé Oct. 2.0 Tdi 110 KW nejsou ty vibrace volantu tak velké jak u tebe. (kolem 1500-2000 otáček) S čipem nemám zkušenost. Točím motor výš. Miroň.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojte kúpil som v lete octaviu 4x4 s týmto motorom najazdené 120 000km a tiež som cítil vibrácie na volante pri otackach od 1000 do 1700, tak som s tým bol v škodovke a ty sa vyjadrili že je to štandardný jav pri tomto motore. teraz keď sú rana chladnejšie je to ešte horšie a ani náhodou mi to nepríde ako štandardný jav. V servise naznačili že by to mohli byt poddimenzované silentbloky, ale mne to skôr príde ako zniceny dvojhmotný zotrvačnik. Skúšali ste niekto vymeniť silentbloky ci to pomože? Je to predsa len lacnejsie ako dvojhmotak.

Edit: zistil som ze ked povolim tu packu ktorou sa nastavuje volant tak vibrácie v kritických otáčkach sú o 2/3 slabšie co už je prijatelne ale neviem ako toho dosiahnuť aby mi nebehal volant.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj

Máte vyřešené vibrace do volantu? Taky mi v Octavii 2.0 TDI 110 kW    2/2017 vibruje (brní) volant. Taky ve škodovce říkají že je to normální. - ale co ruce!!!

Díky za radu/odpověď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám Scouta 110 kw

2015 auto mně taky vybruje cca ve 120 Km a mám tam 2500 Otáček  ale spíše to cítím od zadku. volant je v pohodě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak mám totéž na TDI 2.0 110kw 4x4 MR2018, motor CRMB, 22000km

motor vibruje do volantu, sedačky řidiče a kastle. Navíc při rychlostech od 140km/h vibrace od zadu (pneu převážené, zlobí to i na zimních)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.