Přejít na obsah

Podvozek


Spooky1

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Ahoj všichni mam 2.0TDI r.v. 2004 a predek je niz nez zadek a je to tak 4 mesice co jsem menil obe pruziny vpredu (jedna praskla) a tak 14 co jsem to menil vzadu (tentokrat byli praskly obe) a tet to vypada ze je predek niz nez zadek myslite ze to muze byt i tim ze si zadni pruziny jeste nestacily sednout na stejnou vysku jako predni (vetsinou mam kufr prazdnej a jezdime ve 2 lidech a jeste pres noc auto stoji z kopce co myslite ? Jinak pozdeji jsem dam i rozdil v cm preden diky za odpovedi.

 

Edit: tak jsem to meril na rovnem povechu a vzadu je vyska 22cm a vepredu 16cm a svetla vyska od vyrobce jsem nasel je 14cm tak nevim :(

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

cau, potreboval bych poradit ohledne podvozku na kratkou OII fl. 2010 L&K, uvazuju ze bych to snizil mozna o 30, mozna o 40, ale mam strach co na to svetla, mam je automaticky naklapeci a na predchozim aute mi to delalo bordel... auto si myslelo, ze je nalozeny :wallbash: a svetla svitila sotva pred auto :unsure:

ma stim nekdo nejaky zkusenosti?

Odkaz ke komentáři

Zdravím, omluvte me za diakritiku, pisu z mobilu.:) Jsem tu novy a chtěl bych slyšet vas názor, zkušenosti a rady o podvozku s kombinaci tlumičů Bilstein B6 a k tomu pružiny Eibach minimalne 20mm dolu. Popřípadě alternativu, jeste dodám ze by to šlo na auto octavia před face rs benzin, díky. :)

Odkaz ke komentáři

Zdravím, omluvte me za diakritiku, pisu z mobilu. :) Jsem tu novy a chtěl bych slyšet vas názor, zkušenosti a rady o podvozku s kombinaci tlumičů Bilstein B6 a k tomu pružiny Eibach minimalne 20mm dolu. Popřípadě alternativu, jeste dodám ze by to šlo na auto octavia před face rs benzin, díky. :)

 

Tyto tlumiče by mne taky zajímaly, plánuji je na RS TDI, jelikož orig Monroe tam dávat nechci. Vozí je někdo? :unsure:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

caute. mam v plane menit tlmice na octavke 2 1,9TDI rv 2005 190 000+ . mam menit aj pruziny ? aku znacku by ste mi odporucili. nechcem moc davat uplne na technika tak sa pytam aj tu vas.

 

Správně by jsi to měl udělat komplet pružiny + tlumiče + horní uložení. Realita je taková, že se pružiny vozí do prasknutí a tlumiče do vytečení nebo vytlučení. Co je důležité je to, že by jsi měl změřit průměr tlumiče, aby jsi koupil to správné. Jsou 50 a 55mm.

 

Značka to je těžký. Co od toho čekáš? Chceš na tom najet 200 tis ? Kup originál. Chceš na tom najet 150 tis vol nějakou alternativu tlumičů. U nás na dílně hodně lidi dávaj tuhle novinku: http://tatechnix.cz/45438-sada-2ks-prednich-tlumicu-pro-skoda-octavia-1z-50mm-streetstar-4250570624540.html . Jsou to přebalený Sachsy.

 

Nic nezkazíš značkami Sachs ani Bilstein. Jinak je to vcelku jedno jestli Octu za 3 roky vyměníś pokud to nebude Starline tak ti to vydrží.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Taky to řeším, ale už déle. 140tis km a auto je jak kačena. Bylo mi doporučeno Bilstein B6, podle mého VINka mi z Bilsteinu poslali nabídku cca 14tis Kč. + uložení,práce, atd. atd. to není malý peníz, tak právě váhám. Origo tam nechci, mám tam MONROE Czech rep... Asi utáhnu opasek a našetřím +-20k na ty Bilsteiny.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Cauves, přidám zkušenost se stelovakem od TA, hodně lidí mi říkalo ze vydrží druzi ne. Tak jsem to chtěl zkusit. A výsledek je takový ze při ročním provozu (cca 25k km) jsou na obou předních tlumicich na lomené držáky na stabiky :-/ ale za zkoušku to stalo :D

attachicon.gifIMG_20150528_130948.jpg

 

Já bych to tak černě neviděl máš tam lom tzn. páčení. Stavitelný tyčky, který jsou k tomuhle podvozku povinný http://tatechnix.cz/50824-tycky-stabilizatoru-vw-skoda-octavia-2-1z-predni.html je potřeba opravdu dobře nastavit. Jinak dojde k páčení. K tomu dochází i pokud ty tyčky nedáš a lámeš to na origu. Pak může vzniknout takováhle vada. Kdyby se to stalo samo je to k reklamaci samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravim. Neviem si rady s jednou zavadou na Octavia II RS 2011. Tu je popis zavady:

 

menili mi ulozenie tlmicov a ked som prisiel po auto do servisu, zacalo mi tak praskat pri zatacani hlavne v kruhacoch. Dokonca mi to zacalo robit aj pri brzdeni aj pri rychlom pohnuti dopredu. Ale robilo to dost intenzivne cize pri zatoceni to puklo 2 -3x. Tak som sa vratil do servisu a povedali ze mi dotiahli napravnicu ze bola uvolnena. Praskanie prestalo tak som bol spokojny ale po asi 3 tyzdnoch sa to objavilo znova ale uz v mensej intenzite. Puka to semtam ale hlavne pri prudsom zatoceni alebo brzdeni ci rozbiehani. Robi to aj pri cuvani. V servise su zomna uz chory lebo som tam bol uz 3x a dotiahli vsetko co mohli aj napravnicu. Po asi tyzdni mi to zas zacalo pukat. Proste nieco ako keby sa tam furt uvolnovalo alebo neviem. Pri stojatom aute to nerobi vobec, len pri pohybe.

 

Rovnako aj stou napravnicou mi nejde do hlavy to, ze ju celu pozreli a nic nenasli. Nerozumiem tiez ako je mozne ze sa to prejavilo po vymene ulozeni a ked dotiahli napravnicu tak to prestalo kvazi. Ludia tiez hovorili ze homokynetak ale preco to prestalo ked mi dotiahli napravnicu? Ale po case sa to znovu objavilo. Neviem, myslite ze aj vymena srobov na napravnici by pomohla?

 

Je to taky zvuk ako keby plast praskol (ale ide iba o charakter zvuku, plast to nieje) alebo take daco ale evidentne to vychadza z lavej strany z podvolantu ako keby. Sranda je ze ani autorizovany servis mi nevie stym pomoct co uz je fakt sila.

 

Diky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...