Přejít na obsah

Jemné vibrace volantu (brnění volantu)


Doporučené příspěvky

Máte někdo podobnou zkušenost? Mám Octavii 3 (r.v.. 2014), motor 2.0 TDI 110 Kw, (najeto 35 000 Km) Motor-CKFC. Při jízdě cítím jemné vibrace do volantu (brní volant) i na volnoběh. Už jsem byl v servise, kontrolovali tlaky, vstřiky, přehráli software, kontrola uložení motoru, dokonce vyměnili setrvačník. Jinak je prý vše v pořádku. Potom jsem zajel do jiného servisu Škoda, tam také vše prohlédli a je to prý provozní jev u 2,0 TDI. Při delší jízdě mně to opravdu vadí. Děkuji za info.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Dobrý den

Mám stejnou zkušenost.

Mám Octavii 3 rok 2016 s 2.0TDI 110kW.

Vibrace ,chvění ve volantu jsou u mě nejcitelnější od 1100 do 1700 otáček.

Tedy celé nejekonomičtější pásmo.

Točím tedy motor výš.

Moje předchozí Octavia 2 2.0TDI CR 103kW to nedělala.

V servisu řekli ,že to je vlastnost, ne chyba.

Asi udělali u Škodovky chybu nebo moc šetřili a uživatel to odskáče.

Odkaz ke komentáři

Zdravím, děkuji za odpověď. Na začátku srpna jsem to znovu řešil v servise Škoda a tam provedeno ustavení agregátu, kontrola uložení klikové hřídele a axiálních vůlí a provedeno ustavení výfukového systému. Po týdnu vozidlo vráceno. Výsledek- uvedený projev je charakteristický pro tento typ vozidla a nejedná se o závadu. Řešit už nebudu nemá to cenu. Máš pravdu také točím motor výš. Miroň.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

A máš TDI 2.0 110kW s manuální převodovkou a pohon jen předek nebo 4x4 ?

Já mám Scouta.

Ve světě motorů psali že tenhle motor s manuální převodovkou nemá vyvažovací

hřídele a tím pádem je co se týče vibrací horší.

Někde se prostě ušetřit musí.

Ale například 2.0 TDI 135kW s automatickou převodovkou vyvažovací hřídele má.

 

 

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

mám novou služební Octavii 2.0 TDI 110 kW. Nepříjemně vibruje volat. Vibrace se přenášejí od motoru i při stojícím voze. Při jízdě je projev ještě výraznější. Vůz byl na reklamaci ve fabrice v MB, na Kvalitě na analýze. Zkontrolovali vůz, usazení motoru, vstřiky atd. Vůz mi po týdnu vrátili s tím, že se jedná o standardní projev daného motoru a vyskytuje se u všech vozů s tímto motorem. Jelikož se jedná o služební auto a mnohdy trávím za volantem půl dne, je to velice otravné a nepřijde mi normální, aby z držení volantu brněly prsty a ruka až po loket.
Myslíte si, že by nějaký zásah do výkonu, čip, mohl frekvenci vibrací posunout někam do přijatelných mezí?

Jaká je vaše zkušenost s odstupem času? Já mám auto 2 měsíce a 7500 km. Díky


A máš TDI 2.0 110kW s manuální převodovkou a pohon jen předek nebo 4x4 ?

Já mám Scouta.

Ve světě motorů psali že tenhle motor s manuální převodovkou nemá vyvažovací

hřídele a tím pádem je co se týče vibrací horší.

Někde se prostě ušetřit musí.

Ale například 2.0 TDI 135kW s automatickou převodovkou vyvažovací hřídele má.

 

 

V Meziplynu, u testu naftového RS říkal, že vyvažovací hřídele má RS (silnější TDI) a 4x4.. předokolky to mají řešené asi jinak, ale nevím jak..

 

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Ahojte kúpil som v lete octaviu 4x4 s týmto motorom najazdené 120 000km a tiež som cítil vibrácie na volante pri otackach od 1000 do 1700, tak som s tým bol v škodovke a ty sa vyjadrili že je to štandardný jav pri tomto motore. teraz keď sú rana chladnejšie je to ešte horšie a ani náhodou mi to nepríde ako štandardný jav. V servise naznačili že by to mohli byt poddimenzované silentbloky, ale mne to skôr príde ako zniceny dvojhmotný zotrvačnik. Skúšali ste niekto vymeniť silentbloky ci to pomože? Je to predsa len lacnejsie ako dvojhmotak.

Edit: zistil som ze ked povolim tu packu ktorou sa nastavuje volant tak vibrácie v kritických otáčkach sú o 2/3 slabšie co už je prijatelne ale neviem ako toho dosiahnuť aby mi nebehal volant.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
  • o měsíc později...
před 18 hodinami, mare napsal:

Podarilo sa niekomu vyriesit tento problem? Mam Octaviu 3, 2.0 TDi Dsg, rv.  2015, vibracie na volante citit v celom spektre otacok aj ked vozidlo stoji, akurat sa meni intenzita vibrovania. V servise su bohuzial bezradni. 

 

před 18 hodinami, mare napsal:

Podarilo sa niekomu vyriesit tento problem? Mam Octaviu 3, 2.0 TDi Dsg, rv.  2015, vibracie na volante citit v celom spektre otacok aj ked vozidlo stoji, akurat sa meni intenzita vibrovania. V servise su bohuzial bezradni. 

Můžeš vyzkoušet Verva diesel od Benziny? Mě to trochu pomohlo, vibruje to o něco míň. Mě to nejvíc vibruje okolo 1500 a okolo 2000, do volantu, do sedačky, do řadicí páky. Po nalití Vervy se to trosku málo zlepšilo.

 

Ps: mám za sebou 3 návštěvy v různých servisech, z reakcí tělech lidí je mi jasný, že to bude prostě standard chování 2.0 TDI. Že nejde o vadu, ale o design auta. Tohle je můj poslední diesel od Škodovky, oni prostě dnes neumí udělat auto, které nemá nějakou chybku. Moje předchozí octa 3 měla taky “něco”.  Naposledy dobrý auto byla Octa2

Odkaz ke komentáři
V 21. 11. 2018 at 18:20, kytrtl napsal:

 

Můžeš vyzkoušet Verva diesel od Benziny? Mě to trochu pomohlo, vibruje to o něco míň. Mě to nejvíc vibruje okolo 1500 a okolo 2000, do volantu, do sedačky, do řadicí páky. Po nalití Vervy se to trosku málo zlepšilo.

 

Ps: mám za sebou 3 návštěvy v různých servisech, z reakcí tělech lidí je mi jasný, že to bude prostě standard chování 2.0 TDI. Že nejde o vadu, ale o design auta. Tohle je můj poslední diesel od Škodovky, oni prostě dnes neumí udělat auto, které nemá nějakou chybku. Moje předchozí octa 3 měla taky “něco”.  Naposledy dobrý auto byla Octa2

Dik za odpoved, nemyslim ze to sposobuje palivo. Sprava sa to uplne identicky na akomkolvek palive z akejkolvek cerpacky, vratane premiovych.

Odkaz ke komentáři

Samozřejmě, že to není jen palivem. Já jsem pozoroval zmírnění při použití hodně aditivovaneho paliva.

motor mi vibruje i při brzdění motorem,  takže to nebude mít nic společného se vstřikováním. Je evidentní, že tyhle motory mají něco nevyváženého, možná klikovou hřídel, nemají totiž vvazovaci hřídel. Taky to vypadá, že 2.0 tdi má stejné silentbloky jako 1.6tdi, takže jsou asi poddimenzovane a nestačí oddělit vibrace motoru od karoserie.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak novinka, po cca měsíci v servisu mi vyměnili 1. vstřikovač s tím, že byl na testech v  Bosch a že neprošel z důvodu zadřené jehly a dříku,  prý v něm byly špony z elektromagnetu. Po výměně je motor o něco tišší a snad i trochu klidnější, no chvění volantu stále přítomno a to stále jeden dílek stupnice pod 1500 otáček a pak přesně ve 2000ot/min. Prý by se ještě mohlo jednat o problém se setrvačníkem/ to zatím není jisté - každopádně auto půjde znovu do servisu. V servisu se fakt snažili a do Škodovky se opřeli, tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ja som si na mojom aute vsimol ze ked skusim pohybat motor v silentblokoch, tak v silentbloku na pravej strane sa relativne volne hybe niekolko mm a v pohode ho rozhybem len rukami. V servise mi kontrolovali aj silentbloky, je preto otazka ci to tak ma byt alebo je to zle a len mi povedali ze ich kontrolovali. Na mojom druhom aute, 1.9 tdi motorom ani nepohnem. A preto otazka, ma sa motor 2.0 tdi DSG v silenblokoch hybat alebo ma drzat pevne?

Odkaz ke komentáři

Tak mám totéž na TDI 2.0 110kw 4x4, motor vibruje do volantu, sedačky řidiče a kastle. Navíc při rychlostech od 140km/h vybrace od zadu (pneu převážené, zlobí to i na zimních)

 

před 2 hodinami, mare napsal:

Ja som si na mojom aute vsimol ze ked skusim pohybat motor v silentblokoch, tak v silentbloku na pravej strane sa relativne volne hybe niekolko mm a v pohode ho rozhybem len rukami. V servise mi kontrolovali aj silentbloky, je preto otazka ci to tak ma byt alebo je to zle a len mi povedali ze ich kontrolovali. Na mojom druhom aute, 1.9 tdi motorom ani nepohnem. A preto otazka, ma sa motor 2.0 tdi DSG v silenblokoch hybat alebo ma drzat pevne?

Když se do motoru opřu rukama, tak s ním hnu, myslím, že to tak má být. Když si stoupnou před otevřenou kapotu, a motor běží, tak pokud na něj položím ruku tak je cítit jak hodně vibruje u silentbloku, ale uchycení silentbloku na karoserii je v klidu, takže silentblok dělá to co má - filtruje vibrace z motoru a na karoserii je nepřenáší. Ale na silentblok pod baterii nevidím/ nedošáhnu

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o měsíc později...

Tiez mam problem s jemnymi vibraciami, ktore zacnu pri cca 130kmh a skoncia pri 160kmh.

Zimne, letne pneu nove sice ziadna premiova znacka. Dal som otestovat podvozok na STK vsetko v poriadku.

Aktualne idem dam cistit DPF tak sa mi pozrie na vsetky silentbloky ake su. Mam octaviu rs tdi cca 212tkm.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
V 22. 1. 2020 at 21:53, marfan napsal:

Tiez mam problem s jemnymi vibraciami, ktore zacnu pri cca 130kmh a skoncia pri 160kmh.

Zimne, letne pneu nove sice ziadna premiova znacka. Dal som otestovat podvozok na STK vsetko v poriadku.

Aktualne idem dam cistit DPF tak sa mi pozrie na vsetky silentbloky ake su. Mam octaviu rs tdi cca 212tkm.

Vibracie pri sluzobnom OIII od 130 vyssie, vibracie neboli pravidelne prichadzali a odchadzali, nezalezalo na zatazeni motora, po vymene spojky a dvojhmoty vsetko OKA

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Mam r.v.2013/12mes. 110kw 20tdi cr vybrace do cele kastle od 1500-2000ot manual prevodovka a predokolka vymenene homokinetaky oba l.p.strana vymenena cela spojka a zatim vybrace neodesly? Servisak si nevi rady tet bude menit jeste krizky u kol na obou stranach.Zajmave je ze auto mam necele 2roky a zacalo to delet letos v zime kdy jsem slyšel  nekolikrat nejakou ranu od seslapnuti spojky po nastartovani kdyz auto stalo 4 a vice dni pred domem od te doby se vybrace zvysuji????? 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...