Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Poradíte někdo servis na klimu v Praze, ideálně od centra směr Běchovice - Úvaly - Brod... Budu potřebovat doplnění média a kontrolu těsnosti. Mám skvělého mechanika na chatě, bohužel na klimatizace nemá výbavu a po několika velmi špatných zkušenostech se servisama v Praze se mi nechce jet nikam naslepo. Recenzí je na netu zoufale málo. Předem díky za tipy

Odkaz ke komentáři

Ahojte,

môj problém s klimou je takýto :

Po nastartovani nechladi, ale akonahle pridam otacky cca na 2.000/min tak po cca minute chladi.... proste na volnobeh nechladi...

To iste plti stale aj pocas jazdy....

Pri dazdi ked zastanem na krizovatke, tak ihned zahmli cele celne sklo...

Niekedy chladi inokedy nie...zvycajne sa zacne chladit po starte az po par minutach.

Akomahle sa zapne tak to mierne smrdi :( , ked prepnem na ECON tak cítiť taký olejový zápach.

Na diagnostike neviem ktore cisla mam pozerat...

 

Klimatizaciu som dal plnit a cistit, pri plneni spominali ze je nejaky problem s vysokym a/alebo nizkym tlakom ..

nejake rady ?

motor BMM/climatronic SANDEN

Odkaz ke komentáři

Ahjo lidičky,

bohužel nerad, ale jelikož si už nevím rady přidávám i já příspěvek s dotazem.

mam OII 2006 1.9 TDi 77kW, manuální klima.

Před x lety když jsem auto kupoval tak diag hlásila, že je prádzné chladivo. Tak jsem dojel na doplnění, vyzkoušeli tlak, vše v pořádku a za 2 dny prázdno. Dal jsem auto do servisu na prověření, kde prý zkoušeli kontrastní látku a zjistili, že je vlásečnicová prasklina na té nejdelší trubce v motorovém prostoru, udělali výměnu, vše opět vyzkoušeli, naplnili a za 2 dny opět prázdno. Auto jsem jim obratem vrátil a zjistili, že je ještě špatný ventil. Ten jsem vyměnil, znovu nechal naplnit, kde celé dopoledne zkoušeli těsnosti apod... a dnes po dvou dnech opět prázdno.

Dnes ráno, když jsem zapnul klimu, tak se po chvíli začal z prostředku přístrojovky ozývat takový divný zvuk, přirovnal bych to ke zvuku, když se blíží tramvaj po kolejích, takové plechové syčení nebo něco podobného.

Ten zvuk je pouze, když zapnu AC, bez něj to nedělá.

Od naplnění jsem ten zvuk neslyšel, až dnes ráno, když je prázdno.

 

Dokázal by někdo poradit, jak postupovat dál? Dá se nějak místo úniko diagnostikovat? Jsem bezradný a jen cpu peníze servisu za doplnění, kde mě vždy řeknou těsní to zkoušeli jsme to.

Děkuju za rady

Odkaz ke komentáři

no já nevím, ale ... přece když odjíždíš ze servisu s tím, že systém je těsný a za 2 dny není, tak to jdu reklamovat ... je mi jedno, že tam je něco dál a nepřišli na to. Dali mi auto s (podle nich) opravenou klimou. A ona není ... reklamace. Proto,když nejedu vyloženě za kámošem, chci předběžnou fakturu a fakturu.

Odkaz ke komentáři

Zdravim,

 

mam taky problem s klimatizaciou, celu zimu som ju mam vypnutu, co bola asi chyba a teraz v lete mi strajkuje, tyzden ide, potom zase dva tyzdne nie a tak zase sama od seba zacne chladit, v servise mi hned povedali, ze to bude kompresor, inde zase, ze to moze byt elektromagneticka cievka, viete mi poradit, kde by asi mohla byt s najvacsou pravdepodobnostou chyba?

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...