Přejít na obsah

Discover media MIB2 do OCTAVIE 2 FL z YETI FL


Guest sitibi

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Již nějakou dobu nad tím bádám, ale nemám rádio na pokusy. Zatím se mi podařilo zjistit jedinou věc. Systém z nových aut si hlídá vin, nějakým způsobem z vinka vypočítá hodnotu, kterou porovná s databází. Pokud výsledek souhlasí, tak se odblokuje a tato databáze se smaže. Danou sadu výsledků mám, ale zatím jsem nepřišel (resp se mi nepodařilo rozlousknout šifrování) na ten daný algoritmus, který se postará o lock jednotky. Ale viděl jsem to už v pre fl oktě, takže mám 100% jistotu, že to maká i na neUDS autě [emoji6]Jinak ten týpek to rádio prodává za nesmyslných 14 000,- (cena ve škodovce je 8000,- ).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Nebudu dávat link, ale kód pro Bolero. Na Google ti vyběhne plno odkazů, kde se dá koupit jako nové, nebo použité. 5L0035200D cena v etce je 309€, ale nejde jen tak vzít a vrazit tam. Potřebuje u kompatibilního vozu aktivovat, podmínkou je souhlasné vin vozu s databází výsledků. Ale zde se jednalo o komponent security, které jsem neprolomil kvůli několikanásobnému zašifrování algoritmu co vypočítává povolení funkce. Výsledky sice mám, výpočet ne. Prostě jsem se zarazil na vícenásobném šifrování, pro rozkrytí SW je kód v samotné instalaci. Pro rozkrytí toho algoritmu je zapotřebí jiného hesla. A to se posílá on-line do auta při aktivaci, rádio to vypočítá, vyhodí výsledek a ten se použije k dalšímu kódování auta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Rádio mám v Octavii 2007, rádio běhá, dával jsem ho místo RNS510. Pro mě předělání znamenalo:

  • předělání DSP zesilovače 8k na Panasonic 5C6xxxxxx 10k
  • přepinování konekotru rádia
  • flash GW na poslední verzi fw, z SW010 na SW011
  • flash parkovací jednotky na poslední fw ( je potřeba alespoň se SW 1663, od H55 umím flashnout na poslední verzi)

K rádiu mám snad jedinou výhradu a to, že neumí video, ale na DVD jsem koukal na RNS stejně minimálně.

Více zde:

 

IMG_1366.JPG.fa3e2365c7e5f496aeff926f8f105c54.JPGIMG_1333.JPG.c13a0596c61f6b274fa10452e7e01c97.JPG

Odkaz ke komentáři

Funguje ovládání na volantu? Handsfree? Měl jsi origo soundsystém? Tady ten nový Amundsen vypadá i funguje mnohem líp. Měl jsem možnost vyzkoušet v OIII. Mám columbus s origo handsfree sadou, sound systémem a multifunkční volant. Nerad bych přišel o ovládání na volantu a handsfree, jinak díky za návod, nevypadá to úplně složitě.

Odkaz ke komentáři

Také bych bral takové rádio do mé Octavie 2 po FL (2012), ale vůbec nevím co bych měl v autě měnit za redukce, aby vše vungovalo ... origoš rádio mám Swing, zvukově hraje dobře, ale nedám tam USB, nebo SD ... MIB2 ani nevím, jak pořádně vypadá zezadu ohledně připojení napájení + antény a jestli je vněm přímo BT jednotka pro spárování telefonu pro volání ...  Vím, že tohle rádio je drahé, ale zase určitě lepší, jak nějaká Čína ...

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Borci poradí někdo ? Sehnal jsem rádio z Yeti (odblokované). Normálně funguje, rádio, Mp3, spárování s tel, MV také, ale jak zařadím zpátečku, tak display nezobrazuje žádné informace o couvání (čárky). Tak jsem tam dal nazpět Swing a tam to frčí ...  Poradí někdo ? Předem díky za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

To netuším, kdo by to přehrál ... 😞  dal jsem tam sice Bolero nazpět, když už jsem ho koupil za nemalé peníze. Jako hraje skvěle a požívám veškeré funkce co to umí, jen poslouchám při zpátečce jen pípání ... Jsem Olomoučák a netuším kdo by tady na olomoucku se tímhle zabýval... Snad se podaří někoho najít.20190921_181534.jpg.642b8cd5fda1d9ecf991b059e7453742.jpg

20191008_153623ddd.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

Byl proveden stejný update na O2 z roku 2006 s face budíky - software 0608....

Jen pro upřesnění a vylepšení:

Upřesnění:

1. stačí jakýkoliv BAPový zesilovač(tj i 3T0035456)

2. flash GW z verze 010 na 011 není flash GW, ale PDC, platí pro všechny: 1Z0919475E(od softwaru 0004 na 0011), 3T0919475D(od softwaru 0005 na 0013) nebo 3AA919475M(od softwaru 0030 na 0013)a 5J0919475A(případně 5JA919475A - od softwaru 0005 na 0011)

3. flash parkovací jednotky se týká gateway a tu je třeba mít 7N0907530BL - soubor: 7N0907530BL_1682.sgo - update lze udělat na všech jednotkách 7N0907530H a abecedně vyšší index, ale asistent únavy bude funkční jen od H55

u bodu 2 a 3 se asi jednalo jen o prohození.....

4. USB vyřešit:

USB: 5Q0035726E 1x + 5E1970316D(musí se oříznout jeden plastový zámek u USB, ale oproti originálu stojí v servise poloviční cenu) 1x

Vylepšení:

Nastaven vůz Octavia3, který více odpovídá než Yeti.... 

 

Po instalaci nastane problém s podsvitem displeje...a zde jsou dvě možnosti:

1. výměna BSG za BCM z faceliftu + nové dálky....

2. využít nefunkční HF jednotku a do ní zabudovat "vlastní jednotku"(stejně po původní co byla ve voze by zůstal ve voze nevyužitý držák):

1. https://dratek.cz/arduino/1069-eses-klon-arduino-nano-ch340.html
2. https://dratek.cz/arduino/1309-mcp2515-can-bus-modul-tja1050-spi.html
3. https://dratek.cz/arduino/1303-stepdown-nastavitelny-menic-s-lm2596-dc-dc.html

Vše spojit + naprogramovat novou CAN zprávu, která se posílá dle původní, jako napájení použít ve voze svorku15(12V jen při klíčku).......

Zapojení:

wiring.png.887f589c65dd8508f8709b043e1e3f33.png

 

 

 

Upraveno uživatelem ferda25
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...