Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Vypada to, ze mi odesel kompresor ke climatroniku v Octavii Combi 4x4 2.0FSI (2005). Dival jsem se, ze tech kompresoru je celkem dost, vedel by nekdo z vas cislo nahradniho dilu pro tento typ? Jsou nejake, ktere by byly lepsi nez ostatni? V servisu mi rekli, ze momentalne jsou tyto kompresory nedostatkove, protoze vyrobce stahl nejakou vadnou serii. Je tomu fakt tak? Nebo jen nejaky vymysl? Diky.

Odkaz ke komentáři
Diky vsem za odkazy - neco z toho snad vyberu.

 

To jajic: Mas nejaky typ, jak to overit? Sam se v tom nevyznam. Chladiciho media je pry dost. Nekde tady na foru jsem akorat cetl, ze kdyz se netoci velky ventilator, tak to muze byt spatny prave kompresor a mi se netoci.

klima jako taková je celkem jednoduchý systém

bylo to na diagnostice?

cvakne spojka kompresoru,když zapneš klimu?

Odkaz ke komentáři

Zajeď si do těch Vršovic (Maxi L),já ho tam kupoval před týdnem za 5000,- nový.Už sem měnil kompresor po druhý ( jednou odešel,a teď po bouračce).Tudíž už tam mám třetí od výroby a pokaždé jiné písmeno na konci čísla a je to úplně jedno.

Zajeď si tam a oni Ti poradí.

Odkaz ke komentáři

Dnes jsem se vrátil ze servisu s tím, že mě uniká chladivo z climatronicu kolem bílé zátky na kondenzátoru klimatizace - viz. foto. Je to celkem častý problém OII. Podle servisu (a už mi to říkalo i více mechaniků), ten plastovej šroub (zátka) nejde povolit, je to plast zalepený v hliníku. Buď se zničí ten šroub, nebo závit v kondenzátoru. Byly pokusy to i něčím zalepit nebo zatěsnit, ale vždy to při tak velkým tlaku, kterej tam je, selhalo. Jedinou možností opravy zůstává výměna kondenzátoru. A proto se ptám, zda je tu někdo, kdo už to řešil a podařilo se to někomu opravit ? Popřípadě, má někdo možnost sehnat novej kondenzátor klimatizace 1K0 820 411E za rozumnou cenu ? Na cc-autodíly ho mají za 2 629,- (SA 6 500,-) Jak moc náročná ta výměna je ? Dá se to zvládnout doma ? Je třeba sundávat přední nárazník a nebo se ty spodní šrouby dají povolit přes mřížky v nárazníku ?

post-547-1279308989_thumb.jpg

post-547-1279309001_thumb.jpg

post-547-1279309009_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Na srazu jsem to ještě nevěděl resp. věděl jsem že to někde uniká, ale nevěděl jsem kde a jak moc a jelikož jsem byl už na pátek objednanej do servisu, tak jsem to už neřešil. Navíc před rokem jsem doplňoval chladivo a při kontrole těsnosti jsem se zaměřoval hlavně na ten Kondenzátor, a protože byl v pohodě, tak jsem tajně doufal, že to uniká jinde.

Každopádně mě ale pošli na toho mechoša kontakt. Já se to sice budu pokoušet dnes řešit, ale kdyby se mě to nepovedlo, tak bych ho navštívil.

Odkaz ke komentáři

Zdravim..zrovna tenhle týden jsem ho nechával měnit, protože mi to unikalo také u té zátky.

Zkoušeli jsme jí povolovat, ale bez úspěchů. U novějších OII se dá vyměnit už jenom pouze ten výparník a né celý chladič.

Kupoval jsem ten chladič z CC-autodíly, ale mechanik nebyl moc nadšenej. Jelikož byl chladič trošku prohnutý, některé díry na něm nesedí jako u originálu (i když jsem také kupoval údajně originál) a musel ještě koupit oboustranou pěnovou lepenku na přilepení k těm druhým chladičům.

 

Jinak práce je to dost náročná. I s náplní mi to vyšlo na stejnou cenu jako chladič a to jsem to naštěstí neměl u autorizovanýho servisu, to by byla řacha větší.

Musíš sundat přesní nárazník, světla, to kovové čelo, vypustit chladič a vandat tu celou konstrukci s chladičema, protože tenhle chladič na klimu se dá povolit pouze ze vnitř. Takže práce opravdu náročná.

 

Přeju hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři

RemyZero: dík za info až do teď jsem se to taky pokoušel nějak povolit a všechny možné pokusy zatím končí neúspěchem :) Už jsem taky prostudoval Elsu a díl. příručky a už mě došlo, že v domácích podmínkách ten kondenzátor asi nevyměním a bude lepší sehnat někoho kdo má dílnu a už to zná. Ten kondenzátor z těch CC-Autodílů má právě jiné číslo dílů než mám já a podle Etky už se nevyrábí a tak už jsem s tím počítal, že asi zrovna nejlíp nepadne a bude to zase drbačka (ale zase za tu cenu). Takže jsem rád, že jsi mi moji domněnku potvrdil. Ještě počkám zda mě dá p2p kontakt na toho mechoša jak psal co to už dělal a nakonec mám ještě jeden finální nápad/řešení a pokud nic tak hold budu muset taky měnit :smich:

Upraveno uživatelem Alessi
Odkaz ke komentáři

Já teda měl stejné číslo chladiče jako jsem objednával a stejně tam nepasoval jak má ... ale hlavně že už to je pohromadě a konečně se nelepim v těhle vedrech na sedačku :)

 

Myslel jsem si, že ta výměna bude prkotina, když je hned jako první od nárazníku, ale konstruktéři nám to zase ztížili, aby sme vytahovali víc peněz z peněženky. A to mi čekají za chvíli rozvody :smich:

 

Tak přeju mnoho úspěchů ...měj se

Odkaz ke komentáři

Napřed začal divně chrčet climatronik, podobě jak když chrčí větrák, ale když jsem vypnul klimu, tak ventilátor jen tiše šepotal. Pak vždy po vypnutí zapalování a nebo klimatizace bylo slyšet jak když u staré lednice vypne kompresor a je slyšet stékání chladiva. Což mě v servise řekli, že může v extrémních vedrech dělat klimatizace zcela normálně, že se jedná o vyrovnávání tlaku. Ale tohle znělo opravdu jak doběh a stékání chladiva. Takže už jsem tušil problém a objednal se do servisu na chladící zařízení, že mám podezření na únik chladiva s tím, že to bylo před rokem plněný a v pořádku. A cestou tam už to dokonce i málo chladilo. Na straně řidiče slabě a u spolujezdce to chladilo znatelně líp. No a pak už rutina. Návštěva servisu a první měření tlaku už naznačilo problém neboť tam bylo jen 10 barů (mělo by být asi 18 barů) a při plném výkonu klimatizace měření teploty ukázalo u řidiče cca 24 stupňů a u spolujezdce 16 stupňů. Takže se odsálo chladivo a bylo tam jen 190 gramů místo 525. Potom se to natlakovalo dusíkem jen na 10 barů a rozprašovačem se hned stříkla jarová voda na známé místo kondenzátoru a už bylo vidět jak to krásně utíká a to tam nebyl ani plnej tlak.

Odkaz ke komentáři

právě jsem tu zátku řešil s mechanikem ze škodovky.škodovka o závadě ví,u aut v záruce se to mění smo na záruku.jinak prý u některých se zátka dá dotáhnout-tak čtvrt otáčky.někdy to pomůže,někdy né.Jinak prý na to mají pěnu,kterou na to nastříkají a poznají únik.Barvivem,které se dává do náplně únik u zátky někdy nejde poznat

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...