Přejít na obsah

Výběr oleje do Octavie bez DPF


Doporučené příspěvky

Zdravím,

předem se omlouvám, jestli se něco podobného řešilo v minulosti, ale potřeboval bych radu, jelikož každý říká/píše něco jiného.

 

Mám Octavii 1.9 TDI (77kW) bez DPF, BXE, mám ji pár měsíců, má najeto cca 180k km a nemá štítek, jaký olej se tam doposud dával.

 

Chci se zeptat, zda-li je pro moji octavii vhodný následující olej:

http://maziva.heureka.cz/shell-helix-ultra-professional-av-0w-30_1-l/specifikace/#section

 

a v případě, že není, tak prosím o doporučení, jsem totiž z těch specifikací a norem :jelen:

 

Ale asi docházím k názoru, že je pro lepší tenhle, co má VW 505.01

 

http://maziva.heureka.cz/castrol-edge-turbo-diesel-5w-40_5-l/recenze/?f=3

 

Díky předem.

Upraveno uživatelem Spaiken
Odkaz ke komentáři

Vlej tam v podstatě cokoli co splňuje specifikaci VW 505.01, poslední dobou se objevují podvodníci na netu, co přebalují sračkoidní olej do nádob od Shellu, Esso a podobně. Já osobně nakupuju v podnikové prodejně Paramo. Mám jistotu, že je to ten olej co je na obalu :-), i když já kupuju 507.01 kvůli DPF ... Možná bych váhal s nalitím "něčeho levného od AutoKelly", ale se zavedenou značkou neuděláš určitě chybu, pokud bude na obalu 505.01 ...

Odkaz ke komentáři

Díky moc, ten Shell jak jsem posílal splňuje pouze VW 503.00/506.00/506.01, takže ten neberu a vemu ten od Castrolu :-)

 

 

Vlej tam v podstatě cokoli co splňuje specifikaci VW 505.01, poslední dobou se objevují podvodníci na netu, co přebalují sračkoidní olej do nádob od Shellu, Esso a podobně. Já osobně nakupuju v podnikové prodejně Paramo. Mám jistotu, že je to ten olej co je na obalu :-), i když já kupuju 507.01 kvůli DPF ... Možná bych váhal s nalitím "něčeho levného od AutoKelly", ale se zavedenou značkou neuděláš určitě chybu, pokud bude na obalu 505.01 ...

 

 

Odkaz ke komentáři

Já osobně nakupuju v podnikové prodejně Paramo. Mám jistotu, že je to ten olej co je na obalu :-), i když já kupuju 507.01 kvůli DPF ... Možná bych váhal s nalitím "něčeho levného od AutoKelly", ale se zavedenou značkou neuděláš určitě chybu, pokud bude na obalu 505.01 ...

Ktery tam davas ?
Odkaz ke komentáři

Já jsem teď vyzkoušel Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30.

Původně jsem si šel od Shelu pro klasickej 5W-30, ale pak mi pán nabídl tenhlem že má lepší mazací schopnosti.

Specifikaci má pro koncern 507.00 (DPF) a to je hlavní.

Sice trvá malinko dýl než se ohřeje, ale pak trvá zase dýl než vystydne. Jsem docela spokojenej :)


Ale když tvoje auto nemá DPF, tak bych klidně nalil i 5W-40 :) nemusíš dávat řidčí olej. Co myslíte?

Odkaz ke komentáři

dal bych tam ten co je předepsanej, hustější se dává když už jsou nějaké netěsnosti (třeba), když ti začíná rosit kolem turba (třeba) tak se dá hustější, ale jinak řidší určité lépe maže ... já s tím ale nelaboruju, mám předepsané 5W30 VW 507.00, tak ho tam leju a neřeším ..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím Vás, chcel by som sa opýtať ktorý z týchto olejov bude najvhodnejší pre moju OII 1,9 TDI PD BXE 2008, 240 000.

Podľa špecifikácie vybrať viem ale pýtam sa na názor skúsenejších. Na cenu oleja momentálne neberiem ohľad. Mám na výber z týchto olejov :

VATOIL = SynGold LL-III Plus 5W-30 VW 504.00/507.00
SWAG = Sae 5w30,ACEA A3/B4-04/C3,MB 229.51,229.31,VW 504 00/507 00,BMW LL-04
SHELL = HX ULTRA EXTRA(ECT) 5W-30
= HX ULTRA Prof. AV 0W-30 VW500.00/501.01/502.00/503.00/505.00/505.01/506.00/506.01
CASTROL = EDGE Titanium TD 5W-40 502 00/505 00/505 01
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...