Přejít na obsah

Denní svícení


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
1a) ano

 

1b) musí tam být spínač světel s polohou auto/tunel, pak to bude fungovat samo...

 

2)ano

 

3) bez vypináče s polohou auto je světelný senzor k ničemu, a CH/LH bude fungovat nezávisle na tom zda je světlo či tma

 

p.s. světelný senzor je součástí destového :)

Světelný senzor je ve středu palubní desky, nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahojte,

chcel by som sa informovat. X rokov som mal nastavene denne svietenie tak, ze pri otoceni klica do prvej polohy sa svetla zapli, po nastart8vani svietili parkovacky, predne svetla aj zadne svetla.

 

dnes vsak na mna niekto blikal (pravdepodobne nesvietili svetla) na paluble vsak svietilo zelene ze mam svetla zapnute.

Ked som siel parkovat svetla vobec nesvietili, ked som uvolnil rucnu zasvietili ale bez parkovaciek.

 

Na aute so, nic neprestavoval, jedine ze by davnejsie nieco v servise polazili, pripadne to moze byt nejaka zavada?

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Stoji Vám to za :prcprc:

Úprava hmloviek na denné svietenie je možná, ale nelegálna.


Denné svetlo má schvaľovaciu značku RL, svetlomet do hmly má označenie B. Každé svetlo má inú intenzitu, svietivosť, svetelný tok a iné nastavenie a kontrolu.


Na stránke ministerstva dopravy sa uvádza, že denným prevádzkovým svietidlom sa rozumie svietidlo vonkajšieho osvetlenia motorového vozidla vyžarujúce svetlo bielej farby, orientované na vozidle smerom vpred. Účelom je zlepšenie viditeľnosti vozidla počas jazdy cez deň.

Požívať môžeš len homologizované diely.

Odkaz ke komentáři

@Kokiko ... super, díky za osvětu, ale na to se fakt nikdo neptal, tohle všichni víme, ale když už jsi to načal, tak z hlediska bezpečnosti je denní svícení mlhovkama určitě bezpečnější, než různé DRL od "pana Wonga z tržnice", které sice mají vyraženou homologaci, ale ..problém je jenom v naší legislativě, která stanoví, že DRL musí být označena značkou RL, naše legislativa:

 

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

- na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy - svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla - vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm) - světla se rozsvěcují automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasínají po jeho vypnutí nebo při rozsvícení obrysových světel - dodatečná montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

 

Uvažujete-li o dodatečném vybavení vašeho automobilu LED denním svícením, doporučujeme dodržet následující pokyny:

- Světla musí být homologovaná a označená na každém skle svítilny značkou RL
- Umístění musí splňovat homologační předpis EHK/OSN č. 48
- Světla se rozsvěcují automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasínají po jeho vypnutí nebo při rozsvícení obrysových světel
- Používat LEDková denní světla lze pouze za podmínek dobré viditelnosti, v opačném případě rozsviťte hlavni světlomety!

 

Takže ... kromě značky RL ty světla splňují vše, fungují jak mají a v případě osazení kvalitními LED diodami jsou i dobře vidět. Pochopitelně, že při silniční kontrole může být problém, já ale věřím, že převažuje většina rozumných policistů, kterým to vysvětlím ... jezdím s DRL mlhovkama už přes rok, několikrát jsem byl kontrolován PČR a ani jednou nebyl problém ...

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že musí být nakodováno normální denní svícení ( Skandinavia nebo Amerika ) a pak teprve k tomu ještě denní přes mlhovky. Možná ti pak půjdou i ty procenta. Když na to nezapomenu o víkendu to vyzkouším a písnu.

Edit: nějak jsem si nevšiml, že už je to starší post, nevadí, alespoň jsem to tu oživil :D

Upraveno uživatelem luban
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

A nenašel by se tady někdo z okolí K.Varů a nebo z Prahy?Kdo by mi to udělal?

Umí tady někdo dokódovat na octavii 2 2005 denní svícení do mlhovek s funkcí senzor okolí Hradec Králové, Pardubice????

Umí tady někdo dokódovat na octavii 2 2005 denní svícení do mlhovek s funkcí senzor okolí Hradec Králové, Pardubice????

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Čaute kluci, prosím Vás o radu...mám na OII před face nakódovaný denní svícení mlhovky + amerika. Když je vypínač na nule, svítí mlhovky jak mají, když přepnu na tunel, mlhovky nefungují, svítí potkávačky + celé auto + přístrojovka (i venku na světle ;-) )Nevíte čím to? Dík

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravím,

doufám, že to píšu na správné místo, ale chtěl bych se zeptat, zda se dá vyměnit přední mlhová žárovka jinak než odděláním kola a přes podběh. 

Jedná se o octavia scout r.v.2007

Novější modely to mají, že se oddělá krytka zepředu v nárazníku, ale tu dírka na strčení háčku nemám. I když se mi povedlo krytku z nárazníku oddělat, tak je vidět jen sklo a jeden šroub, zbývající dva jsou pod nárazníkem.

Tak pokud má někdo stejný model a věděl by.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...