Přejít na obsah

Podvozek


Spooky1

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
V 4. 3. 2017 at 17:49, xdons napsal:

zdravim, vie mi niekto povedat aka je priblizne zivotnost znizeneho podvozku? konkretne pruziny eibach pro kit a tlmice sachs super touring, maju najazdene cca 23tis a mam pocit ze su uz pred smrtou...(cakal som najazd aspon 50tis)

 

Koupil jsi správný dle váhových limitů?

Povolil jsi silentbloky?

Montovali ti to profící?

Dělal jsi geometrii?

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravim, jdu na vás ohledně rady. Jelikož sem toho dost prolezl a nikde nenašel 100% odpověd. 

Mam octavia 2 combi, kde je paket pro špatný cesty. Ale vzadu to je níž než ve předu. V předu jsou pružiny 4xoranžova, což by dle internetu a hledání odpovídalo správně paketu pro špatné cesty i výška je ok. Ale vzadu kde je auto níže je žlutá červená, což dle hledání by odpovidalo klasickym pružinám pro O2 combi, zdřejmě to někdo neřešil vubec :biggrin:. Ted je otázka když sem hledal zadní pružiny pro O2 paket pro špatný cesty, tak sem našel více druhů s barevným značením. Teď je otázka dokáže mi někdo prosim vás řict jaké správné barevne značení použít k předním pružinám které mají značení 4xoranžová ? Předem děkuji za odpověd 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Za prvé děkuji marian.marcin , za rychlou pomoc a čas s hledáním, vzal jsem to podle čísla OE co jsi dával odkaz.

Tam kde beru díly podle OE "1K0 511 115DJ" vyběhla "Lesjofors 42 950 88" s OE , "1K0 511 115DK" , "1K0 511 115CR" ,"1K0 511 115DJ" 

Průměr pružiny 12,5mm, nové pružiny neměli barevné značení. Ale namontováno, zadek už je nepatrně vyšší než předek, takže spokojenost. 

Jen nějaký zpětný report :cool: takže díky 

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

A protože jsme oslavili takové velké výročí (300tkm), tak si auto zaslouží zase další vylepšení...

Tou bude komplet generálka podvozku

Protože auto bude mít přední a zadní spoiler z originálního příslušenství, tak jsem k tomu chtěl dát i origo sport podvozek PR-1JC, jenže ani přes ETKU jsem nebyl úplně schopen dát dohromady soupisku dílů.

Mám 2.0 TDI, předokolku, s ohledem na tlumení musím uvažovat trvalé zvýšení hmotnosti cca 100kg (v plánu je i webasto), takže standard bude vždycky o fous níže i nezatížený.

RS podvozek dávat úplně nechci, přeci jen ten už je nízko v základu a já tam chci občas i něco naložit.

Představa je snížení o -15-20 mm

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, v poslednom čase registrujem pri prejazde skoro každou nerovnosťou zvuky od podvozku. Občas počuť niečo akoby pískalo, väčšinou je to taký "vzduchový" zvuk. 

Čo sa týka tlmičov a pružín, tie mi kontrolovali za posledný mesiac 3 krát - na STK, pri prezúvaní a voľným okom mechanik. 

Zatiaľ jediné "riešenie", ktoré mi bolo navrhnuté bolo vymeniť nápravy, čo je ale vraj dosť veľká investícia. 

Nejaké nápady? Čo sa dá robiť? Auto už jazdí aj ako taxík, takže mi to vadí dvojnásobne. Hanbím sa za ten zvuk pred zákazníkmi.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím. 

Akú máte svetlu výšku O2? 

Menil som pružiny tlmiče všetko okolo toho. 

Po roku si to sadlo. 

Od stredu kolesa po lem blatníka je vpredu 38cm ale vzadu až 39,5cm. 

Jazdím skoro vždy sám s prázdnym kufrom.

Vyzera to smiešne a na leto mam R17 tak rozmýšľam co s tým. 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...

Pošli mi VIN klidně do SZ. Ale origo je origo. Každá druhovýroba bude vždy kompromis. Já dával v létě taky RS podvozek, a kupoval jsem originální díly  1T0 413 031 HP.  Třeba Jelda umí přední tlumič za 3775 kč, Bilstein 22-139191  za 1366 kč.

Plati to pro benzínovu variantu. 

Upraveno uživatelem michal55
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...