Přejít na obsah

Pomoc Update Columbus RNS 510 na 5238 by josi


Doporučené příspěvky

Zdravím vŠechny.


Koupil jsem si Škoda Octavia 2 rv 2008 před FL s navigací Columbus RNS 510 + Informační displej bez MF volantu.


Chystám se provést update SW + nahrát aktuální mapy a potřeboval bych trošku poradit, případně doplnit postup.



Příprava:

1) Vytáhnul jsem si z navigace:


Version info

Delivery part number: 1Z0035680A

HW-Version: H04

SW-Version: 1004

HW-Vehicle: 0xC001

...


Map

...

Map version HDD: 7918


Podle toho jsem pochopil že mám C3/C4A


2) Stáhnul jsem: 5238 Update by josi - rozbalím a vypálím na CD

3) Stahnul jsem: Mapy East Europe V13 CD_8350 a ISO vypálil na dvouvrstvé DVD


Postup:

1) Vlezu do auta, nenastartuji ani nedávám klíč do zapalování

2) Vložím CD s 5238 Update by josi do mechaniky

3) Zapnu navigaci, a nechám ať načte CD

4) Odklikám pár hlášek, navigace se několikrát restartuje a cca po hodině by mělo být aktualizováno

5) Po najetí bych měl mít už vytvořené 3 partiton na disku a měl bych být bez map a mp3 co jsem na disku měl

5) Vložím DVD s mapami a nahraji mapy

- po tento bod tak nějak vím co mám dělat, ale níže bych to potřeboval doplnit/upravit


6) Install Skoda fix: only for Skoda Octavia² (1Z) pre-facelift - toto mám instalovat? pokud ano kterou verzi? nejspíš (for SW 5xxx/6xxx)

7) Install Touareg RVC fix: only for Touareg with Rear View Camera - toto mám instalovat?


Předem děkuji za rady.


Odkaz ke komentáři

Ahoj,

no cca tak by ti to malo fungovať. Až ti v bode 3) po načítaní nereštartuje navi tak to urob manuálne stlačením naraz SETUP+EJECT+INFO (to vedľa EJECT)

Nechcem strašiť, ale niekedy sa stáva že po zmene FW navi nenabehne, pri inštalácii napíše chyba Gateway 202. Vtedy použi toto recovery CD http://www.my-gti.com/1986/volkswagen-rns-510-swl-recovery-cd-for-gateway-error-202-or-boot-problems

Postup je rovnaký ako pri inštalácii FW. Je síce založený na staršom FW 2720 ale to nevadí. Zostane ti to čo si dával predtým. Recovery CD prepíše iba tú časť s Gateway.

 

Čo sa týka fix-ov, tak 6) je aby fungovali tlačítka na volante a komunikoval maxidot. 7) ten ti je na nič

Odkaz ke komentáři

No a jsem asi pěkně v ******. Normalně jsem postupoval podle návodu, ktery jsem psal výše a všecho šlo jak po masle.

Jakmile sem se dostal do bodu Updating gateway tak v urcitych procentech zhasla obrazovka a v repracich se ozval zvuk, jak kdyby problikla elektrika a zase navigace naběhla a pokračovala. No ale v 52 procentech to udělalo tak že na displeji nebylo skoro nic vidět a prostě ticho a tma. Říkalo jsem si to je normální a čekal, protože než to udělalo psalo to ca 8 minut do konce.

Po 10 min se stále nic nedělo. tak jsem to nechal ještě tak a šel na půl hodinky domů.

Když jsem se vrátil pořád nic, tak jsem zkusil zapnout rádio a tma, tak jsem dal klíček do zapalování a po otočení do první polohy na mě svítí a blikají kontrolky:

Oranžově svítí: Systém kontroly výfukových plynů, Systém airbag, Protiblokovací systém (ABS) a Regulace prokluzu (ASR)

Červeňe svítí: Elektromechanické servořízení, Dobíjení

Červeně bliká: Brzdový systém

+

ještě se4-5 ozve pípavý zvuk

 

Při pokusu o nastartování pouze něco klape, ale není to startér, je to takový rychlý klapavý zvuk - ale nejde nastartovat.

 

Zkusil jsem odpojit a zase připojit baterii, ale pořád stejný problém - akorát po zapojení baterie a otoČení klíče začla nabíhat navigace, ale zase se vypla.

 

Je možné že se baterie vybila, případně co můžu teď dělat?

Odkaz ke komentáři

Může být problém v baterii.Né nadarmo je ve Škoda příručce psáno...při fleši připojte baterii na nabíječku.

Jinak SW 1004 bych asi hned nedělal 5238 ale postupně.

 

Tak baterii už nabíjím, je uplně vybitá. Ta navigace se jestě stihla spustit než jsem vytahl baterku, tak jsem aspoň vytahl cd. Jake SW postupně by jsi mi doporučil a případně kde je stahnout?

Odkaz ke komentáři

Uff všechno dobře dopadlo.

Dneska jsem vložil nabitou baterii a všechno fungovalo jak má až na navigaci, na které nebyl dobře nahraný software.

Napojil jsem nabíječku na auto a šel dát další pokus.

Stahl jsem si RNS_510_FW_2680_factory a chtěl jsem první nahodit tento - Mimochodem díky Cosby.

No trošku mě vyděsilo, že při prvním dotazu zda chci FW nainstalovat nešel dotykový displej, ještě že jsou vlevo nahoře šipky a v pravo dole potvrzovací tlačítko.

Instalace proběhla v pořádku a až na to že to po najetí bylo všechno Německy a nešlo to v nastavení změnit, jsem byl rád že aspoň rádio hraje :-D.

Něcekal jsem ani chvíli a začal nahazovat 5238 Update by josi. Instalace taky proběhla v pořádku a všechno krásně najelo v Němčině - Tady už ale změna jazyka fungovala a říkal jsem si mám vyhrano.

 

No teď bych potřeboval poradit s mapama, protože jsem si stahnul mapy RNS 510 West Europe V13 CD 8348 a vypálil na 2-vrstvé DVD+R - Toto DVD jsem zkoušel ještě na FW 1004, kde mi to nabízelo stáhnutí na disk, nebo navigování z DVD.

Nevím jestli na 5238 chybí nějaké ovladače, ale když vložím teďka DVD tak mi po najetí samo přepne do možnosti navigování z DVD ale neptá se mě jestli může zkopírovat na HDD.

Nemáte někdo zkušenosti s tímto???

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím pánové, můžete mi poradit, instaloval jsem aktualizace firmware 5238 a v přerušila se mi někde okolo 75%, kvůli vybité baterce. Popravdě jsem si to měl přečíst dřív, že si mám raději zapojit nabíjení. Přiznávám, jsem jelito, nicméně, mi teď normálně naběhne rádio, ale nehraje. Zároveň mi to tu instalaci znovu nechce načíst a pořád mi to píše chyba CD. Poradíte mi někdo co s tím? Když tam zkusím hodit mapy originální, tak mi to taky píše chyba CD nebo DVD. Co teď s tím?

Děkuji moc. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj.

Odhodlal jsem si updatovat FW v Columbusu na 5238 by Josi.

Vše proběhlo v pořádku, až na to, že mi zmizela na Maxidotu Navi a hlavně mi přestalo fungovat ovládání na MF volantu.

Mám Octavii FL 2010.

Pomůže mi Skoda fix když mám facelift?
only for Octavia² (1Z) pre-facelift - Maxi-Dot & Multi Function Steering Wheel (https://gpsunderground.com/forum/forum/car-navi-system/car-gps-systems/volkswagen-seat-skoda/32206-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads)

Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravim ľudia mám podobný problém, nainstaloval som novy soft 5238, nove logo, a mapy mi nejdu nahrat ani za tú ****... Skusal som instalovat v14, v15 a zakazdym to iste, vlozim cd, nic sa ma nepyta, hned instaluje, a v polovici instalacie vypluje dvd, a napise chyba cd dvd, skusal som na viacvrstvove dvd, obycajne, verbatim, maxell, pomalsie napalovanie, cistiace CD, a stale to iste.... Pokial je dvd v mechanike navigacia funguje ale po chvili dvd vypluje a vypise chybu dvd. 

Vie mi PROSÍM niekto poradit co s tým? Som z toho paf.... 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Čaute prosim vas aky fw mam dať ak mi nejde ovladanie na maxidote (neda sa prepnut späť na MFD). Jeden pán čo sa do toho "rozumie" mi povedal že musím meniť gateway a budiky.

Milhausek to spominal na fore že treba nejaku upravenu verziu soft. Ale neviem sa k tomu dopracovat aku. Vopred diki za odpoved 😉

Jedna sa o Oct. 2 RS 2008 predface, bez mf. volantu

Teraz tam mam:

3T0035680B

HW-Version H11

SW-Version 4120

HW-Vehicle 0xC201

HW Radio 0004

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim, mam problém s rns510, mal som soft 5xxx,chcel som update na 5274josi, no nešlo tak som chcel dat aspoň nové mapy, to mi zamrzllo pri 31% a odvtedy už navi neide, stiahol som soft 5238A josi odkikam inštaláciu ale pri 3% mi to zastaví a napíše chybu error reading hw vers... Da sa mi úspešne nainštalovať len swl_fix ale po tomto mi neide dotyková plocha.. Vie niekto pomôcť? Hw vehicle bolo nieco 008 

IMG_20200803_224618.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...