Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

sklibor

špatná účinnost brzd

39 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Podle me bude spatny posilovac, protoze v drivejsim prispevku jsi napsal, ze je prvni slapnuti tupy a dalsi uz je OK, tzn. ze musis brzdy tzv. naslapat a to znaci bud spatny posilovac nebo vzduch v brzdovce.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Podle me bude spatny posilovac, protoze v drivejsim prispevku jsi napsal, ze je prvni slapnuti tupy a dalsi uz je OK, tzn. ze musis brzdy tzv. naslapat a to znaci bud spatny posilovac nebo vzduch v brzdovce.

Několik mechaniků se v autě projelo a všichni se shodli, že to posilovač nebude... tak nevím, kdyby si nebyli jisti a uvažovali by o možném problému, tak bych ho vyměnil, ale neřešil jsem ho. Co se týká odvzdušnění, u kamaráda mechanika jsme odvzdušňovali asi hodinu, snad 3x - 4x? Bylo to lepší ,ale postupem času se stav vrátil do původního... :wallbash:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Třeba to posilovač nebude, ale logicky už moc možností nezůstává, když jsi měnil podtlakovou hadici, ten ventilek, HBV, tak už zbývá jen ten posilovač... Řekl bych, jestli nemáš třeba zarezlý pístky na brzdách, ale když jsi dal komplet jiný brzdy a pořád to blbě brzdí, tak tam to nebude a bude to někde mezi pedálem a předníma brzdama a jelikož jsi tam měnil už snad vše, tak bych zkusil i ten posilovač (třeba i použitý z vrakoviště) ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj,tak také přileju do ohně :wacko: V jiném vláknu jsem měnil kompletní zadní bubnové brzdy a pedál zabíral konečně od vrchu ,zmizeli vibrace zadku,dokonce jsem opravoval podtlakové čerpadlo a účinnost brzd se zlepšila. Včera jsem sedl do švagrovi octavie z 98r ,protože tak vydrážkované plochy kotouče jsem neviděl (říkal jsem mu,že to nemůže brzdit) a ono jo a jak!!! V práci si občas půjčím trojkovou octavii a musím říct,že mu to brzdí skoro stejně,úplně se to zakusuje při sotva polechtání brzdy,auto shnilé ale brzdí,jako hovado....o tom se mi na mé ani nezdá....mi vysvětlete co je špatně.Já mám nový komplet předek i zadek,přední kotouče jak zrcadlo a prostě to brzdí,až když na to šlapu ale rozhodně ne jako švagrovi....si myslím,že pořídím nové třmeny a bude to......Podtlak tam je s tím problém nebude....Jo a když jsem to před rokem koupil na stočených kotoučích,tak to brzdilo také o hodně lépe,po výměně je to takové zvadlé.Švagrovi nedávno rozhýbávali pístek,proto má jeden kotouč tak vydřený,ale nemyslím,že by to bylo tím rozhýbáním...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to by mělo brzdit dobře. Já mám jen desky textar (kotouče nevím) a na 256mm brzdy to brzdí podle mě dost dobře, srovnání s jiným autem teď ale nemám, ale když jsem před 14 dny zažil krizový brzdění (jinak bych skončil v nákladáku), tak musím říct, že se přední brzdy pěkně zakously a jak blbě brzdí zadní bubny, tak jsem cítil i od zadku jak se díky ABS kousaly ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no já když hodně budu šlapat tak to docela brzdí,ale jemu ostře od vrchu,já mám úplně jiný průběh účinku. Já mám nástup pozvolný a čím více šlapu,tím více brzdí on má tu maximální účinnost ihned.Nevím zda je již slabší posilovač nebo co...ale on má original najeto 600 000 km já 260 000 km a to měl ještě prasklou hadici od podtlakového čerpadla....jsme ji potom opravili ale brzdilo to cca stejně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj ,tak tu mám opět menší záhadu. Psal jsem,že jsem vyměnil komplet zadní brzdy a ok. Ano je to lepší,brzdí víc,nevibruje,ale mám jiný problém a nevím kde je zakopaný pes. Ruční brzdu seřídím na 5 zub a ok,ujedu cca 50 a víc km a ručka se zkrátí skoro o 2 zuby a také nožní brzda bere více z kraje,což je super,ale čím to je?? Když to za studena seřídím na 3 zub,tak po ohřátí již kola lehce přibržďují,čím to proboha může být?? Je to od začátku,akorát jsem čekal jestli to nesedne a je to stále stejné. Po městě to nepoznám,ale jak jedu dálku je to,jak jsem psal.....Dík za názor

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.