Přejít na obsah

Brzdy, těhlice a tlumiče 1.9 TDi DSG


iOrange

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám dotaz ke své O2 1.9 TDi DSG, kde jsou přední brzdy 288 mm (1ZE) a zadní 253 mm (1KD). Do budoucna bych tam, chtěl dát přední 345 mm a zadní 310 mm.

 

Ve spoustě katalogů jsou ty 288 mm brzdy vedené jen pod 2.0 TDi, ale dávali se i na 1.9 TDi když to bylo těžší auto (DSG nebo 4x4 hádám) a ještě jen do nějakého MR.

 

Co se týká těhlice, tak vím, že klasická 1.9 TDi s brzdama 280mm měla průměr tlumiče 50mm a 2.0 TDi a RS měli 55mm. Když jsem změřil průměr tlumiče hned pod miskou viz. foto, tak mi vyšlo 55mm.

 

Je tedy možné, pokud i 1.9 TDi měla z výroby 288mm brzdy, tak měla i celý podvozek jako 2.0 TDi?

Upgrade brzd na větší by tedy měl být bez problému a výměny těhlic a celého podvozku jak předek, tak zadek? Díky

post-5196-0-37423800-1467734976_thumb.jpg

post-5196-0-29877400-1467734991_thumb.jpg

Upraveno uživatelem iOrange
Odkaz ke komentáři

Ak máš tlmič s priemerom 55mm a 288mm brzdy tak to máš ako u 2.0TDi... ale už som sa stretol s 1.9TDi s kotúčmi vpredu 280 a vzadu ako u 2.0TDi (nepamatam si priemer ale žeby 256?) Takže evidentne v tom bol prkný mix a je možné že kvôli DSG tam máš väčšie tlmiče keďže DSG pre 2.0 a 1.9 by mali byť rovnaké

Odkaz ke komentáři

Jo teďka jsem koukal na přední tlumič a dával jsem tam origo 1T0413031HM, což je 55mm tlumič.

 

Takže pro shrnutí když tam budu chtít dát ty větší brzdy, tak nebudu muset měnit nic kromě těch dílů brzd (třmeny, držáky třmenů, kotoučů, destiček a krycích plechů) ?

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...